Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Nie gram intensywnie w pokera bo po prostu nie mam na to czasu. Być może chciałbym w przyszłości zająć się nim poważniej i stopniowo zwiększać czas na niego poświęcany, ale oczywiście tylko jeśli wyniki będą rokowały, że będę w stanie na tym sensownie zarabiać (choć do zbudowania rolla na sensowne stawki jeszcze długa droga).

    Z różnych odmian NLHE, które próbowałem (cash, MTT, SNG 1-table, SNG 3-table, SNG 5-table) najlepiej gra mi się trzystolikowe SNG na 27 lub 30 osób (w zależności od roomu) - dlatego na tej grze chcę się skoncentrować. Zwykłe, nie-turbo, z levelami 10-15 minut.

    I teraz dwa pytania do specjalistów od sitów:

    1) Ile BI bankrolla dobrze jest mieć dla takich SNG 3-table?

    2) Po ilu takich turniejach mogę uznać, że moja statystyka ROI z PokerTrackera jest miarodajna:
    - po ilu minimalnie mogę w ogóle myśleć o tym, że to ROI ze statystyk choć w przybliżeniu cokolwiek pokazuje?
    - po ilu można uznac, że próbka jest już na tyle duża, że jest to wartość "stabilna" i bardzo miarodajna?

    I dwa pytania pomocnicze:

    3) W jakich sieciach polecacie SNG 3-table? W tej chwili gram na PokerStars i iPoker.

    4) Jakie ROI dla SNG 3-table na niskich stawkach można uznać za przyzwoite, a jakie bardzo dobre?

    Z góry dzięki.

  2. #2
    1. Rozsądna ilość to wg mnie minimum 50 BI. Przy 3-stolikowych sitach swingi będą większe i musisz być gotowy na okresy 10+ turniejów bez kasy.

    2. W związku z większymi swingami miarodajne próbki tez powinny być większe. Wg mnie minimum do oceny to 500-1000 sztuk. Natomiast po 5000 rozegranych sng już będziesz wiedział, czy jesteś graczem wygrywającym czy nie.

    3. Grałem tylko na PS i bardzo polecam sng tam. Idealne warunki do tego typu turniejów.

    4. Przy dużej próbce już 5% ROI jest przyzwoite, ale myślę że na niskich stawkach można dojść do 15%+ ROI i to będzie dobry wynik.

    Pozdro i gl w turniejach.

  3. #3
    nie no przy 3-table roi 5% to chyba nie jest jakieś przyzwoite... tymbardziej, że jest tu mowa o normalnej strukturze a nie turbo... myśle ROI na poziomie 10% to nie jest powalający wynik aczkolwiek w tłoku ujdzie

  4. #4
    Jasne. 5% ROI nie jest powalające, 10% też nie, ale przyzwoite na pewno tak.

  5. #5
    Dzięki za odpowiedzi.

    Zgromadzenie próbki 500 (a co dopiero 5000) turków na pewno mi sporo zajmie, bo w tej chwili mogę poświęcić na pokera czas pozwalający na zagranie około 100 SNG 3-table miesięcznie.

    Jeszcze prośba o jedną radę:

    Gram sity $1 + $0,20 bo chciałem zacząć "od dołu" i iść w górę dopiero gdy:
    - bankroll pozwoli
    - oraz gry będę widział, że mam zadowalające ROI na dotychczasowych stawkach

    Bankroll pozwoliłby mi grać na wyższych stawkach, ale nie wiem czy próbka 75 turniejów jakie do tej pory rozegrałem jest wystarczająca żeby upewnić się, że gram dobrze i że powinienem iść wyżej. Po 75 sitach PT pokazuje mi ROI 75%, ale domyślam się, że to może o niczym nie świadczyć bo próbka jest zbyt mała.

    Z drugiej strony gdyby rake wynosiło 10% a nie 20% jak to jest na tych stawkach, ROI zamiast 75% byłoby 109% więc wiem, że granie na $1 najzwyczajniej w świecie obniża zyski.

    Jaką macie radę?
    - cisnąć dalej te $1 aż uzbieram próbkę 500 sztuk i upewnię się, że gram dobrze z dodatnimi wynikami (ale to będzie trwało kilka miesięcy przy moim obecnym tempie)?
    - spróbować iść wyżej? Jeśli wyżej to czy na $3 czy może od razu $5? Jeśli na $3 to po jakiej minimalnie próbce iść dalej? Generalnie bankroll spokojnie pozwoliłby mi na grę za $5, ale chcę być ostrożny.
    - czy jest duża różnica w poziomie między tymi SNG 3-table za $1, $3 i $5 na PokerStars i iPoker?

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    1) Ile BI bankrolla dobrze jest mieć dla takich SNG 3-table?
    Zawsze polecam do takiej zabawy 100 buyinów. Tylko wczoraj spotkała mnie seria 23 turniejów bez kasy z rzędu

    2) Po ilu takich turniejach mogę uznać, że moja statystyka ROI z PokerTrackera jest miarodajna:
    - po ilu minimalnie mogę w ogóle myśleć o tym, że to ROI ze statystyk choć w przybliżeniu cokolwiek pokazuje?
    nie wcześniej niż po 500
    - po ilu można uznac, że próbka jest już na tyle duża, że jest to wartość "stabilna" i bardzo miarodajna?5000

    I dwa pytania pomocnicze:

    3) W jakich sieciach polecacie SNG 3-table? W tej chwili gram na PokerStars i iPoker.
    Polecam granie na ongame. Tam siedzą patentowane osły i jest jakiś tam rakeback, później przeniósłbym się na party czy stars

    4) Jakie ROI dla SNG 3-table na niskich stawkach można uznać za przyzwoite, a jakie bardzo dobre?Bardzo dobre to pewnie z 25%, jak dla ciebie jeśli mówisz że dopiero zaczynasz - 5% będzie normalne, 10% już niezłe

    Kiedyś bardzo lubiłem granie 3 stołowych SNG, polecam

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Cytat Zamieszczone przez Rado Zobacz posta
    1)Polecam granie na ongame. Tam siedzą patentowane osły
    dzięki

    a tak poza tym, to zgadzam się z przedmówcą - może z tą różnicą, że jako "w miarę" miarodajną próbkę przy 3-tablowych sitach uznałbym raczej 1000 niż 500. Nawet w 1-stolikowych znam przegrywającego gracza, który po 500 turniejach miał roi koło 10% (i spadł na -3% po kolejnych 500).

    pozdro,
    wooysiah

  8. #8
    no na ongame do 30tek (jednostolikowych) mozna kosic bo wyzej juz praktycznie nie ma gier
    a rb nie jakis tylko 60% co daje przy np. 100grach 10+1 dziennie 6k zł

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    24
    a rb nie jakis tylko 60% co daje przy np. 100grach 10+1 dziennie 6k zł
    nie pomyliles sie?...

    tak btw, na ongame na tym sofcie nie pograsz sobie rasowego multitablingu imo, a granie na pokerstars sitngo jest super-wygodne.

    inna sprawa jest to, ze 27 osobowe sitngo nie-turbo troche wolno sie zapełniają.. (jak na starsy ofc..)

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Hmm, to ja gram chyba na jakimś złym ongamie, bo wieczorami bez problemu gram 9 stołów 54-108. Ok, może zdarzy mi się poczekać 5 minut na wypełnienie jakiegoś sita, ale przynajmniej nie mam frustrujących momentów podczas zapisywania się do turka, który właśnie ruszył...