Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50
  1. #31
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Hehe, no to już w ogóle jest dla mnie kosmos - co ma zrobić button gdy UTG i Hero sprawdzą preflop, on ma asy a flop Kxx...
    Jeżeli ma reada, że mamy KK to powinien zacząć płakać

    Z resztą za dużo filozofowania. Wytłumaczcie dlaczego w rozdaniu podanym przez jdx gramy fold a nie call/all-in?

    Edit: Dobra, staty wszystko wyjaśniają. 6/2 to ultra nit. Wiemy że ma asy. Pasujemy w tym momencie, czy jednak dopłacamy żeby zobaczyć flop i ew. pasujemy gdy nam on nie pomoże?
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 20-02-2009 o 12:03

  2. #32
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Właśnie, co do rozdania jdx, gość z prawdopodobnie AA reraise do 30$, i co by zrobił w momencie, gdy Hero gra call i flop spada Kxx? Pewnie grałby dalej swoje i przegrał stack. A gdyby nie spadł flop Kxx to Hero mógłby się wycofać z rozdania zaoszczędzając 50$.
    Chociaż z drugiej strony to nie takie oczywiste.
    Ja bym pushował w takiej sytuacji i w ogóle nie zastanawiałbym się nad foldem, a w przypadku zagrania all-in zamiast reraise, myślałbym nad spasowaniem króli. Z resztą w moim rozdaniu z nl10 też nad tym myślałem.
    Pewnie wyszedl z zalozenia, ze przegrac AA vs KK po commitowaniu sie pf to najzwyczajniejszy w swiecie cooler.

    Zreszta, przy flopie Kxx, jezeli:
    - HERO ma krole, to zrobil call wbrew oddom, ktory mu sie na dluzsza mete nie splaci
    - BUTTON ma krole - to znaczy, ze jeszcze jest w tym rozdaniu, czyli hero nie pushowal, a to znowu znaczy, ze i tak bylby w obowiazku sprawdzenia AI od UTG.

  3. #33
    tylko wydaje mi się, że nasi przeciwnicy mogą myśleć inaczej nie wszyscy na tych stawkach grają z PT a do tego może ktoś uznać czyjeś zagranie za blef, poza tym w tych koncepcjach jest tak, że przeciwnicy mają grać dokładnie schematami a tak też wcale być nie musi...nigdy nie masz 100procent reada wiec nikt tez nie ma 100procent reada na ciebie, dla mnie easy all in bo podejrzewam, że na 100 takich rąk to może z 5razy będzie faktycznie ktoś miał te asy...
    EASY ALL IN

  4. #34
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Miłosz, a mnie już przekonali. Pamiętaj jakie oni mają statsy - 6/2, 8/3 czy tym podobne. Tu nie ma znaczenia, czy oni używają PT czy nie.

  5. #35
    dobra to zrobimy tak ja życzę każdemu jak najwięcej takich dylematów, czy grać z kk all in preflop czy nie, każdy zrobi tak jak chce...
    takie problemy to chyba wszyscy chcieliby miec...

  6. #36
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez milosz71 Zobacz posta
    takie problemy to chyba wszyscy chcieliby miec...
    Tylko że na tym polega bycie dobrym graczem - na umiejętności zrzucania dobrych kart. Z monsterami każdy głupi będzie zarabiał, a śmieci każdy głupi umie zrzucać.

  7. #37
    dla mnie kk to jest monster, podejrzewam, że tak samo będzie sądzić 99,9procent innych osób...
    a AA, potrafię zrzucić of course po flopie natomiast dla mnie kk jest tak samo niezrzucalne pre flop jak asy...każdy zagra jak będzie chciał...

