Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73
  1. #1
    Witam
    Sytuacja na którą nadziałem sie często ;
    Turniej jednostolikowy 10 osób ( tam przeważnie gram)
    Mam KK na ręce. Raise 4BB standardowo. wchodzi 2-3 graczy. Na flopie dwie blotki i A. Co robić? 3 na 4 przypadki nadziewałem się na gostka który po moim mocnym raise wchodził z A 6 off i wykańczał mnie po riverze. Co myslicie o ręce KK która moim zdaniem jest jednak niezwykle trudna do dobrego rozegrania po złym ( z asem) flopie ?
    pozdro.

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Niewiem czy nie za mały ten raise, zależy jak gra się kręci...

    A po flopie albo napierasz allina albo check/fold ewentualnie call jakiś niski bet.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    161
    Również uważam że zdecydowanie za mały raise, chociaż czasami i większy nie pomaga jak się jakiś idiota trafi, jak u mnie ostatnio, zrobiłem raise prawie 10xbb a mimo to gość wszedł z 93off i złapał karete, ale to mimo wszystko odosobnione przypadki.

    A dalej to albo: zdecydowany bet i czekamy na odpowiedź, jeśli gość nie ma asa, to pewnie spasuje

    albo: lekki bet, a po jego raise fold

    Ale według mnie nigdy check, bo w grze jeden na jednego, po podbiciu przed folpem, check gdy licytujemy jako pierwsi prawie zawsze spotka się z mocnym betem.

    To tyle z mojej strony, ale co ja tam mogę wiedzieć.


    Aha sam mam pytanie, czy ludzie na każdych stawkach w mocne podbicia przed flopem wchodzą z takim gównem jak: A 10 i niżej off, to samo z królem, czy też z niskimi sc??? Pewnie wszędzie się to zdarza, ale czy tak nagminnie jak na stawkach na których ja gram, tj 12/25c - 25/50c ???

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    112
    Moim zdaniem raise jak najbardziej prawidlowy no chyba ze chcesz ze swojego KK zrobic 72off bo przeciez jak przykladowo wejdziesz all-in z KK to bez jakiejs big reki nikt cie nie sprawdzi wiec ten sam play mozna zrobic z 72.Jak kogos interesuja same blindy to moze raisowac 20x bb.........
    A co do sytuacji gdy na flopie wchodzi A : najlepsza strategia jest check/fold
    jesliu wiesz ze twoj przeciwnik jest w stanie zrobic call preflop z Ax.
    I tu znowu dochodzimy do sytuacji ktora przedstawilem na poczatku mianowicie : jesli podbilibysmy np 20x bb to sa 2 wyjscia:
    1. stracimy wiecej kasy jesli na flopie bedzie A a jakis maniak wejdzie w nasz preflop raise z Ax lub tez z A+good kicker.
    2.wygramy tylko blindy.
    Ale według mnie nigdy check, bo w grze jeden na jednego, po podbiciu przed folpem, check gdy licytujemy jako pierwsi prawie zawsze spotka się z mocnym betem.
    Odpowiedz jest chyba banalna jak gosciu zawsze cie raisuje to wiadomo ze blefuje,wtedy my robimy reraise (w odpowiednim momencie , np jak mamy miracle strit draw lub backdoor flush,lub kiedy poprostu czujemy ze gosc blefuje),to powinno mu dac do myslenia nastepnym razem nawet jesli to jest tlumok i nawet jesli przegralismy to rozdanie w ktorym go przebilismy.

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez BlaCha
    Niewiem czy nie za mały ten raise, zależy jak gra się kręci...

