Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    witam
    poruszony szlakiem przetartym przez karlosa postanowielm wrzucic co jakis czas ciekawesz partie do analizy
    oto pierwsza z nich

    i prosze podobnie jak to zrobil w stopce karlos o mozliwie normalne wypowiedzi a nie jakies durnowate pomiatanie slowami

    turniej bossmedia 20+2 dzis graczy 72
    pierwsza reka turnieju
    jestem na utg i dostaje QQ
    robie limp w nadzieji ze ktos podbije ( tu pierwsza zagadka czy moze lepiej podbic jesli tak to ile)
    za mna 3x limp nastepna osoba allin kolejni fold bb call

    no i teraz
    co robicie
    call czy fold???

    czy qq moze wystarczyc vs 2 alliny w rece?
    czy raczej w najlepszym przypadku jest 50/50?
    czy bierzecie za pewnik w tym momencie kk ew aa?
    czy zwarzajac na to ze jest to bossmedia to easy call?

    czekam na komentarze oraz obstawienia co zrobilem oraz co mieli przeciwnicy...
    pzdr

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    czestochowa
    Posty
    212
    Znajac ciebie palo raczej nie mogles tego spasowac , ale to zrobiles bo bylo to pierwsze rozdanie po czym ujrzales karty przeciwnikow i zdenerwowales sie bo jeden pokazal JJ a drugi AK ,natomiast zwyciestwo odniosly jepetty, natomiast uwazam ze nawet jak jest to pierwsze rozdanie to na damy mozna odpasc :P bo w moim uznaniu jest to pierwsza z czterech kart na ktore zawsze przyjme all ina niezaleznie od sytuacji ,tak juz mam czyli AA :P , KK , QQ , AK , pozdro palo

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    ok pierwsza opinia czekam na dalsze komentarze

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    247
    ...hmmm

    IMHO

    Zlimpowanie QQ na UTG według mnie jest dobra decyzją czekając na ewentualny raise. Nastepnie chyba zrzucenie po tych dwóch allinach, tak przynajmniej ja bym zrobił :twisted: . Za tym rozwiązaniem przemawiają na pewno : 1. Pierwsze rozdanie turnieju, 2. Nieznajomość przeciwników . Gdybys zrzucił turniej może sie ciekawie rozwinąć :wink:

    Jest jeszcze jedno rozwiązanie przeżucenie tych QQ do side pota za 2 tak jak w Czestochowie :wink:

    pozdrawiam

    acha obstawiam u przeciwników KK oraz 9Ts

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    tarnobrzeg
    Posty
    208
    Trudna sytuacja,przeciwnicy mają raczej cos w stylu AK-JJ lub niższe pary.Jednak pierwszym rozdaniu mało prawdodopobne są alliny z kartą typu 77-JJ Wiec prawdopodobnie będzie coinflip w najgorszej sytuacj trafisz na kogos z KK lub AA no i będzie out.Ja wczoraj w pierwszej partii freezouta 10+1$ dałem allin z AKs i jakiś nieszczęscnik sprawdził mnie z QQ, na flopie dostałem K.Na twoim miejscu odpusciłbym sobie te QQ bo trzeba pamiętac,ze to dopiero trzecia para.Duzo zalezy tez czy był to freezout czy rebuy i jaki początkowy stack.Ja niestety nie gram na BM i nie wiem jakie cuda tam panują,ale obstawiam,ze sprawdziłes i przegrałes przeciwko KK lub AK.

    PS w początkowej fazie turnieju podbijam QQ za 1/4 stacka i jeżeli nie trafia sie nic wyższego od Q daje allin.

    Pozdrawiam

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    Dla mnie easy call, szansa na potrojenie się w pierwszym rozdaniu to chyba marzenie Nawet na WSOPie bym dal calla z tym i to bez zastanowienia

    Co do przeciwnikow to u tego co dal AI stawiam na AQs, u drugiego jakas parka od 88 w gore.

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Jak dal mnie tez easy call (choc na wsopie bym pewnie zrzucił :wink: i dlatego raczej nei wygram bo rozdania ktore w necie bym sprawdzil tam nie sprawdze- np to. Trudno nie zaryzykuje 1 reki wsop'a z QQ po 2 all inach).
    Ten co dał Pierwszy all ina ma pewnie średnia pare 77-99 a blind badz Ak bądz JJ.

    A co do limpa zwykle robie 85% bet i 15% limp

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    quote quintana stacki poczatkowe 1500 blindy 10/20 faktycznie 0 info o przeciwnikach

    widze ze przewazaja 2 calkiem rozne od siebie opcje
    no to jeszcze kilka komentarzy i wrzuce rozwiazanie

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez Quintana
    PS w początkowej fazie turnieju podbijam QQ za 1/4 stacka i jeżeli nie trafia sie nic wyższego od Q daje allin.

    Pozdrawiam
    blindy 10/20 masz 1500 i z utg robisz bet za 375 ?? :shock:

  10. #10
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    177
    Wszystko tu się obraca wokół znajomości przeciwników . Generalnie, jeśłi jeden z nich ma AK, to już jesteśmy poniżej 50% szans (choć niedużo), jeśli któryś ma AA lub KK to kaplica.

    Stąd wniosek - jeśli to jest solidny turniej i solidni przeciwnicy, to easy fold.

    W tej konkretnej sytuacji (turniej online za $20, nieznani przeciwnicy) jednak być może zaryzykowałbym. Potrojenie się to bardzo ładny start w turnieju, jeśli odpadnę, zaraz czeka następny .

    All in w środkowej pozycji często oznacza średnią lub niską parę, oczywiście u kiepskiego gracza (dobry gracz w ogóle nie zagra tu all-in, z żadną ręką - pula jest praktycznie pusta). Stawiam więc, że grasz przeciwko średniej parze oraz AK, ewentualnie AQ suited u BB. A jeśli masz trochę farta, to przeciw dwóm niższym parom, lub dwóm gostkom z AK.

    Moim zdaniem limp nie był tu dobry. Raise 4x- 5x BB byłby zdecydowanie lepszy, bo daje więcej informacji. Jeśli po tym zagraniu gra toczy się tak samo, to teraz masz easy fold.