Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    1. 3+R, 512 osób left, 360 paid, ale gramy dla FT.

    PokerStars No-Limit Hold'em Tourney, Big Blind is t1000 (9 handed) Hand History Converter Tool from FlopTurnRiver.com (Format: FlopTurnRiver)

    saw flop|saw showdown

    UTG (t31462)
    UTG+1 (t31603)
    MP1 (t21214)
    MP2 (t52095)
    Hero (t16423)
    CO (t38920)
    Button (t60695)
    SB (t20065)
    BB (t35305)

    Preflop: Hero is MP3 with 9, 9.
    4 folds, Hero raises to t3000, 3 folds, BB calls t2000.

    Flop: (t5800) A, A, 3 (2 players)
    BB checks, Hero bets t5000, BB raises to t32205, Hero calls t8323 (All-In).

    Turn: (t51328) A (2 players, 1 all-in)

    River: (t51328) 9 (2 players, 1 all-in)

    Final Pot: t32446

    Results in white below:
    BB has Ad Qc (four of a kind, aces).
    Hero has 9d 9s (full house, aces full of nines).
    Outcome: BB wins t51328.


    Czy dało się to uniknąć? Bałem się asa na flopie, ale drugi spowodował, że poczułem się bardziej komfortowo, ponieważ zmniejszył prawdopodobieństwo na asa u przeciwnika.

    2. 5.50$ 5000$ gtd.

    PokerStars No-Limit Hold'em Tourney, Big Blind is t300 (8 handed) Hand History Converter Tool from FlopTurnRiver.com (Format: FlopTurnRiver)

    saw flop|saw showdown

    BB (t9860)
    UTG (t35568)
    UTG+1 (t9110)
    MP1 (t9740)
    MP2 (t5157)
    CO (t7285)
    Hero (t10245)
    SB (t14687)

    Preflop: Hero is Button with T, T.
    3 folds, MP2 raises to t600, CO calls t600, Hero raises to t2500, 2 folds, MP2 raises to t5132, CO folds, Hero calls t2632.

    Flop: (t11014) 7, J, 6 (2 players)

    Turn: (t11014) 8 (2 players)

    River: (t11014) 3 (2 players)

    Final Pot: t11014

    Results in white below:
    MP2 has Kd Ks (one pair, kings).
    Hero has Ts Td (one pair, tens).
    Outcome: MP2 wins t11014.


    Po jego reraisie wiedziałem, że jestem w plecy, niemal byłem pewien, że to jest 81-19 sytuacja, rozważałem spasowanie tylko ze względu na read, bo pot oddsy były niezłe (chociaż niewystarczające tutaj) Czy raisując w taki sposób i foldując do all-ina nie wyrzucam żetonów w błoto? Czy może to jest ok? Z 66 rąk statsy ma 14/4.5/0.6, więc tight-passive.

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Musze Ci szczerze powiedziec, ze obydwie rece w Twoim wykonaniu mi sie nie podobaja... Oczywiscie kazdy ma prawo rozgrywac karty wedle wlasnego uznania, jednak w obydwu przypadkach przeceniasz nieco znaczenie sredniej pary.

    ROZDANIE 1: poczatek zagrany poprawnie, poniewaz przy 4 foldach i tak wysokich blindach z 99 na reku sam blind steal wystarcza w zupelnosci. Z tego jednak wzgledu zdecydowalbym sie na raise do 4k. I teraz - z mojego doswiadczenia turniejowego przy niekorzystnym dla mnie flopie (przy pojawieniu sie karty wyzszej niz moja para), zwlaszcza na tym z dwoma asami, przechodze na check/fold bez cbeta. Jest bowiem prawdopodobne, ze BB, dysponujacy wiekszym stackiem niz Ty, obstawil Cie na steala i z jakimkolwiek Ax sprawdzil Twoj raise. Ja w tym rozdaniu stracilbym 4k i czekal dalej na swoja szanse. Przy czym dodam jeszcze, ze gdyby byly do mnie jakies limpy, to ja rowniez limpuje 99 i jesli nie trafie seta, spadam z rozdania. Jak dotychcza prynosilo to efekty, bo jesli raz sie uda, to potrajasz sie i spokojnie grasz dalej.

    ROZDANIE 2: w zyciu bym tak nie zagral!... Przy raise i call robie jedynie call i ogladam flopa. Jest taki sobie, ale w tym momencie wykorzystuje pozycje i sprawdzam zachowanie przeciwnikow. Jesli do mnie beda checki (a jest to prawdopodobne, bo flop nie stanowi dla KK zagrozenia i wiele osob na PS wlasnie tak rozgrywa overpare), robie kontrolny bet za 1500 i po jego call zaczynam slowplay. I tyle... Trace wiec okolo 2k i gram dalej. Co do tego, co napisales pod rozdaniem - IMO juz raisujac w ten sposob wyrzucasz zetony w bloto... Takie zagranie jest dobre, ale wtedy, gdy Twoje M jest mniejsze od 4 i musisz zaryzykowac caly swoj stack, ale tutaj kompletnie nie ma dla mnie sensu.

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez INTELOWIEC ; 16-08-2007 o 11:57

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Ostatnio o wiele agresywniej gram (to się tyczy i mtt i sng), stąd takie rozgrywanie, ale dzięki za opinię.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Warszawa Wo(L)a
    Posty
    321
    99 zagrałbym podobnie,a TT reraise do 2200 i w razie reraise allin/fold. Nie bój nic wiem jak to jest kiedy po okresie godzinnej "suszy" zobaczysz TT ;- D.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    ja bym podobnie rozegral sytuacje 2

    gosc ma M=8 wiec niewiele miejsca na finezyjna gre i probe bety, przy niskich M ciezko czytac przeciwnikow, bo wiekszosc rak ma wiele roznych "prawidlowych" sposobow rozegrania
    trudno zagrac tragicznie, choc imo udalo sie to MP2, KK na tym etapie to jak trafic los na loterii, 3/7 przeciwnikow juz sfoldowalo, a on miniraisuje, nastepne 2 osoby maja swietne pot-odds + pozycje, blindy maja ogromne pot-odds, wiec gdyby Mash zagral bardziej asekuracyjnie callujac, MP2 mialby do swoich KK 4 lub 5 osob na flopie, i to praktycznie za friko

    dodatkowo sytuacja ociera sie o squeeze play, MP2 ma po sobie jeszcze CO, oraz widzi reraise, wiec nie jest zbyt sklonny do gry
    CO ma swietne pot-odds, ale jedynie callujac pierwotnie, pokazal ze nie ma swietnej karty, wiec ciezko mu nie odpuscic

    all-in MP2 zmartwilby mnie o tyle, ze wykonal go mimo pokazania przez Masha dosc duzej sily
    mimo wszystko jednak starcza nam 34% by go sprawdzic
    moze miec A. wyzsza pare (20%) B. 2 overkarty (55%) C. nizsza pare (80%), nawet jesli szanse wynosza odpowiednio 70/20/10 to mamy 31% szans, a zwazajac na BI oraz M sadze, ze to bardzo mocno zawyzone szacunki
    dodatkowo, jak wspomnialem, miniraise wysokiej pary to dla mnie idiotyczne zagranie

    ostatni aspekt - w takich turniejach gra sie raczej o FT zawsze, wiec trzeba kilka razy zaryzykowac i miec szczescie, poza tym wiekszosc osob zarejestruje, ze "zagral idiotycznie mocno srednia pare", co da mu agresywny imidż, skarb przy takich M

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez electer ; 16-08-2007 o 18:17