    A po flopie albo napierasz allina albo check/fold ewentualnie call jakiś niski bet.
    allina? to zostanie się sprawdzonym tylko własnie jak ktoś tego asa będzie miał (a idiotów nie brakuje) - że sugerujemy AA? a kto daje allina jak ma set asów (przecież z tym chcemy zarobić jak najwięcej), ja popieram pomysł z cont. betem, jak koleś sprawdzi, robimy akcję check - fold albo check - call (jeśli mamy dobre oddsy) - ale nie gram turniejów, więc nie jestem specjalistą od robienia moves

    ps. przy KK szansa na overcard na flopie (czyli asa) wynosi ok. 21%, przy 4 przeciwnikach szansa że choć 1 ma asa jest AŻ 80%, więc musisz podbić więcej - chcesz zostać najlepiej z 1 przeciwnikiem

  6. #6
    Miałem w ciągu 2 ostatnich dni trzy właśnie takie przypadki ( gram 3-6 single tourney dziennie) za każdym razem raise 4BB . I za każdym razem na flopie A. moja reakcja była za każdym razem inna. Albo miałem pecha albo brak konsekwencji z mojej strony.
    1. Gość z A6 off... mój bet po flopie także 4BB...gość call,,,,turn..ja check- on check... river ( na stole prócz Asa same blotki , bez szans na strita i kolor) river ja wtedy ostry bet ( 50% moich żetonów ) a on call . I wtopiłem.
    2. jw. ja bet 4BB po flopie .... gość raise10bBB na stole 2 5 A ,,,, ja fold gość pokazuje 6 4 z takim znaczkiem ... : ) ..... mało mnie nie trafiło
    3. na flopie 8 3 A ( 4 graczy z 10 ...trzy miejsca płatne...ja najmniej kasy ) ja All in a gość wchodził z A 9 off ...dalej nie musze pisać.

    Dlatego właśnie myślę że KK jest cholernie niebezpieczna kartą .
    Skłaniałbym się teraz do zdania blachy ( choć jestem jeszcze zbyt niedoświadczony) że bet na preflopie za mały. Następnym razem spróbuję 8 BB.
    pozdro. i dziękuję za odpowiedzi.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2005
    Posty
    239
    jeśli się nie myle przy 4 przeciwnikach szansa, że któryś ma A wynosi w przybliżeniu 51% (mogłem się troszkę pomylić w rachunkach bo liczyłem na szybko).

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    669
    Cytat Zamieszczone przez wiechu.s
    Mam KK na ręce. Raise 4BB standardowo. wchodzi 2-3 graczy.
    Wygląda na dobre podbicie na tym stole.

    IMO: Normalnie powinieneś podbijać flopa automatycznie, być agresorem i starać się zgarnąć pulę już wtedy. Jeżeli koleś sprawdza to:
    a) odpuszczasz (check-fold)
    b) podbijasz flopa i gdy sprawdzi, to jeśli czujesz, że odpuści na kolejnym podbiciu na turnie - podbijasz mocno (ale to jest kwestia dobrego read'a)
    c) jak mówi Melipone check-call przy oddsach - rzadko się takowe zdarzają w tej sytuacji

    Na niskich limitach przy stolikach gdzie jest dużo fishów sugerowałbym odpuścić bo każdy sprawdzi Cię z byle jakim asem aż do końca i tylko oddajesz kasę.

    P.S. Melipone - bardzo podobają mi się Twoje posty na temat strategii gry - zawierają wg mnie dużo cennych sugestii. Thx :wink:

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    112
    Niewiem co was tak ciagnie do coraz wyzszych podbic,to tak jakbyscie oddawali swoje dobre karty za tylko i wylacznie blindy,bo fakt raz sie znajdzie maniak lub 4 a piec razy nie.
    pozatym szansa na to ze na flopie wyjdzie A (zakladajac ze ktos juz 1 ma) to
    18% .............czyli prawie 4.5-1.

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    161
    Już tak nie przesadzajmy że nikt nie sprawdzi podbicia większego niż 4bb, bo po swojej grze mogę zdecydowanie stwierdzić że w większości wypadków zawsze znajdzie się ktoś kto sprawdzi podbicie, 6 - 10bb i przynajmniej zmniejszamy szansę na to że ktoś wejdzie np z A3off, a jeśli nikt nie wejdzie to lepsze blindy niż starcone pieniądze po flopie.

    Aha chciałem zaznaczyć że cały czas mówie tu o grze stolikowej, wcześniej nie zauważyłem że mowa jest o turnieju. Turniejów jak na razie nie grywam więc niechciałbym wprowadzać niepotrzebnego zamieszania.