Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    159
    AceWin1 praktycznie brak danych


    Full Tilt Poker Game Table Barbie (6 max) - $0.10/$0.25 - No Limit Holdem
    Seat 1: Berval ($38.35)
    Seat 2: HERO ($26.60)
    Seat 3: IslandAK ($32.50)
    Seat 4: dacham41 ($85.75)
    Seat 5: TheBoneShow023 ($23)
    Seat 6: AcesWin1 ($15.90)
    Berval posts the small blind of $0.10
    HERO posts the big blind of $0.25
    The button is in seat #6
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to HERO [ ]
    IslandAK raises to $0.85
    dacham41 calls $0.85
    TheBoneShow023 folds
    AcesWin1 calls $0.85
    Berval folds
    HERO calls $0.60
    *** FLOP *** [ ]
    HERO checks
    IslandAK checks
    dacham41 checks
    AcesWin1 bets $2.50
    HERO calls $2.50
    IslandAK folds
    dacham41 folds
    *** TURN *** [ ] []
    HERO checks
    AcesWin1 bets $12.55, and is all in
    HERO ????

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    336
    Na prawdę ciężka sytuacja i szczerze mówiąc nie wiem co bym zrobił w tym miejscu. Nie pakuj się w takie kłopoty!

    Jesteśmy bez pozycji z ręką, która nie ma perspektywy na poprawę. Takie ręce trzeba sobie wyjaśniać już na flopie. Każda kolejna decyzja na turnie i riverze może być już tylko trudniejsza. Albo wygrywamy od razu albo kończymy przygodę.

    W zależności jaki first-in raiser ma współczynnik PFR (nie za niski!) możnaby re-raisnąć przed flopem do $2,50.
    Jeśli first-in raiser jest bardzo loose może uda się squeeze play i kolesie się poskładają.
    Może uda się znaleźć w sytuacji HU i zmusić AK/AQ do foldu na korzystnym flopie.

    1)
    Nie podoba mi się Twój check na flopie. IMHO bet pot na flopie i fold wobec re-raise.

    2)
    Nie podoba mi się Twój call na flopie. Ba! Jest fatalny.
    Przecież mogłeś się spodziewać poprawki na turnie?
    Budujesz pulę bez pozycji i jesteś w punkcie wyjścia.
    Skoro dałeś check to musisz być konsekwentny i sfoldować już na flopie.


    Koleś betuje na flopie w 3 innych graczy. Pokazał na prawdę dużą siłę. Jeśli ma FD, to prawdopodobnie ma dodatkowe outsy w postaci over-kart i wie, że wobec jednej (niższej) pary ma praktycznie rzut monetą.
    Ostatnio edytowane przez doodydota ; 27-08-2007 o 03:19

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    360
    Raise na flopie,i wiemy na czym stoimy.Jezeli reraise przeciwnika to j daje fold.co nam da samo call??Sprawdziles i co ?Dostajesz All in na turn i ciezka decyzja.Fold jak dla mnie

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    159
    zauwazcie, ze gosc jest shortem a moj rise robi mnie juz w zasadzie pot commited wzgledem niego,
    .....a po mnie w licytacji sa jeszcze dwa full stacki, ktore mogly grac na check/rise,
    ..... w tym oryginalny riser ....
    ..... wlasnie ze wzgledu na full stacki dalem tylko calla.

    bo:
    1. ja rise do 7.5, jeden full stack call, short call pot 25 ja mam 17 i co dalej ???
    2. ja rise do 7.5, full stack call, short rerise, pot 33 ja mam 17 i co dalej ???
    3. ja rise full fold, short rerise allin efekt dokladnie taki sam
    4. ja rerise full fold short call, na turnie allin etc

    ..... takze tak srednio wiem co moj rise na flopie mogl wyjasnic, pozatym ze moglem stac sie pot committed wzgledem, ktoregos full stacka !!!

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    163
    Niekiedy w takich sytuacjach można zastosować ch/r na flopie - z tym, że bywa to bardziej kosztowne i przydatne w head's up a nie gdy jest kilku graczy. Ale dzięki temu zagraniu niektórzy gracze mając pozycję i overcards z flush draw na kolejnych ulicach już nie grają tak agresywnie.
    Inny wariant to bet na flopie i fold w przypadku reraise.
    Ostatnio edytowane przez Bleight ; 27-08-2007 o 10:13

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    386
    raise PF
    __________

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    378
    po pierwsze :
    wchodzisz z 10takmi by złapać seta i dalej walcyzć ?
    czy by walczyć o swoje w sytuacji gdy POT będzie dla Ciebie dobry?

    Z dotychczasowych zagrań wynika że raczej 1010 przy flopie bez overkart jez znakomite dla Cibie
    BĄDŹ konsekwentny - DAJ call ...

    Swoją drogą, gdybyś sam podbił te 1010 preflop a ktoś by Cię sprawdził, pewnie tak samo byś rozgrywał na flopie bet 2,5
    i na turn bet 12 by nie zbierał gosc co się ostał do koloru.

    Tak czy siak mam czujke ze wrypałęm sie w tarapaty (WW lub QQ),
    ale często moje przeczucia biorą się z zagrań oponentów - którzy chcą byśmy właśnie takie przeczucia mieli..

    SPRAWDZAM

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    336
    daniz, ty jesteś nie do wyrzucenia z żadnego rozdania

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    159
    raise PF


    ciekawa idea, przemknela mi przez mysl ale...
    ... majac przed soba oryginalnego risera z UTG + dwoch callerow, budowalbym pule, ktorej po flopie bez pozycji raczej nie bylbym w stanie ruszyc,
    ... a zeby wygrac przed flopem, wszyscy musieliby miec slabsze rece, bo raczej wszystkie silniejsze by w ten rise weszly

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    336
    Cytat Zamieszczone przez lord el Zobacz posta
    ciekawa idea, przemknela mi przez mysl ale...
    ... majac przed soba oryginalnego risera z UTG + dwoch callerow, budowalbym pule, ktorej po flopie bez pozycji raczej nie bylbym w stanie ruszyc,
    ... a zeby wygrac przed flopem, wszyscy musieliby miec slabsze rece, bo raczej wszystkie silniejsze by w ten rise weszly
    Reraise, aby znaleźć się HU z UTG+1. Masz większe szanse wygrania tego rozdania HU niż w multi-way pocie. Poza tym, HU możesz zrobić ostry c-bet przy korzystnej teksturze flopa. Jeśli wtedy na flopie go jeszcze nie wyrzucisz to skończyłeś z tym rozdaniem.

    Cytat Zamieszczone przez doodydota Zobacz posta

    W zależności jaki first-in raiser ma współczynnik PFR (nie za niski!) możnaby re-raisnąć przed flopem do $2,50.
    Jeśli first-in raiser jest bardzo loose może uda się squeeze play i kolesie się poskładają.
    Może uda się znaleźć w sytuacji HU i zmusić AK/AQ do foldu na korzystnym flopie.
    Może niejasno się wyraziłem, sorki.