Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: NL25 a NL50

  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    Mam takie pytanko odnośnie tych stawek.
    Czy te poziomy się czymkolwiek różnią?

    Ostatnio mam trochę pecha na NL25 i czasami nawet w tilta ostrego wpadam.

    Gdy stracę 3 czy 4 BI przeskakuję na NL50 i zwykle bezproblemowo odrabiam stratę z nawiązką.

    Czy to jest kwestia przypadku czy tak jest naprawdę?

    To trochę dziwne, ale im niżej tym trudniej mi się gra i jestem bardziej niecierpliwy.
    Na NL10 niemal cały czas mi ciśnienie się podnosiło.
    Teraz mam tak z NL25.

    Czy to może gracze z tego limitu mają na mnie super ready? (bo gram aktualnie na POKERROOM i często napotykam tych samych graczy)

    Czy mieliście kiedyś podobne odczucia na początku waszej przygody z pokerem?

  2. #2
    Roznia sie, 50nl jest trrudniejsze, tak jak wszystkie kolejne po sobie stawki.
    I lepiej skoncz z takimi wyskokami na wyzsze stawki bez bankrolla bo sie to dla ciebie zle skonczy pewnego razu.
    Tez bylem taki niecierpliwy jak gralem 25nl, chcialem jak najszybciej zbudowac bankroll i w gore, ale jak mi sie nie udalo po 2 probach, to postanowilem nie przechodzic wyzej az nie bede mial 7-8ptbb na 25nl. Skupilem sie na grze, myslac w bb nie w $, analizowalem rozdania. Udalo mi sie i wszedlem na 50nl z BR ponad 2k.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Różnią się chyba o tyle, że od NL10 do NL100-200 gra robi się coraz bardziej tight i przewidywalna, a potem to się odwraca

    Ja cały czas próbuję się oduczyć blefowania na tych stawkach, a także robienia "świetnych" calli. ABC. Wbrew pozorom nie jest to takie proste do wyegzekwowania od siebie. Nie wiem, może to tylko moje głupie wrażenie, ale na tych stawkach agresja wcale nie jest taka opłacalna, przynajmniej nie w tym sensie, w jakim jest ogólnie rozumiana przez ludzi zaślepionych statsami. Na SH przy VP$IP w granicach 25 myślę, że moje 3 to za dużo - choć z drugiej strony może to też wynikać z błędów w grze pozycją (tzn. zbyt częste granie OOP powoduje, że przejście w "shutdown mode" zaniża statystykę i faktycznie gram zbyt loose, odpuszczając potem betowanie w grze z CS). Choć z drugiej strony są ludzie którzy betują 1/10 pota i to buduje im PT'owy image mega agresora :P Ciekawe swoją drogą na ile to jest świadome, bo bez notatek można się na takim gościu ostro naciąć...

    Trochę nie na temat, ale tak mnie naszło późną porą...

    Pozdro,
    Pablo