Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86
  1. #1
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    230
    Witam wszystkich !

    Ostatnio troche zmartwilo mnie, ze to co umiem robic bardzo dobrze prawdopodobnie jest w Polsce nielegalne. Wielu z was ma lub będzie mialo ten problem. Gdy zaczynają się pojawiac pieniadze, zaczynają się pojawiac problemy : co z nimi zrobic, jak i czy je opodatkowac...
    Mam w zwiazku z tym kilka pytan, prosze tez osoby, ktore mają już jakies doswiadczenie w tym temacie o kontakt na priv.

    a)Czy ktokolwiek juz zaplacil podatek od wygranych pieniedzy (poker/zaklady/kasyna)
    b)Czy jest oficialna wykladania prawna, ktora okresla czy granie przez internet jest legalne i czy mozna zaplacic podatek od pieniedzy tak wygranych
    c)Gdzie trzymacie swoje pieniadze, jesli zaczynaja sie pojawiac, jak bezpieczne jest sprowadzanie ich do polski przez :
    -karte Neteller
    -przelewy bankowe
    -czeki
    jak bezpieczne jest trzymanie tych pieniedzy na kontach bankowych
    d)Czy ktos z was juz zalozyl konto zagraniczne, czy jest mozliwosc zalozenia konta, gdzie mozna by bezpiecznie przechowywac pieniadze
    e)Czy ktos z was juz kontaktowal sie z jakims doradcą podatkowym, znającym się na tej problematyce, czy moglibyscie podac namiary ?

    no i :

    e)Czy uwazacie, ze jest nadzieja, ze w Polsce powstanie prawo, dzieki ktoremy wszyscy bedziemy mogli sie czuc spokojnie placac podatek powiedzmy 20% ?

    Dziekuje wszystkim za pomoc,
    Pozdrawiam !

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    296
    Jeśli ktoś będzie wysyłał odpowiedzi na priv do Bozo, to jeśli to nie problem to poproszę o kopię tych odpowiedzi.

  4. #4
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    230
    Dzieki Blacha, juz widzialem te watki...
    Problem w tym, ze nikt nic konkretnego w nich nie napisal... mnie interesuje praktyczna wiedza, powiedzmy ze moge wygrac xxxxx$ miesiecznie, z kim mam rozmawiac i co robic, zeby uniknac problemow.
    Zaznaczam, ze bardzo chetnie zaplacilbym podatek od wygranych pieniedzy ale o ile wiem, nie jest to w Polsce (na razie) mozliwe.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    28
    Dla mnie sytuacja jest zupełnie skomplikowana. Przecież ja grając w expekcie, gram w firmie legalnie działającej na Malcie, która tam płaci legalne podatki. Gram z terytorium Polski, ale jakie to ma znaczenie, kompletnie się na tym nie znam, ale czy gdy wygrasz kasę w legalnym kasynie w Monte Carlo, czy Vegas to musisz ją w Polsce opodatkować, bo jesteś Polakiem? Poza tym podatek jest od dochodu, w jaki sposób określić tu dokładny dochód? Trzeba się zrzucić na prawnika, ale wszyscy wiemy, że w Polsce każdy prawnik ma różne opinie w jednej sprawie.

    Jak kogoś już ten problem dużych pieniędzy dosięgnie to zawsze można pootwierać konta we wszystkich dostępnych u nas bankach i przelewać kwoty, które podejrzeń nie budzą. Choć też wolałbym aby ta sytuacja była jasna i klarowna. Boje się tylko, że u nas ktoś może wymyślić żeby od tego typu dochodów wprowadzić podatek np. 40 lub 50%, bo niby czemu niższy.

    pzdr.

  6. #6
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    230
    Dla mnie sytuacje jest skomplikowana.
    Chcę po prostu wiedziec co zrobic, gdy ktos z US zjawi sie i spyta skad pan ma ten : samochod, dom, xxxxxxPLN na koncie.
    Chcialbym wiedziec co mozna, a czego nie i jak to najlepiej zrobic.
    Mysle, ze kilka osob tutaj ma jakies doswiadczenie w tym temacie.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    317
    Bozo idz do doradcy podatkowego/prawnika, koszt ok. 100-200zł za konsultacje a spewnościa rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Poza tym jest zobowiązany tajemnicą a Ty jesteś ubezpieczony od szkód spowodowanych przez jego działanie. Wygląda na miły deal :wink:

    W każdym badz razie lepsze to niz pytanie ludzi którzy coś tam kiedys spłyszeli ale tak naprawde to nikt nic nie wie. :P

    BTW 2
    na forum mecz.pl było na ten temat tuzin dyskuscji w dziale świat bukmacherstwa, w jedej podano konkretne odwołania do aktów prawa polskiego i europejskiego które zadaniem wielu ma tu większe znaczenie. (w skrócie chodzi o to że możemy korzystac z zagranicnych firm oferujacych poker zaklady itd. na mocy prawa o swobodzie przepływu usług, natomiast nasze państo nie moze tego zabronic poniewaz było by to łamania świtej zasady unii wolnej konkurencji, pod warunkiem że spółka ma siedzibe na ternie UE)
    Była jeszcze dyskusja w dziale "to i owo" w temacie porady prawne gdzie na pytania odpowiadał student prawa, oczywiscie padło pytanie jakie i Ty zadałeś, a odpowiedz była konsultowana z profesorami prawa na uniwerku (chyba wa-wa)

    BTW3

    na 99% niebawem pojawi sie tu Advisor który będzie przekonywał za nielagalnością zakładów online w Polsce :lol:

    Pzdr

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    nielagalnością zakładów online w Polsce
    hehe to znaczy, ze w Polsce nie ma lagow jak robisz zaklady?

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    317
    :P

    sorki pisałem w pospiechu i wiem ze wyszlo maslo maslane :wink:

    ...a lagow nie mam

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2003
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    191
    kodi pisał:
    BTW3

    na 99% niebawem pojawi sie tu Advisor który będzie przekonywał za nielagalnością zakładów online w Polsce :lol:
    Nie tym razem Już wszystko został pisane i jeśli ktoś ma JESZCZE trudności z rozumieniem, to ja na prawdę nie mogę już nic więcej czy jasniej powiedzieć. Granie z Polski jest nielegalne, nie ma możliwości prania dochodu z działalności niezgodnej z prawem. Kropka. Tyle. Co w tym jest tak trudnego do rozumienia? Nie pojmuje. Wszystko już został przedstawione i można sobie sprawdzić w ustawie. Tam też jest jasno pisane. EOT