Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Dam swoje pierwsze rozdanie pod analizję. Temat z KQs był już założony, ale to rozdanie przedstawia zupełnie inny problem i jedyną wspólną cechą jest obecność tych samych kart.

    Bet365, freeroll 5000$.
    Blindy 15/30
    Av. Stack 1970

    SB 3445
    BB 90
    A 1425
    B 1325
    C 1405
    D 3475
    E 2975
    F 600
    G 1995
    H 1605

    A, B, C i D fold

    Fold, call, raise ?
    Oczywiście z tą ręką foldować nie mogę, jeżeliby ktoś na UTG+1 lub UTG+2 zrobił raise 3-5xBB najprawdopodobniej bym tą kartę zrzucił, bo po pierwsze mój wkład % do puli byłby bardzo duży, po drugie grałbym tylko z bardzo silnymi rękami a nie mam asa. Obecnie uważam że jest to idealny moment aby otworzyć pulę i dać pierwszy call. Raise dać nie mogę, bo nie chcę grać all in za 2k z tą ręką, a to jednak wciąż jest freeroll i all in przeciwników zawsze jest możliwy, szczególnie, że jeszcze pięc osób jest w grze.
    E-call 30
    F-all in 600
    G-fold
    H-call 600
    SB-fold
    BB-all in 120
    Total Pot: 1365
    Dostałem bardzo dobre oddsy do sprawdzenia, ale nie mam monstera w dłoni. Decyzję utrudnia fakt, że jedna osoba dała call i ma wciąż 1k żetonów.

    Call czy fold i dlaczego?

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    call raczej odpada,albo fold,albo all in,a ze to początek turnieju więc raise all in,w turniejach freeroll zawsze zależało mi na tym aby bądz szybko zbudować odpowiedni stack albo dać sobie spokój,a
    w normalnym turnieju prawdopodobnie bym się złożyl bo jednak jesteśmy zdominowani przez wiele ręk a ponadto po tak dużym raisie call najczęściej dają ludzie z monsterem na łapie żeby wciągnąć jeszcze jedną osobe do gry,bo ktoś z niską parą albo AK,AQ chciałby jednak grać sam więc zrobiłby raise all in,aby odstraszyć pozostałych graczy

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    196
    Fajny freerol, pewnie na 10k luda, dlatego call.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Co z tego, że freeroll? To nie znaczy, że masz grać jak większość graczy z marginal hands. Dla mnie to jest fold (masz healthy stack, nie najlepszą rekę, a gracz H ma jeszcze 1k żetonów - nie wiem czy jest sens ryzykować).

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    w takim turnieju nie ma sie co zbytnio zastanawiać allin, może uda ci sie wykluczyć jeszzce tamtego co mu został 1000, musisz szybko powieksać stack albo odpaść, ja już sie wyleczyłem z grania takich freerolli w stylu, gram normalnie, z reguły dochodze do połowy i juz mam mało żetonów i daje allin z AQ i sprawdza mnie jakis bigstack z 89 i z reguły odpadam i 3 godziny grania na daremno, wczoraj też sobie pykałem na bet365 ale tym za 1000$ i gram teraz tak na początku bardzo ryzykownie, to znaczy nie głupie allin z 72 ale właśnie z KQ i albo się podwajam potrajam albo odpadam. Wczoraj też miałem dokładnie taka sytuacje miałem 3500 stacka, callnałem z middle KQ blindy 200, gość za mną maniak raczej mnie reisnal do 700, nie przejmowałem się bo on reisował często z niczym, wszyscy fold i ostatni gość myśli i daje allin 4000, normalnie to easy fold ale sobie myśle maniak wejdzie też zapewne, zresztą zaraz bedzie mi się i tak cięzko grać więć co tam allin, maniak allin i pokazuja karty AK i maniak 10,10 no i mysle trudno, ale wypadła na turn dama i dostałem ponad 10 000 stacka i miałem przewage, szybka ja powiększyłem już pzrez normalna gre do 30 000 w niedługim czasie i jakos poszło w końcu 19 miejsce. Jak gra 3450 osób innej taktyki nie ma niestety :/
    Ostatnio edytowane przez Mody26 ; 27-08-2006 o 10:53

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Przebieg rozdania:
    E- fold
    F-
    H-
    BB-

    Table:
    Ostatnio edytowane przez Brooklyn4321 ; 22-03-2008 o 03:12