Strona 81 z 82 PierwszyPierwszy ... 317179808182 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 818
  1. #801
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez Dunkleosteus Zobacz posta
    biorąc pod uwagę sposób przepchnięcia tej ustawy jest oczywiste, że TK powinien ją zablokować. biorąc pod uwagę skład Trybunału (ok. połowa jest z rekomendacji POPiSu) już takie oczywiste to nie jest.
    Jesli watpisz w Trybunal Konstytucyjny to tak naprawde watpisz w podstawowe zasady tego Panstwa. Politycy to sciery i kazdy o tym wie, ale Trybunal to jest Trybunal i tam walow po prostu BYC NIE MOZE.

  2. #802
    w życiu nie poświęciłem choćby grosza na jednorękiego czy na ruletkę itp, aczkolwiek pokerzyści argumentujący, że jest to ogłupiająca i szkodliwa rozrywka i należy tego zakazać w związku z tym, sami szkodzą sobie. Niestety widzę że wielu ludzi, także na tym forum zapomniało o takiej frazie która mówi że wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innych i bardzo chce "pomagać" tym ludziom którzy na automatach grają. Kij z tym ile % hazardu jest w ruletce a ile w pokerze i jakie jest ich EV itp, każdy powinien mieć prawo do umoczenia swych pieniędzy

  3. #803
    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    Jesli watpisz w Trybunal Konstytucyjny to tak naprawde watpisz w podstawowe zasady tego Panstwa. Politycy to sciery i kazdy o tym wie, ale Trybunal to jest Trybunal i tam walow po prostu BYC NIE MOZE.
    Problem w tym że TK orzeka na podstawie konstytucji, która zawiera tak ogólnikowe normy prawne, że praktycznie TK może orzec co bądź, a jakiś tam paragraf który ten wyrok usprawiedliwi i tak się znajdzie.

    o właśnie, popatrzcie, niby artykuł (art.49) na który można się powołać by odrzucić tą nowelizację, ale niestety głupio skonstruowany:
    "zapewnia się wolność i ochronę tajemnicy komunikowania się. Ich ograniczenie może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie" - i co z tego wynika? Nic, bo niby nie można ograniczyć, a jednak można i nawet mocnych przesłanek ku temu mieć nie trzeba.
    Ostatnio edytowane przez Grdykopląs Namorzyn ; 20-12-2009 o 16:26

  4. #804
    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    Jesli watpisz w Trybunal Konstytucyjny to tak naprawde watpisz w podstawowe zasady tego Panstwa. Politycy to sciery i kazdy o tym wie, ale Trybunal to jest Trybunal i tam walow po prostu BYC NIE MOZE.
    politycy to ściery? to spójrz na skład TK, ilu tam jest byłych polityków. i przede wszystkim to "ściery" ich wybierają. kto ma większość w sejmie ten wstawia swoich sędziów na miejsce odchodzących. pamiętam jak Kurski się żalił, że 2/3 TK to ludzie SLD. a potem PiS za swoich rządów wstawił pięciu swoich. kto chce niech wierzy w ich bezstronność...

  5. #805
    Cytat Zamieszczone przez Grdykopląs Namorzyn Zobacz posta
    w życiu nie poświęciłem choćby grosza na jednorękiego czy na ruletkę itp, aczkolwiek pokerzyści argumentujący, że jest to ogłupiająca i szkodliwa rozrywka i należy tego zakazać w związku z tym, sami szkodzą sobie. Niestety widzę że wielu ludzi, także na tym forum zapomniało o takiej frazie która mówi że wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innych i bardzo chce "pomagać" tym ludziom którzy na automatach grają. Kij z tym ile % hazardu jest w ruletce a ile w pokerze i jakie jest ich EV itp, każdy powinien mieć prawo do umoczenia swych pieniędzy
    dokładnie tak. poza tym większość pokerzystów błędnie uznaje, że gra hazardowa nie może być grą umiejętności. stąd akcja poker to nie hazard, która właściwie nie wiadomo kogo ma przekonać. bo na pewno nie polityków i na pewno nie zwykłych ludzi nie grających w pokera, których ta gra obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. gdyby akcja była pod hasłem swobodnego dysponowania własnymi pieniędzmi to może by kogoś zainteresowało. doceniam wysiłek organizatorów tej akcji ale według mnie to niepotrzebne odcięcie się od pozostałych hazardzistów w sytuacji gdy trzeba się jednoczyć w walce ze wspólnym wrogiem.
    Ostatnio edytowane przez Dunkleosteus ; 20-12-2009 o 18:50

  6. #806
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Dunkleosteus Zobacz posta
    poza tym większość pokerzystów błędnie uznaje, że gra hazardowa nie może być grą umiejętności.
    No to powiedzmy że ruletka jest grą umiejętności. No i co z tego że jest skoro grając w nią systematycznie można tylko przegrać?

    Cytat Zamieszczone przez Dunkleosteus Zobacz posta
    odcięcie się od pozostałych hazardzistów
    Ja nie uznaję się za hazardzistę. A pokera nie uznaję za hazard. Aczkolwiek za sport też go nie uznaję (poker sportowy - co za bzdura BTW).

    jdx

  7. #807
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    ale prowadzenie takiej dzialalnosci jak automaty wymaga inwestycji i po prostu tak sie nie robi.
    w ile zwraca sie automat czy aby nie w max kilka miesiecy ?

  8. #808
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    w ile zwraca sie automat czy aby nie w max kilka miesiecy ?
    nie mam pojecia

    mam jednak nadzieje, ze ludzie, ktorzy beda na tym stratni beda sie domagac odszkodowan i to bedzie najlepsza nauczka dla tych debili za robienie prawa wg wlasnego widzi-mi-sie. Choc oczywiscie wszyscy zaplacimy z wlasnej kieszeni za czyjas glupote :|

  9. #809
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    mam jednak nadzieje, ze ludzie, ktorzy beda na tym stratni beda sie domagac odszkodowan i to bedzie najlepsza nauczka dla tych debili za robienie prawa wg wlasnego widzi-mi-sie.
    a z jakiej okazji maja sie niby domagac odszkodoowac bo nie czaje.
    ktos kupil automat i dostal koncesje na jakis tam okres i tyle, a wg ustawy z tego co sie orientuje, ze jak wejdzie w zycie to ci co maja koncesje beda ją mieli do wygasniecia, a potem po prostu nie bedzie przedluzana i tyle.

  10. #810
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    a z jakiej okazji maja sie niby domagac odszkodoowac bo nie czaje.
    ktos kupil automat i dostal koncesje na jakis tam okres i tyle, a wg ustawy z tego co sie orientuje, ze jak wejdzie w zycie to ci co maja koncesje beda ją mieli do wygasniecia, a potem po prostu nie bedzie przedluzana i tyle.
    Od 1 grudnia wiele punktów mających automaty (sam jestem im przeciwny) jest nękanych ciągłymi kontrolami celników, policji, nadzoru budowlanego, sanepidu itp.... - w celu szybkiego "zniechęcenia" ich do utrzymania automatów w swoich punktach - takie coś ma wg mnie z państwem prawa mówiąc delikatnie niewiele wspólnego.

    PO nas choćby POtop