Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    336
    Hand 765919659, Started at 2007-08-25 20:57:31
    Table dazZe_s HE: $0,25-$0,25 No Limit HE (Real)
    Seat 0: Lexxxxi ($35,15 in chips)
    Seat 1: HERO ($32,40 in chips)
    Seat 2: Trautenberg ($27,95 in chips)
    Seat 3: dazZe_ ($39,25 in chips)
    Seat 4: 330CXi ($23,55 in chips)
    Seat 5: Pouloute ($19,50 in chips) (on the button)


    *** Blind Bet Round *** :
    Dealt to HERO [] []

    Lexxxxi : Post Blind ($0,15)
    HERO : Post Blind ($0,25)

    *** Pre-Flop *** :
    Trautenberg : Fold
    dazZe_ : Call ($0,25)
    330CXi : Fold
    Pouloute : Call ($0,25)
    Lexxxxi : Fold
    HERO : Bet ($1,50)
    dazZe_ : Fold
    Pouloute : Call ($1,50)
    *** Flop *** : [] [] []
    HERO : Bet ($3,50)
    Pouloute : Call ($3,50)
    *** Turn *** : [] [] [] []
    HERO?

    dodatkowe informacje:

    statsy:
    HERO 18/9/3.5
    Pouloute 36/14/0

    Pouloute Jest graczem słabym, robił już wcześniej over-calle bez pozycji z Q8s i innym suited.
    Raz widziałem jak sprawził bet pot'a na flopie, kiedy doszedł kolor na turnie poszedł all-in o pule. Wydaje się, że drawował do koloru, raczej wątpie, ze mógłby wykorzystać flushboard do blefa. Stąd moje wątpliwości czy ma damę.

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    ma czy nie ma, ale pomyślałbym w tym miejscu o lekkiej kontroli puli, daję check żeby pula nie rosła w sytuacji, w której po bet i jego raise nie wiadomo gdzie stoimy, a tak może dowieziemy parkę do showdownu, na moje oko nie ma damy, ale i tak rozgrywam to bezpiecznie - jeśli bet teraz to napewno koleś z Q się dołoży, spasujemy co najwyżej niższe parki, FD (a tego nie chcemy), a tak na river dostaniemy coś od Jx i pp

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Bardziej mi to wyglada na FD, badz SD, niz Qx.
    Zalezy od mojego samopoczucia jestem w stanie chk/cr/bet ;]

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    336
    *** Turn *** : [] [] [] []
    HERO : Check
    Pouloute : Bet ($4)

    Pot wynosi w tym miejscu $14,90
    Do tej pory dołożylismy $5,25
    Pozostałe stacki to:
    HERO ($27,15 in chips)
    Pouloute ($10,25 in chips)

    IMHO, jest to tough spot. Pouloute jest juz pot-comitted.

    1)
    Gdyby Pouloute był dobrym, bardzo agresywynym przeciwnikiem , zinterpretował bym ten bet jako wciągający.
    W tej sytuacji po naszym Check na riverze zobaczymy all-in na 80%.
    Gdyby miał normalne statsy (20/10/4) dałbym na turnie 75% Fold.

    Pula jest już duża jedyne zagranie jakie pozostało to all-in. Co sądzicie o re-raise all-in na turnie? call + all-in na riverze?
    Jak wy byście zagrali na miejscu Pouloute na riverze po naszym checku?

    2)
    Pouloute jest jednak słabym, pasywnym graczem, więc można zinterpretować ten bet jako słabość. Daje call i mam nadzieję na showdown. Skłaniam się ku c/f na riverze. Jak mu spadnie draw albo ma Q w łapie to zabetuje, w przeciwnym razie mam przeczucie, że nie będzie w stanie zablefować na riverze.

    Niezależnie od wyniku tej ręki, jakie są wasze przemyślenia dot. takich sytuacji?



    HERO : Call ($4)
    *** River *** : [] [] [] [] []
    HERO : Check
    Pouloute : Check
    HERO : Show Cards
    Pouloute : Mucks Cards [] []
    *** SUMMARY ***
    Pot: $18 | Rake: $0,90
    Lexxxxi lost $0,15
    HERO bet $9,25, collected $18, net $8,75 Shows [ Ks Kc ] (two pairs, Kings and Queens)
    Trautenberg lost $0
    dazZe_ lost $0,25
    330CXi lost $0
    Pouloute lost $9,25
    Ostatnio edytowane przez doodydota ; 26-08-2007 o 12:51

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    378
    na ternie zanim się cokolwiek zrobi trzeba odpowiedzieć sobie
    na proste pytanie :
    Czy nadal ma drawa czy już ma lepszą ręką niż my?

    Jest to chwila w rozdaniu gdzie patrząc tępo tylko w swoje karty łatwo o wypadek

    Jest w rozdaniu zawsze kilka przesłanek że koleś drawuje
    (quickcall na flopie, rozflaczałe VPIP, rerise na flopie).

    Nie da sie powiedziec JAK ZAGRAĆ -wszystko zależy co gość ma -
    dobra do rzeczy jeśli uważamy że koleś ma drawa, dobry jest bet także chackise ( a to dlatego, że nasz czek bardzo prowokuje do bluffu).
    Jeśli uważamy, że ma lepszą rękę czekFOLD NAJLEPSZY.


