Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Nauka Omahy

  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Witam,

    na swoim blogu umieściłem dzisiaj nowy wpis - przewodnik dla chcących nauczyć się PLO. Mam nadzieję, że przyda się początkującym

    http://bocian.tlpoker.pl/

    Jakieś uwagi?

    pzdr

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    392
    dzieki wielkie bocian, swietny zestaw

    jedna rzecz o ktorej kiedys wspomniales w jakims watku, a nie moglem znalezc w wymienionych linkach to gra na stole z 50bb (w twoich rozdaniach niektore byly z pelnym a niektore z polowa stacka), uwazasz ze czasami gra z pol BI jest bardziej +EV, czy to kwestia protekcji bankrolla przed variance na bardziej agresywnych stolach?
    Ostatnio edytowane przez Hedge ; 29-11-2007 o 15:50

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Warszawa Wo(L)a
    Posty
    321
    Sympatyczna inicjatywa. Jeśli chodzi o PLO zawsze byłem donkiem, moze teraz się to zmieni

    p.s Bocian zaniechałeś już zupełnie scrabblową karierę ?

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    On był pierwszy który to zrobił, teraz pora na nas.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    tia, żeby tak w scrabble dalo sie grac w necie z fishami na $ to moze warto by bylo

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    Co się dzieje ostatnio coraz wiecej osob zaczyna grać omaszke

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    jest bardziej popularna od 7cs,ale do popularności jaką cieszy się holdem nawet się minimalnie nie zbliża

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Cytat Zamieszczone przez Hedge Zobacz posta
    jedna rzecz o ktorej kiedys wspomniales w jakims watku, a nie moglem znalezc w wymienionych linkach to gra na stole z 50bb (w twoich rozdaniach niektore byly z pelnym a niektore z polowa stacka), uwazasz ze czasami gra z pol BI jest bardziej +EV, czy to kwestia protekcji bankrolla przed variance na bardziej agresywnych stolach?
    Gra z 50 BB to wariacja na temat strategii short stack Slotbooma dopasowana przeze mnie do gry na agresywnych stołach na Party (tylko Full Ring). ZACZYNANIE gry z 50 BB wydaje mi się bardziej +EV, niż start z pełnym stackiem - Slotboom proponował wprawdzie 20-30 BB, ale ja gram nieco inaczej, bardziej "otwarcie". Pewnie ogranicza to też jakoś swingi, ale np. agresywniejsze i bardziej swingogenne gry 6-max gram pełnym stackiem od razu, bo gra z 50 BB nie jest tam odpowiednia - więc nie o wahania rolla tu chodzi. Po szczegóły zapraszam do książki Slotbooma, koncepcja mojej gry na początku (dążenie do podwojenia/potrojenia) jest podobny, nieco inne są środki ku temu.

    Cytat Zamieszczone przez AArtino Zobacz posta
    p.s Bocian zaniechałeś już zupełnie scrabblową karierę ?
    Na to wygląda, przeoczyłem parę turniejów w okolicach Wawy i potem już nie chciało mi się pilnować grafika - a poza Warszawę na turnieje to nigdy jakoś tyłka nie ruszyłem... Może kiedyś jeszcze wybiorę się na jakieś MP lub PP? Czasem pykam w necie - na kurniku jako fejhoa, ostatnio często Belgijka - głównie jako odpoczynek od PLO i pewien sposób testowania biorytmu intelektualnego, jak kiepsko zagram w literki to znak, żeby dać sobie spokój także od pokera. Taki wskaźnik stanu (formy) głowy trochę

    pzdr

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    Cytat Zamieszczone przez Drauger Zobacz posta
    Co się dzieje ostatnio coraz wiecej osob zaczyna grać omaszke
    w omaszke gra wiecej fiszek

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    Cytat Zamieszczone przez polko Zobacz posta
    w omaszke gra wiecej fiszek
    jeszcze nie bo drauger nie gra