Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Emocje ?

  1. #1
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Witam
    Poniżej wkleiłem tekst pewnego artykułu .
    Nie dotyczy on dokładnie pokera, ale troszke innej dziedzina.

    Ale mysle a wrecz jestem przekonanany, ze wynik eksperymentu przprowadzonego na pokerzystach byłby podobny.

    "
    Psychopaci najlepszymi graczami giełdowymi
    PAP 13:15

    Grupa amerykańskich uczonych doszła do wniosku, że najlepszymi graczami giełdowymi są... "funkcjonalni psychopaci". Opisuje to brytyjski "Times".

    Okazuje się, że ludzie z zaburzeniami emocjonalnymi są bardziej skłonni do podejmowania finansowego ryzyka. Co więcej, ludzie z uszkodzeniami mózgu mogą jakoby podejmować właściwe decyzje finansowe - relacjonuje "Times".

    Podczas badań nad zachowaniami inwestorów 41 osób z normalnym współczynnikiem inteligencji (IQ) zaproszono do udziału w prostej grze inwestycyjnej. Piętnastu członków tej grupy doznało w przeszłości urazów tych obszarów mózgu, które zawiadują emocjami.

    Ku zaskoczeniu naukowców, właśnie ta piętnastka najlepiej sobie poradziła w grze. Okazało się, że "zupełnie normalni" inwestorzy mieli skłonność do unikania ryzyka nawet wtedy, kiedy potencjalne zyski były zdecydowanie większe niż ewentualne straty.

    Jeden z naukowców, Antione Bechara, profesor neurologii na uniwersytecie stanu Iowa, uznał, że uzasadnione jest nazywanie graczy giełdowych "funkcjonalnymi psychopatami". Jego kolega, Baba Shiv ze Stanford Graduate School of Business postawił tezę, że definicję tę można rozciągnąć także na wielu menedżerów.


    A szczegolnie zwróciłbym uwage na to zdanie :

    Shiv uważa, ze "w pewnych okolicznościach naturalne emocje muszą być blokowane, aby można było podjąć potencjalnie mądrzejszą decyzję". (jask)


    pzdr

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    To ja tylko dodam ze zwyciezca wczorajszego WCOOP main event cierpi na zaburzenia koncentracji i chroniczna bezsennosc :lol:

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    534
    zdrowi ludzie napewno nie bawia sie w hazard. Tylko kto na tym swiecie jest zdrowy? :P

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    112
    Heh bylo by dobrze zapasc na taka chroniczna bezsennosc,wreszcie co poniektorzy nie zaspialiby na turniejach

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    Ty raz tak miałem :P Jak grałem turniej o 4 w nocy, a wcześniej z kumplami cała noc przy kartach ^^, dostałem KK to aż się zmuszałem, aby dobrze to rozegrać...

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez 2rock
    zdrowi ludzie napewno nie bawia sie w hazard. Tylko kto na tym swiecie jest zdrowy? :P
    E tam hazard. Ja to nazywam: "uczciwy transfer pieniezny od bogatych Amerykanow do biednych Polakow"...


  7. #7
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    285
    lol

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    dodajmy do tego jeszcze naszych wielkich braci z grecji i turcji oraz co po niektorych megaego skandynawow...

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    gracze z izraela tez nie grzesza umiejetnosciami

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Cytat Zamieszczone przez Goral
    Cytat Zamieszczone przez 2rock
    zdrowi ludzie napewno nie bawia sie w hazard. Tylko kto na tym swiecie jest zdrowy? :P
    E tam hazard. Ja to nazywam: "uczciwy transfer pieniezny od bogatych Amerykanow do biednych Polakow"...

    hahaha [=
    ja to nazywam poprostu wygrana :P