Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: 3 bet wtf?

  1. #1
    Dołączył
    Jan 2013
    Przegląda
    Wro
    Posty
    19
    Ostatnio w jednym artykule anglojęzycznym spotkałem się z terminem 3 bet, nie mogę znaleźć w sieci wartościowego wyjaśnienia tego terminu, a sprawa mnie zaintrygowała. Czy ktoś z was spotkał się może z takim terminem?

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    3bet? hmm... nieeee, nigdy...

    a tak na powaznie, pierwszy wynik w googlach po wpisaniu frazy '3bet'

    3bet znany jako re-raise; jest kolejnym zagraniem - po obstawieniu (bet) i podbiciu (raise) - zwiększającym obowiązujący wkład do puli. Jest zatem trzecim z kolei podniesieniem stawki w danej rundzie licytacji. Zazwyczaj używają go gracze w fixed limit, ale można go spotkać także w grach pot- i no-limit jako określenie przebicia.

    wprawdzie imo lekko chybiona definicja bo jednak dla mnie to pojecie jest uzyteczne glownie pre flop.

    w tej fazie 3betem nazywany jest po prostu re-raise a bierze to sie stad, ze blind traktowany jest jako pierwszy bet, pfr jako drugi.

    ale z takimi zdolnosciami eksplorowania sieci to ja Ci kariery pokerowej nie wroze ;] no offence ofc

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    ale nazwa watku jest epic ;} WTF?

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Tak, raczej się spotkaliśmy To jeden z najbardziej podstawowych terminów pokerowych.

    3bet oznacza re-raise. Czyli ktoś zagrał bet, ktoś po nim zagrał raise i teraz kolejne przebicie nazywa się 3bet.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2013
    Przegląda
    Wro
    Posty
    19
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta

    3bet znany jako re-raise; jest kolejnym zagraniem - po obstawieniu (bet) i podbiciu (raise) - zwiększającym obowiązujący wkład do puli. Jest zatem trzecim z kolei podniesieniem stawki w danej rundzie licytacji. Zazwyczaj używają go gracze w fixed limit, ale można go spotkać także w grach pot- i no-limit jako określenie przebicia.
    no właśnie nie do końca rozumiałem o co chodzi w tej definicji, dlatego pytam tu. Teraz już mniej więcej rozumiem o co chodziło autorowi artykułu.

    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    ale nazwa watku jest epic ;} WTF?
    hehe :P

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2013
    Przegląda
    Wro
    Posty
    19
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Tak, raczej się spotkaliśmy To jeden z najbardziej podstawowych terminów pokerowych.

    3bet oznacza re-raise. Czyli ktoś zagrał bet, ktoś po nim zagrał raise i teraz kolejne przebicie nazywa się 3bet.
    wiem co to znaczy re raise, ale nie wiedziałem że te terminy są równoznaczne.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    A ja swoją drogą nigdy nie mogłem pojąć, dlaczego to jest "three bet" a nie "third bet". Jeśli to czasownik "to three bet" to ok, ale rzeczownik nie ma przecież sensu

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    A ja swoją drogą nigdy nie mogłem pojąć, dlaczego to jest "three bet" a nie "third bet". Jeśli to czasownik "to three bet" to ok, ale rzeczownik nie ma przecież sensu
    Ja tak mam z "two pair". Dlaczego "two pair" a nie "two pairs"??

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    bo 'two pair' to nazwa ukladu zawierajacego dwie pary [two pairs], jakby nazwa pieciu kart

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    bo 'two pair' to nazwa ukladu zawierajacego dwie pary [two pairs], jakby nazwa pieciu kart
    No ale to po prostu niegramatyczne. Tak jakbyś po polsku mówił "mam dwie para".