Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Guerillas Street
    Posty
    242
    Zwracam się z pytaniem do graczy w Omaha: jakie stosujecie zasady co do swojego bankrollu? Czy używacie tradycyjnego holdemowego podejścia rzędu 20-25x buy-in, a może próbujecie się trzymać niższego/wyższego bankrollu?

  2. #2
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Hmm 20xBB w Omaha to stanowczo za malo... Uwazam, ze w OH potrzeba bankroll x 2, czyli 20 x 2

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    gram zarowno omahe jak i holdema stosujac zasady ok 20 x max min 10 buy in

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Guerillas Street
    Posty
    242
    Cytat Zamieszczone przez Macia
    20xBB
    ???

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    Ja gram Omahe hi/lo i mam BR ok. 20x ale wydaje mi sie ze mniejszy tez wystarczy jesli grasz dobrze a nie na farta
    Przy zwyklej Omaszce to kolo 30x co najmniej bo ta gra potrafi byc baaaardzo nieprzewidywalna, zwlaszcza jak grasz w boss media

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Guerillas Street
    Posty
    242
    Dziwią mnie te opinie, ale może jestem niedoświadczony... Wydawało mi się zawsze że Omaha/8 ma większe wahania, bo większe pule... Gram Omahę High, ale ostatnio trochę zjechałem, i nie chcę za bardzo ryzykować, dobrze jest zobaczyć jak się przedstawia sytuacja u innych

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    W OH8 są duże pule, ale jeśli nie grasz licząc że Ci dojdzie karta, tylko grasz rozsądnie, betując swoje nutsy i licząc na kretynów którzy dołożą (a są tacy) to aż takich wahań nie ma. Ja przez ostatni miesiąc wtopiłem chyba tylko 4-5 buy-inów (tak jednorazowo).

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    Żeczywiście jak w Omaha High/Low co chwila nie pchasz się na dobieranie low to raczej aż tak w dół nie jedziesz Temat mnie zainteresował, myślałem, że może ktoś coś ciekawego napisze, ale tutaj odrazu propozycje po 200buy-inów Czyli jednak zostane chyba przy swoim do Hold'em'a 10 Buy-ins i do Omaha 20 Buy-ins...

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Guerillas Street
    Posty
    242
    Cytat Zamieszczone przez TesseracT
    do Hold'em'a 10 Buy-ins i do Omaha 20 Buy-ins...
    Nie wiem czemu (jestem mało doświadczony więc pewnie gadam bzdury), ale odnoszę wrażenie że w Omaha są mniejsze wahania i raczej dawałbym na odwrót - pamiętajmy że w Holdemie podejmuje się dużo ryzyka, blefuje, gra przeciwko maniakom gwarantuje wysokie wahania, zaś w Omaha gra na nutsy i nut-drawy raczej nie powinna przynosić szkody, zwłaszcza jak gra się przeciwko przerzutom z Holdema czy zawodnikom, którzy są zapatrzeni w swoje 2 pary czy sety; czasami nawet zdarza mi się znajdować graczy którzy wchodzą all-in z drugą parą ze stołu, bez cienia drawa (chyba że drawem nazwać overkartę szukającą drugiej pary), i to na nawet na 200PL. Ze względu na takich uważam iż Omaha nie wymaga aż takiego BR...

  10. #10
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    20 bb oczywiscie chodzi o buyin...

    W omaha mniejsze wahania ??? Nie sadze... Grajac bardzo dobrze w OH mozna spasc o 10 buy inow z rzedu bo tak po prostu jest i juz... Majac nutsa po turnie dalej nie mozna byc niczego pewnym...