Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Witam,

    Zastanawiałem się, jakie statystyki są najbardziej użyteczne w PaHudzie dla różnych gier (SH NL, FR NL, turnieje, PLO, FL, etc.). Proponuję podzielić się swoimi pomysłami na staty wyświetlane podczas różnych gier.

    Ponieważ od jakiegoś czasu gram jedynie PLO200 FR, poniższe statystyki odnoszą się właśnie do tej gry:

    - Hands played (aby wiedzieć, jak bardzo ufać statystykom)
    - VPIP (standard)
    - PFR (standard, kolesie z PFR< 2 prawie zawsze mają Asy )
    - AF postflop (kolesie z AF < 1 prawie nigdy nie blefują)
    - Fold to flop bet (jak łatwo pasują na c-bet, jak bardzo lubią słabe drawy - powyżej 70% gracz jest selektywny i sprawdza z mocnymi rękami, ale łatwo go wyblefować, poniżej 50% gracz sprawdza z ogromnym zakresem i jest trudny do wyblefowania, ale wypłaca się mocnym układom drawując)
    - Fold to river bet - jak łatwo kolesia wyblefować, kiedy spada scare card - powyżej 75% warto często próbować blefu w odpowiednich sytuacjach
    - Win at showdown - wskaźnik powyżej 50% oznacza, że gracz jest dobry

    A jak to wygląda u Was?
    Które statystyki są najbardziej użyteczne podczas Waszych ulubionych gier (interesuje mnie NLHE SH głównie )?
    Dlaczego? Jak je interpretujecie?

    pzdr

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Co do wygrywania na showdownie wskaźnik powyżej 50% nie oznacza, że gracz jest dobry, tylko, że rozgrywa tylko nutsy. Była już o tym dyskusja na forum, optymalny wskaźnik to właśnie 50%, jeśli jest poniżej to gracz przecenia siłę ręki, jeśli powyżej rozgrywa tylko prawie nutsy.

    edit: dodałbym jeszcze do tej listy continuation bet, attempt to steal (dla turniejowców), i jeszcze mam amount won (jeśli mam mało rąk na danego gracza, a ma wtopione 500$, to raczej to nie jest przypadek)
    Ostatnio edytowane przez mash ; 21-09-2007 o 12:41

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Zwróć uwagę, że to jest PLO. Tutaj akurat występuje prosta zależność, między poziomem gracza a WSD - wygrywający w długim okresie gracze mają jedną wspólną cechę - WSD >=45%, większość >50%. Poza tym PLO, to gra nutsów i nut drawów, jakby nie było

    pzdr

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Myślałem, że pytasz generalnie, nie tylko o PLO.

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Pytam generalnie: w jakiego gracie pokera najczęściej i jakie statystyki wyświetlacie sobie w PaHudzie do tego pokera którego gracie i dlaczego akurat takie pasują Wam do takiego akurat pokera??

    I jak interpretujecie sobie te wskaźniki co to je wyświetlacie?

    pzdr

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    (jeśli mam mało rąk na danego gracza, a ma wtopione 500$, to raczej to nie jest przypadek)
    Brak logiki

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    W sensie? Ja gram turnieje, więc mam dane o graczach ile przegrali w tych turniejach, nawet jeśli z nimi nie grałem.

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    eh, no dobra:

    1. w turniejach amount won musi byc po baaardzo duzej probce zeby dane wiarygodne

    2. co ma ilosc rak do amount won jesli sam mowisz ze nie grasz z graczami aby widziec ich amont won?

    3. na stolach w malej ilosi rak nawet dobry gracz moze przegrac

    wiec Twoje zdanie nie trzyma sie kupy

    dodatkowo jak piszesz 500$ to to tez nie ma sensu bo jeden gracz gra niskie stawki a drugi wysokie i dla kazdego 500$ to roznica, wiec lepiej napisac ilosc przegranych BB lub buyiny na turnieje

    Goral

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Masz rację, traktuję to tylko jako dodatek. Ale przemyślę to pewnie. Dzięki za radę.

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    ja bym sie zgodzil z mashem (po poprawieniu niefortunnego 500$ na 10 czy 20 BI na stolikach)

    moim zdaniem mozna spojrzec tak - niech 1000 dobrych graczy i 1000 fishow zagra ta mala probke, jak sadzisz ilu z posrod tych dobrych zacznie od wtopienia kilkunastu BIów, a ilu fishow?

    oczywiscie ujemny amount nie gwarantuje ze mamy do czynienia z fishem, ale wydaje mi sie, ze mocno te szanse powieksza

    kilka osob z ktorymi rozmawialem, nie zgadza sie z ta teoria, ktora wydaje mi sie dosc oczywista, moze jednak gdzies robie blad

    w turniejach ma to mniejsza wartosc pewnie, z racji wiekszej wariancji, i wygrywania rzadko ale duzo - ale nadal wolalbym miec do czyniania na MTT za 22$ z gosciem co ma -500$ niz +500$ po kilkudziesieciu turniejach

    pozdrawiam