Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    pytanie jak w temacie

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Jeśli będziesz w miarę szybko uczył się na błędach i analizował grę swoją i przeciwników + podglądał jak grają najlepsi, to spokojnie można sobie poradzić (nie mówię o sobie :P). Żadne książki nie będą ci potrzebne. A jeśli znasz angielski choć trochę, to książki nie są pisane zbyt trudnym językiem, wystarczy znać podstawowe pojęcia w pokerze.

    BlaCha, ty chyba nic nie czytałeś, mógłbyś się wypowiedzieć w tym temacie

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Najlepiej polacz obie te rzeczy - nauke gry w pokera oraz nauke angielskiego

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Bydgoszcz/Poznań
    Posty
    388
    Dokladnie. Nawet jak w pokera nie bedzie Ci szlo, to angielski w zyciu i tak Ci sie przyda

    A w samym pokerze jak w innych dziedzinach, mozna dojsc do wszystkiego samemu, ale po co wywazac w wielu przypadkach otwarte drzwi.

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    136
    Umieć grać w Texas Holdem bez znajomości angielskiego?

    Raczej zapomnij o tym (o nauce pokera bez znajomości angielskiego) nie ma żadnej polskiej literatury, a to co jest na polskich stronach to głównie reklamy i wycinki z innych zachodnich serwerów. Chyba, że znasz kogoś kto Cię grać nauczy...

    Jeśli chodzi o to forum, to jest prowadzone przez bardzo dobrych graczy (sam się sporo nauczyłem, szczególnie wiedza kiedy zrzucić przegraną kartę, dzięki Doli), analizy rozdań itp. wszystko jest piękne i ładne jednak niestety może nie wystarczyć dla kogoś kto wogóle nie siedział przy pokerowym stole. Terminologia, rodzaje typowych zagrań i ich powód - wszystkie zakłądają że ktoś zna chociaż trochę fundamentalną teorię pokera, (pot odds, prawdopodobieństwa ukłądów, teoria gry, wartość oczekiwana). W Twoim przypadku potrzeba nauczyć się "standardowej gry", jakie układy najpierw rozgrywać, dominacja, z czym podbijać, z czym sprawdzać, i dlaczego tak a nie inaczej.

    Nie czytałem żadnej angielskiej książki o No-Limit (a gram w NL, l imit jest dla mnie ekhm...obcy? ), jedynie forum, umieszczanie rozdań, czytanie odpowiedzi, zastanawianie się np. "hmm....Dlaczego Doli tutaj spasował? Dlaczego ktośtam popchał all_In tylko z jedną parką i wygrał?aha no tak...", to jest bardzo ważne żeby cały czas myśleć "jak, dlaczego, po co?". Trochę wiedzy o prawdopodobieństwach (na trafienie seta, na trafienie strita, na trafienie koloru, liczba wyjść , pot odds), i można zacząć już coś grać na mikro stawkach...ja tak zaczynałem Nie co ja mówie, PLAY MONEY i All-In preflop z 22!

    Gud lak


    A więc słownik albo jakiś tłumacz elektroniczny i do roboty, bo warto

  6. #6
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    To prawda że nic nie czytałem, ale gram już dobre kila lat z górką...

    Czy można nauczyć się grać nic nie czytając ? oczywiście ale trzeba tego chcieć, dużo grać obserwować i myśleć (coś czego czasem brakuje graczom książkowym...)

    Ważne jest też po co chcesz grać... bo ja np od zawsze grałem dla przyjemności gry, i może dlatego moja 'edukacja' przebiegała tak a nie inaczej...

  7. #7
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    230
    Na pewno mozna.
    Jednak bez znajomosci angielskiego ominie Cię duza czesc pokerowej zabawy.
    Po pierwsze książki i artykuły. Ciężko jest dojsc do wszystkiego samameu i na pewno zajmie ci to duzo wiecej czasu jesli w ogole sie uda. Ominą cie relacje z turniejów, satyryczne teksty, posty na forum , dyskusje o rozdaniach, dyskusja o graczach, rozmowy ze znajomymi (na przyklad w tej chwili mam kilku znajomych z calego swiata z ktorymi regularnie wymieniamy rozdania, informacje o slabych graczach na naszych stawkach, "soczystych" stolach etc).
    Brak znajomosci angielskiego bedzie Ci nawet przeszkadzal w takich sprawach jak informacje o bonusach, darmowych turniejach, regulaminach promocji. Dodatkowo bedziesz mial problemy z kontaktami z supportem (czesto wynika sytuacja , gdzie obsluga serwera dzwoni do Ciebie z zamiarem potwierdzenia jakis informacji).
    Krótko spotkasz problemy na kazdym kroku, od instrukcji zakladania kont do rozrywkowej czesci (czy internetowego pokerowego "social life" ).
    Naprawde nie warto...

    Pozdrawiam

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    136
    Bez wsparcia dobrych i niestety anglojęzycznych materiałów będzie ciężko na początku - a to nie jest nauka np. gry na gitarze, bo błędy w pokerze kosztują i to słono. Nikt nie jest bezbłędny i nie gra doskonale ale pasowałoby chociaż uniknąć tych najbardziej kosztownych pomyłek.

    Jak nie znasz nawet zasad to proponuję zapuścić sobie pokerka na play money i pograć tylko po to żeby poznać mechanikę i ranking układów.

    Potem trzeba zacząć wyrabiać sobie dyscyplinę, do tego nie trzeba pieniędzy, starczy solidny zestaw układów startowych (15-20% wszystkich kombinacji) i stosowanie tego nawet na darmowych stołach. Nie chodzi tu o zarabianie jeszcze (bo nie ma co zarabiać), tylko o wyrobienie sobie żelaznej dyscypliny i cierpliwości.

    Potem można myśleć o strategii....

    Powodzenia

  9. #9
    to niech juz beda te anglo języczne materiały moze jakos ze słownikiem dam radę, podajcie mi jakies linki do materiałow an temat nl hold'em
    ale zeby mozan tam było sie wszytskiego od początku nauczyć

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    http://www.learn-texas-holdem.com

    Ja zaczynałem od tego IMO bardzo fajna strona jak na początek.