    Warto na turnie takzę pamiętać ile rąk mógł wytasować sobie przeciwnik, by drawoawać , mógł tez drawować kolejne pary, czy tripsa.
    Biorąc pod uwage jego VPip, PF - jeśli ma DAME to wchodzą w to ręce

    DA , DK , DW , D10, D9 , D8 - na oko 50 rąk startowych (nie pytac sie jak to licze, na AD moglbyc tez RE pf)

    jesli ma drawa na kolor lub strita moze okolo 60 różnych rąk

    wygląda na fifty fifty z lekką przewagą na drawa - wiec bet lepszy bo jest setki innych rąk które moze miec (np.99 i reada ze my mamy AK)


    kontrola puli to świetna sprawa - ale to nie powód by zamienić sie w callingstation - bo ma się over pare i PRZEKONANIE ze przeciwnik ma tripsa )


    na ternie czekrise alinnnn ZLY (po co przegrac jesli ma dame caly byin ?)
    na river samemu alin po callu chack calu na ternie - TO SAMO bez sensu (aczkolwiek - teraz wyglądamy nieco na nietrafiony draw WIEC TAK tylko na GRACZY co rozumieją logike gry)



    Warto się zastanowić w tym miejscu co zanczy taki bet jak w przykladzie na turnie - 4 $

    wielu graczy zagra tak z setem gdy posądza nas o drawa na kolor
    , wielu graczy zagra tak ze srednio mocną ręką (D7, KW,AW,AA,KK ) by zobaczyć co się dzieje.

    W przykladzie koles sie zapytal CZY MASZ dame na ternie - przeciez nie mozesz tego wykolowac bo zaraz przyjdzie kolor : ) - wiec jak masz dame dasz RERISE.

    Ja przy stoliku na ternie BETUJE na 70 %
    w 30 % daje czek i jesli bym dostal 4 $ poprawilbym do wysokosci pota. NA river CZEK - i niech baran mysli czy to jest rozdanie w ktore warto blufowac )))))))))


    ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO DANIZSKULLLLLLLLL)





    EDit - cytat "Skłaniam się ku c/f na riverze. Jak mu spadnie draw albo ma Q"

    MATKO NIE - przy jego staku ZAWSZE MASZ czekcola na river nigdy czekfolda.
    Maetamtyka zwykla - bo nawet jak dostał na river to i tak dostaje okruchy... "

    Nigdy nie będziesz wiedzial do czego zbieral i czy nazbieral SPRAWDZASZ i tyle ; ).
    Ostatnio edytowane przez daniz ; 26-08-2007 o 14:52

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    daniz, kontrola puli ma kontrolować pulę, a nie zamieniać nas w CS

    mówisz że CR na T jest zły bo z Q na pewno da call (bo da), a co jak po twoim bet na T on daje allina? i co robisz? jesteś w tzw. dupie i masz zagadkę

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    336
    Cytat Zamieszczone przez daniz Zobacz posta
    EDit - cytat "Skłaniam się ku c/f na riverze. Jak mu spadnie draw albo ma Q"

    MATKO NIE - przy jego staku ZAWSZE MASZ czekcola na river nigdy czekfolda.
    Maetamtyka zwykla - bo nawet jak dostał na river to i tak dostaje okruchy... "

    Nigdy nie będziesz wiedzial do czego zbieral i czy nazbieral SPRAWDZASZ i tyle ; ).

    Ggy dostaniemy na riwerze all-ina, zobaczymy pot-oddsy około 2.9 - 1. Aby zrobić korzystny call na riwerze prawdopodobieństwo blefa musi wynieść powyżej 25%.

    Musimy ocenić przeciwnika. W tym wypadku mamy słabego przeciwnika loose, z bardzo pasywną grą postflop (AF=0).
    Z obeserwacji wynika, że ma skłonności calling station. Oceniłem prawdopodobieństwo blefa na mniej niż 25% stąd skłonność do linii c/f na riwerze, jako najbezpieczniejszej.

    Z innym przeciwnikiem sytuacja wyglądałaby innaczej.
    Z resztą temat jest otwarty. IMHO są to najtrudniejsze rozdania: Jesteśmy bez pozycji, bijemy zakres rąk naszego przeciwnika na flopie, ale na turnie sytuacja się odwarca. Stąd nazwa 'turn'.
    Ostatnio edytowane przez doodydota ; 26-08-2007 o 15:50

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    378
    Cytat Zamieszczone przez Melipone Zobacz posta
    a co jak po twoim bet na T on daje allina? i co robisz? jesteś w tzw. dupie i masz zagadkę
    LOL - jaką zagadkę, zwykły call robie : ) - ten koles jest szortem - tu nie da się wywalić kart.

    zagadkę mam może jak jest pełen byin - ale wole dać ContynuationBetTurn i wywalić na alina, niż zrobić chackrise - i dopiero teraz być w dupie -- bo chackrise w tej fazie to moj allin. (w pocie ok 10$ -ja chack- on 7,50 - i bet pot teraz kosztuje 25 $ )

    a nawet jak wywale KK na alina mo moim czeku na river - to w dystansie w takich zabawach bede na PLUS - bo ilez to razy zaczekam sobie sobie z AD na turn .. (kontrola pota : ))



    ZApomnialem w moim pierwszym wywodzie wspomnieć, że zakładam że mamy po 100BB - bo raczej teoretycznie zająłem się problemem -niż akurat dokłądnie tym. Bo jak ma tam kilka $ to lain zwykly zawsze i wszedzie ...