Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Stage #1550248499: Holdem No Limit $0.25 - 2009-07-24 19:51:58 (ET)
    Table: INDIAN AVE (Real Money) Seat #3 is the dealer
    Seat 3 - XLIOP ($24.70 in chips)
    Seat 4 - MARYARTY ($49.59 in chips)
    Seat 5 - NETTHUG18 ($17.43 in chips)
    Seat 6 - JAMJAM818 ($44.46 in chips)
    Seat 1 - BLACKCATPL ($27.68 in chips)
    Seat 2 - SPEWY_UNGAR ($33.65 in chips)
    MARYARTY - Posts small blind $0.10
    NETTHUG18 - Posts big blind $0.25
    *** POCKET CARDS ***
    Dealt to BLACKCATPL [ ]
    JAMJAM818 - Folds
    BLACKCATPL - Raises $1 to $1
    SPEWY_UNGAR - Folds
    XLIOP - Folds
    MARYARTY - Folds
    NETTHUG18 - Calls $0.75
    *** FLOP *** [ ]
    NETTHUG18 - Checks
    BLACKCATPL - Checks
    *** TURN *** []
    NETTHUG18 - Bets $1.55
    BLACKCATPL - Raises $4.25 to $4.25
    NETTHUG18 - Calls $2.70
    *** RIVER *** []
    NETTHUG18 - All-In $12.18
    BLACKCATPL - Folds

    Interesuje mnie tutaj turn i river a zwłaszcza turn. Akurat miałem małą próbkę rozdań na tego kolesia (wyglądał na donka), ale załóżmy że jest donkiem po większej próbce i ma staty w stylu 40/16/2.5.

    Na turnie mamy 13 mocnych outów i 5 takich które mogą choć nie musza nam dać zwycięstwo. Ale z drugiej strony jest już tylko 1 karta do wyłożenia a dodatkowo w przypadku donka mamy mniejsze FE przy raise niż w przyp. dobrego gracza. Zatem tylko call czy raise?

    Na river niby mi doszło ale to był 1 z najgorszych outów poprawiających mój układ... Dodatkowo przeciwnik mocno zabetował i założyłem że raczej jest lepszy... Poza tym w podobnych sytuacjach nieraz sporo przegrałem i z dośw wiem że jeśli raisuję takiego donka a on mi w następnym streecie wywala dużego beta to najczęściej jest mocny i zakłada, że skoro raisowałem to nie spasuję nawet na mocnego beta. Fold ok czy jednak call?
    Ostatnio edytowane przez AdamBB ; 01-08-2009 o 08:56

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Ja nie przebijam na turnie vs donk. Przy raise od czasu do czasu musimy zgarnąć pulę na turnie, a ten przeciwnik bardzo niechętnie będzie foldował.

  3. #3
    Dokładnie. vs 40/16 drawy powinieneś rozgrywać bardzo pasywnie.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    a co robisz jak dostaniesz calla i nie trafisz river?

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Check / fold...

  6. #6
    raise turn a potem check/fold river jezeli nie trafiasz to super weak linia, która nie będzie zbyt dochodowa. Jeżeli już raisujesz taki turn to najczęściej jako value bet, lub ochrona swojej ręki przed drawami. W przypadku twojego rozdania ty sam masz draw, więc jest to semibluff, ale jednak bluff, więc powinieneś zgodnie z logiką rozegrać tę rękę tak, jakbyś reprezentował układ, który był lepszy już na turnie, w związku z tym w większości przypadków powinieneś zagrać na river, jeżeli na turnie był tylko call od przeciwnika. Oczywiście nie robisz tego gdy villain to calling station, ale wtedy też nie raisujesz turna z drawem i nie tworzysz tej sytuacji, w której nie wiesz co zrobić.

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Załóżmy że decyduję się na raise turn? Koleś call i na river nie trafiam, koleś check. Mówicie żeby betować - ile? I czy zawsze czy np przy niektorych kartach nie (np gdyby jedynie jednej karty do strita brakowało albo pojawił sie trzeci kier)?

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Na turnie przy takiej linii ide raise allin, duzo outs niech sie martwi oponent.
    A na river tak jak rozegrales fold bo kolega moze miec wszystko wiec A10 nie jest raczej zbyt mocne, bijesz tylko blef.

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    A co z flopem? Ja betuje. Mamy overcard, backdor straighta, backdor flusha i możliwe że T na da wygraną. Bet flop, bet turn, jeżeli on leaduje turn to call. Na river tutaj fold.

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    A co z flopem? Ja betuje. Mamy overcard, backdor straighta, backdor flusha i możliwe że T na da wygraną. Bet flop, bet turn, jeżeli on leaduje turn to call. Na river tutaj fold.
    +1 imho