  8. #38
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    25
    Wg mnie KK(pre-flop) na malych stawkach jest nie zrzucalne ... Male jest prawdopodobienstwo ze trafi sie na AA, a jesli juz trafisz to najzwyczajniejszy pech ... Co do wiekszych stawek to bym juz sie zastanawial z nastawieniem 80% na AI... Nie mozna tu patrzec na tabelki , staty itp prawidlowa jest sztuka oceny gry innego gracza ... Osobiscie robie call(duze stawki) , i jesli koles pokazuje mi ze ma AJ/AQ/AK i trafia tego asa to kulturalnie wstaje, nazywam go fishem i zmieniam stolik

  9. #39
    na micro jest male prawdopodobienstwo ze sie trafi na aa a na wyzszych stawkach to prawdopodobienstwo jest inne bo tam sa lepsi gracze?

    na wyzszych stawkach ludzie graja lepiej i bardziej roznorodniej dlatego tam rereise z 22 czy 3bet z 56s to cos normalnego,dlatego wlasnie na tych stawkach nie powinno sie zrucac kk pf z wyjatkiem megareada.

    na micro wiekszosc ludz boi sie podbijac ak,czesto limpuja jj i qq na poznej pozycji(bo po co podbijac jak jeszcze nie widac wspolnych kart? )dlatego na micro kazdy rereise oznacza minimum kk,3bet to juz prawie zawsze aa tak samo jak minireisy.

    sa czasami sytuacje ze po naszym reise ktos gra ai z niczym ale jesli ktos nas rereisuje o minimalna wartosc to powinnismy bardzo uwazac tak samo jak na kazdy 3bet ktory nie jest ai

    przynajmniej na mojej pasywnej fiszowni BM

    i nie piszczie ze na micro wszyscy graja ai z 83 bo to bzdury.micro to na pewno nizszy poziom od wyzszych stawek ale nie dlatego ze ludzie graja totalnie bez sensu tylko ze graja strasznie pasywnie,dajac innym super oddsy,caling stations,ogladaja flopa 8 razy na 10 itd.

    przypomnijcie sobie wasze poczatki,czy jak graliscie slabo to popelnialiscie bledy typu rereise z 48 czy limp pf aq?

  10. #40
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    dalej w przypadku sytuacji podanej przez jdx`a:

    - Zainwestowal do tej pory 2$ wiec commited jak najbardziej nie jest, a mimo to flat call. Jest wygrywjacy, wiec umie ocenic implied odds seta, ktorych tu ewidetnie nie ma. Pol stacka juz wrzucil wiec na manewry miejsca nie ma. Jest nitem, wiec by sie nie pchal z szajsem oceniajac zakres jw. Wniosek: KK/AA. Z KK by raisowal, bo przeciez A na flopie zabija mu duze pieniadze, (nie rozpatrujac tutaj opcji zrzutu ww Kroli) a z AA mozna sie pokusic o zaproszenie HERO dajac mu falszywe poczucie, ze ma oddy, ktorych mu ewidetnie brakuje. HERO jednak jest lepszym pokerzysta i folduje ;>
    Tak trzymać! IMO żaden myślący gracz (niekoniecznie nit) nie może w takiej sytuacji flat callnąć z czymś innym niż AA i jest to IMO donkowata próba wciągnięcia Hero do gry. Donkowata dlatego, że BTN, który zobaczy flopa za darmo, również może to tak odczytać i po wyłożeniu flopa dać akcję tylko wtedy, gdy będzie lepszy od AA lub będzie niewielkim underdogiem i pot odds będą mu sprzyjać.

    EDIT: Tutaj jest przykład takiego rozdania wraz z IMO poprawna analizą Triasa: http://forum.pokerzysta.pl/nlhe-200/...300-kk-pf.html.

    Poza tym sytuacja z przykładu Pepone gdzie dwoch turbo-nitów się raisuje jest IMO dosyć łatwa. Trudniejsza jest IMO np. taka:
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    Rozdanie NL50

    10 osobowy stół

    UTG (stack 80$) o statach 8/3, +2bb/100 po 2000 rozdań raise to 2$
    HERO (stack 80$) - nasz image to wygrywający tigh agressive - na środkowej pozycji raise to 8$
    UTG raise to 30$
    HERO ???
    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 20-02-2009 o 17:18