Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    413
    Jako początkujący gracz w pokera on-line mam pytanie.

    http://www.pokerhand.org/?245225
    Czy Call 5000 był dobrym posunięciem? Może od razu all-inn? Bo all-inn po flopie to już chyba mały tilt z mojej strony. Wiedziałem, że awaldi kilka razy blefował.
    Przez cały turniej dostawałem karty typu 25o, 72o, jak jakaś Q to z 2 i tak cały czas. Dzięki QJ i jakiemuś blefowi udało mi się wyskrobać z 500 na ok. 8000 - dostałem AKs i koniec.
    ( czy dobrze zrobiłem, że nie odpuściłem sobie call, brakowało mi troche do pierwszej 10, ktora kwalifikuje się do finału .... jak byście to zagrali grając w płatnym turnieju będąc o kilka oczek przed strefą płatną)

  2. #2
    jego zagranie za 5.000 przy stacku 36.000 bylo macaniem pozostalych,
    jesli jestes gotowy wejsc w tej sytuacji za 5.000 to on juz wie, ze dorzucisz reszte. twoj call tylko to potwierdzil

    byl chipleaderem na stole i robil to co do niego należało

    gdyby nie jego raise PF, na pewno zagralbym all-in , ale w tej sytuacji zastanawialbym sie nad foldem PF, chociaz w AKs łatwo sie zakochać i cieżko porzucić

    jeszcze nie raz sie odegrasz :wink:

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Witam,

    Widzę tylko dwie opcje w tym rozdaniu:

    1) all in pre flop - na pewno zawsze będziesz sprawdzony, kosztowało to gracza awaldi dodatkowe niecałe 5000

    2) call pre flop i fold po flopie

    Co lepsze ? Nie wiem, kwestia czucia.

    Mogę Ci powiedzieć moje rozdanie z Łodzi:

    przy blindach 800/1600, 21/80 graczy, 12 nagrodach i moim stacku 10 000 byłem na dużej ciemnej, gracz z butona przebił do 5000 (jego stack ok. 22 000), small blind fold, zdecydowałem się na all in z kartą zostałem sprawdzony

    flop:



    niestety turn i river nie pomógł

    Co miał gracz z butona ? oczywiście :lol:

    I w ten sposób Solik mnie wyeliminował, a potem wygrał turniej. Jeszcze raz gratulacje :wink:

    Życie toczy się dalej 8)

    Pozdrawiam

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    A poniżej coś dla zainteresowanych teorią ręki AK (po angielsku).

    http://www.cardplayer.com/cpcollege/...id=179&m_id=10

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    fajny artykulik 8)

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    413
    Wielkie dzięki za odpowiedź.

    To jest miłe jak na tym forum doświadczeni dzielą się swoją wiedzą z początkującymi. Poker to przecież rywalizacja a tutaj na forum każdy widze, chętnie służy pomocą. Może mój zachwyt jest stąd, że będąc na innej pewnej grupie dyskusyjnej spotkałem się z całkiem innym nastawieniem.

    Link do artykułu ktoś by to mógł przetłumaczyć bo warto - ja ze swoim angielskim sie nie podejmuję.
    Ostatnio przeszukałem wszystkie większe emipiki w poszukiwaniu czasopisma o pokerze - czy jeszcze nie ma na naszym rynku miejsca na taka gazetę w Polsce ? moze nie nawet taką ; ) a jakąkolwiek
    ( domyślam się, że to zapewne ma związek z zakazem reklam firm jak i zakazem pokera w Polsce jako gry hazardowej ale.... )

    wpadłem jeszcze na strone autora tekstu o AK i demo w końcowce warte jest zobaczenia i posłuchania
    http://www.realpokertraining.com/dem...af332f29998dea