Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Witam.
    Interesuje mnie z jakich wzorow korzystaly osoby ktore licza prawdopodobienstwa np w pojedynku Pair vs. Two Overcard .
    Przejzalem artykul:
    http://forum.pokerzysta.pl/viewtopic.php?p=31301
    i po skorzystaniu z widzy matematycznej ktora posiadam wiele rzeczy mi sie nie zgadza.
    Np dlaczego :
    6d-6h vs. Ac-Ks 55.4%-44.6%
    a
    2c-2s vs. Jd-Th 48.8%-51.2%
    Dla mnie to jest kompletnie nie logiczne :]
    Prosze o jakies wyjasnienie

  2. #2
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    167

  3. #3
    to jest b logiczne:
    z ak zeby zlapac strita potrzebujesz tylko qjt a z jt moze byc akq, kq9, q98 albo 987

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    No tak.
    Ja licze to w ten sposob.
    jezeli para 22 walczy z TJ to najprostszym sposobem na to zeby TJ wygralo
    to jest zlapanie parki z T albo z J --> na zlapanie takiej pary gracz z taka karta ma duzo wieksze prawdopodobienstwo niz na zlapanie dwoch par trojki czy tez strita...dlatego mysle ze wystarczy uwzglednic ten najprostszy i najbaardziej prawdopodony przypadek.
    Albo gracz nie zlapie pary TT lub JJ i przrgra albo ja zlapie.
    Po policzeniu ile jest zdarzen w ktorych gracz z TJ nie zlapie parki i ile jest zdarzen w ktorych ja zlapie mozna obliczyc prawdopodobiestwo na wygranie 22 vs TJ .Kazdy inny uklad z mniejszym prawdopodobienstwiem zawiera sie w tych dwoch glownych.
    Liczac w ten sposob wychodza mi inne wyniki niz w artykulach.
    Teraz takie pytanie.
    Jaka jest szansa na zlapanie jednego z dwoch odsow na flopie ,a jaka na jednego z dwoch odsow po riverze?

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Ale bardzo mnie interesuje wzor....badz logiczny tok myslenia na podstawie ktorego sa liczone takie zdarzenia jak wlasnie np para vs ....
    Bo jak sie liczy odsy to rozumie i wszystko sie ladnie zgadza.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Klasyczna definicja prawdopodobieństwa, poszukaj sobie. Nie wiem jak ty, ale ja to miałem w 4 L.O. na matematyce

    http://matma4u.akcja.pl/twierdzenia/prawdop/p.htm

    Jak w/w masz dokładnie opisane i znajdą się nawet "logiczne" wzory.

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Dokladnie
    Licze to z klasycznej defnicji prawdopodobienstwa i wychodza inne wyniki ;]
    Ponadto jezeli chcemy z soba skontrasowac dwa zestawy kart
    to trzeba sobie zadac pytanie
    CO TAK NAPRAWDE CHCEMY POLICZYC aby na podstawie tego stwierdzic ktorA KARTa ma wieksze prawdopodobienstwo wygrania....o ile i dlaczego.

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    188
    Po prostu bys musial obliczyc wszystkie mozliwsoci. Te w ktorych JT zlapie straight, te w ktoych JT zlapie pare w 22 seta, to w ktorych JT zlapie pare a 22 nie ma seta. Nie wiem skad zalorzenie ze mniej dokladne (twoje obliczenia) powinny dac wynik blizszy prawdzie, zauwaz ze rorznice sa bardzo male w tych rekach.

    Pewdopodobienstow zlapania pary przy 2 over kartach jak przeciwnik ma dwie 2: Nie znamy 45 kart, przyblizone liczenie wiec to 6 (tyle mamy outsow) x3 tyle kart na flopie dzielone przez 18/45. Dokaldne to Prawidlowo to musisz po kolei obliczyc karzda mozliwosc czyli wtedy kiedy bedzie JvT jako pierwsza i nie bedzie jako druga JTani2 (zeby odjac mozliwosc seta) i tak dla kazdej pozyci dodac. Wiec jest to wiele prostych obliczen nie wiem czy da sie szybciej. Zeby obliczyc dwie pary to obliczyc prawd ze padnie za pierwszym JvT i za 2 i odjac mozliwosc tripsow oraz wypadniecia 2ki za drugim razem, moze mozna wiecej rzeczy poaczyc ale myslec mi sie nie chce bo jestem chory.

    (Jak zdazanie sa zalerzne padnie J i J to musisz pomnozyc przez siebie te zdarzenia jak niezalerzne to dodajesz, obliczasz zdarzenia niezalerzne wiec w przyblizeniu mozesz dodac nie bierzesz pod uwage wielu rzeczy wiec wynik jest odallony od prawdy o kilka %)

    "Kazdy inny uklad z mniejszym prawdopodobienstwiem zawiera sie w tych dwoch glownych. "

    Malo ktory sie zawiera. Chociazby zlapanie seta przez 2ki i pary przez jt sie nie zawiera.

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Mialem na mysli
    22 vs JT ma 60% wygra w 60% przypadkow a wiec JT wygra w 40% przypadkow.
    W ramach tych 60% jest zalozmy 15% na zwyciestwo przez seta,50% na zwyciestwo poprzed pare(drugie karty nie chwyca parki) np 0,5% procenta poprzez flusha itd.

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Zaloze sie ze ludzie nie analizowali tego w ten sposob podany wyzej.
    Bo nalezoly po przeanalizowac ponad 300tys 5 kartowych ukladow ktore wychodza na stol i policzyc w ilu wygrywa 22 a w ilu JT,po czym podac procentowa rownowage.
    Pytam czy jest jakis skrot myslowy albo prosty logiczny sposob na policzenie tego.
    Wezmy prosty przyklad.
    33 vs AK
    Z 6 kart wykladamy 5 i pytanie jaki jest procentowa szansa na wygranie 33 vs AK w takiej sytuacji(w 6 kartach jest jeden A i nie ma trojek).Teretycznie szansa na wylosowanie A = 1/6 czyli ok 16% ze wygra AK,wiec ok 84% ze wygra 33.Ale jest to NIEPRAWDA.Gdyz w takiej sytuacji to AK ma zdecydowana PRZEWAGE.Z moich obliczen ok 80% do 20%.