Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    stolik 10 osobowy ale gramy w 6 od dobrych 20 kolejek
    Hero na CO widzi
    Hero(240$)
    sb 1$
    bb 1$
    UTG(100$) call
    UTG+1(250$) raise 5$
    Hero call 5$
    buton(210$) raise 30$
    sb fold
    bb fold
    UTG call
    UTG+1 call
    Hero call

    FLop (pot 120$)

    UTG check
    UTG+1 check
    Hero check
    buton bet 120$
    UTG fold
    UTG+1 raise all in
    Hero?

    UTG+1 agrodonk przez duże A podwoił się all inując flopa mając 3 parę i goodshota do strighta(przeciwnik miał wtedy top seta),reraisuje każdą kartę pre flop i gra 100% flopów(no może 95%),wildze go pierwszy raz w życiu, ale zakres jego ręki oceniam na tak zwaną "każdą", czyli od KK z open strigtem i open nuts flushem a skończywszy na 4388,to pierwsza sytuacja w której zagrywa tak agresywnie przy więcej niż jednym rywalu, i niebyło dotychczas sytuacji że ktoś go reraisowal pre flop za wyjątkiem tej w której się podwoił, wtedy też dał tylko call
    buton, regulars, widziałem jego grę wielokrotnie na stolikach, i nie widziałem ani jednego reraisu z kartą inną niż AAxx(przynajmniej jeden s),ale zważając na grę UTG+1 mogę się nieco zaskoczyć, w każdym razie czego na ręce nie trzyma na 90% tego nie złoży. Co Hero ma teraz zrobić? musze dołożyć 210$ do puli 680(wykluczam niemal na pewno fold butona)
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 24-10-2007 o 11:14

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Push'n'pray jak dla mnie

    Agrodonka się nie boimy, bo może mieć np. Qs9d7d4h, wizualizować sobie u buttona AA72 rainbow i widzieć milion outs, jak to agrodonki. Może mieć oczywiście także coś naprawdę mocnego, ale IMO częściej będzie tu pushował wrapy i słabe FD niż "prawdziwe" ręce.

    Z buttonem jest większy problem, bo jednak może mieć KKxx zamiast AAxx i jest słabo - ale nasz średnio mocny FD może wtedy okazać się "żywy". A jeśli ma AdAXdY, które są mocno prawdopodobne, to zabierasz mu 2 outs do koloru i masz bijącego go seta, więc jest nieźle.

    Generalnie IMO w tej sytuacji push vs. range możliwych rąk obu przeciwników jest +EV, oczywiście możesz się nadziać na KKxx i AdXdxx i być w przysłowiowej dupie, ale to jest PLO, a tutaj "kto nie ryzykuje, ten nie je". A poza tym zawsze można złapać tego ostatniego waleta do kompletu jakby co .

    pzdr

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    w takich sytuacjach najbardziej chyba bankroll sie liczy
    mam pushuje i sie wkurzam jesli wtopie reload i odbieramy
    nie mam - pushuje i sie modle by nie przegrac jak przegram to klawiatura i pozostalli mieszkancy bloku przezywaja trudna chwile:
    co do zakresu rak to bocian piknie to opisol...

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    201
    Cytat Zamieszczone przez palo Zobacz posta
    w takich sytuacjach najbardziej chyba bankroll sie liczy
    mam pushuje i sie wkurzam jesli wtopie reload i odbieramy

    Niestety, ale taka jest smutna prawda o tej grze. Bankrol i to dużo większy stosunek bankrolla do buyina jest tu potrzebny.
    A co do tego rozdania to pushujemy jednocześnie zamykając oczy na jakieś 8 sekund

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    to był dzień agro,mial 4427of buton miał AAQK,ale As byl goły,wkażdym rzie na turnie 4 i pozamiatane

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    Omaha is not fun ;P