Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Chodzi mi o to jak rozegrac w poszczególnych sytuacjach oraz czy mój sposób nawet jeśli nie był najlepszy to czy był dobry i EV+. Bo przecież może być kilka dobrych sposobów

    1.
    POKERSTARS GAME #15825739479: HOLD'EM NO LIMIT ($0.05/$0.10) - 2008/03/08 - 08:06:20 (ET)
    Table 'Asteria' 9-max Seat #4 is the button
    Seat 1: Bekemaja ($4.05 in chips)
    Seat 2: albii ($14.45 in chips)
    Seat 3: Curry05 ($9.90 in chips)
    Seat 4: santijoaquin ($21.60 in chips)
    Seat 5: lx4dr ($10.40 in chips)
    Seat 6: GunmanPL ($9.85 in chips)
    Seat 7: [LTU]smk ($9.35 in chips)
    Seat 8: Rubylady ($10.65 in chips)
    lx4dr: posts small blind $0.05
    GunmanPL: posts big blind $0.10
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to GunmanPL [ ]
    [LTU]smk: folds
    Rubylady: folds
    Bekemaja: calls $0.10
    albii: folds
    Curry05: folds
    santijoaquin: folds
    lx4dr: calls $0.05
    GunmanPL: checks
    *** FLOP *** [ ]
    lx4dr: checks
    GunmanPL: bets $0.40
    Bekemaja: folds
    lx4dr: raises $0.40 to $0.80 13/2/4
    Co robimy?
    GunmanPL: raises $8.95 to $9.75 and is all-in
    Czy to jest dobre zagranie?

    2.
    POKERSTARS GAME #15825772853: HOLD'EM NO LIMIT ($0.05/$0.10) - 2008/03/08 - 08:08:58 (ET)
    Table 'Deipylos II' 9-max Seat #4 is the button
    Seat 1: VeideR ($10.45 in chips)
    Seat 2: Escartin ($9.95 in chips)
    Seat 3: Skipper_C ($8.90 in chips)
    Seat 4: ACJay1 ($3.75 in chips)
    Seat 5: wagonsnz ($13.75 in chips)
    Seat 6: toni.m1977 ($8.75 in chips)
    Seat 7: Moepper ($7.40 in chips)
    Seat 8: GunmanPL ($16.05 in chips)
    Seat 9: bur-ray ($1.70 in chips)
    wagonsnz: posts small blind $0.05
    toni.m1977: posts big blind $0.10
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to GunmanPL [ ]
    Moepper: raises $0.20 to $0.30
    GunmanPL: raises $0.50 to $0.80
    bur-ray: folds
    VeideR: folds
    Escartin: folds
    Skipper_C: folds
    ACJay1: folds
    wagonsnz: folds
    toni.m1977: folds
    Moepper: calls $0.50
    *** FLOP *** [ ]
    Moepper: checks
    GunmanPL: bets $0.70
    Moepper: raises $1.40 to $2.10 33/14/1.25 (ale miał bardzo mało rozegranych rozdań)
    Co robimy?
    GunmanPL: raises $13.15 to $15.25 and is all-in
    Czy to jest dobre zagranie?

    3.
    POKERSTARS GAME #15826245211: HOLD'EM NO LIMIT ($0.05/$0.10) - 2008/03/08 - 08:43:38 (ET)
    Table 'Deipylos II' 9-max Seat #6 is the button
    Seat 1: VeideR ($10.35 in chips)
    Seat 2: Escartin ($10.10 in chips)
    Seat 3: RysiuZ_Klanu ($1.85 in chips)
    Seat 4: mark421 ($2.55 in chips)
    Seat 5: wagonsnz ($11.40 in chips)
    Seat 6: PilietisLT ($9.10 in chips)
    Seat 8: GunmanPL ($10.65 in chips)
    Seat 9: Danblaze ($10.95 in chips)
    tonirosa will be allowed to play after the button
    GunmanPL: posts small blind $0.05
    Danblaze: posts big blind $0.10
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to GunmanPL [ ]
    VeideR: folds
    Escartin: folds
    RysiuZ_Klanu: folds
    mark421: folds
    wagonsnz: raises $0.10 to $0.20
    PilietisLT: folds
    GunmanPL: raises $0.50 to $0.70
    Danblaze: folds
    wagonsnz: calls $0.50a
    *** FLOP *** [ ]
    GunmanPL: bets $1
    wagonsnz: raises $1 to $2
    GunmanPL: calls $1
    *** TURN *** []
    GunmanPL: checks
    wagonsnz: bets $8 27/8/0.9
    Co robimy?
    GunmanPL: calls $7.95 and is all-in
    Czy to jest dobre zagranie?

    4.
    POKERSTARS GAME #15824583872: HOLD'EM NO LIMIT ($0.05/$0.10) - 2008/03/08 - 06:20:35 (ET)
    Table 'Cyane' 9-max Seat #8 is the button
    Seat 1: capital_me ($21.20 in chips)
    Seat 4: GunmanPL ($9.20 in chips)
    Seat 5: powbet ($9.80 in chips)
    Seat 6: refusilo777 ($2.95 in chips)
    Seat 7: PpTheKing ($5.30 in chips)
    Seat 8: TimmyBahadur ($13.70 in chips)
    Seat 9: Jeroen_86 ($8.15 in chips)
    Jeroen_86: posts small blind $0.05
    capital_me: posts big blind $0.10
    Nick Reeves: sits out
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to GunmanPL [ ]
    GunmanPL: raises $0.30 to $0.40
    powbet: folds
    refusilo777: folds
    PpTheKing: folds
    TimmyBahadur: folds
    Jeroen_86: folds
    capital_me: calls $0.30
    *** FLOP *** [ ]
    capital_me: checks
    GunmanPL: bets $0.60
    capital_me: raises $0.80 to $1.40 24/3/10 (niewiele rozdań)
    GunmanPL: calls $0.80
    *** TURN *** []
    capital_me: bets $1.50
    GunmanPL: calls $1.50
    *** RIVER *** []
    capital_me: checks
    GunmanPL: checks
    *** SHOW DOWN ***
    capital_me: shows [ ] (a pair of Queens)
    GunmanPL: mucks hand
    capital_me collected $6.35 from pot

    Tu podobna sytuacja do jednego z powyższych rozdań. Powinienem grac tak jak grałem czy bardziej agresywnie, np jak w rozdaniu z wyżej AQ.
    Jeszcze jedna uwaga: staty odpisałem z PT po skończeniu grania. W momencie gdy dochodziło do poszczególnych rozdań, staty graczy były pewnie troche inne.

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    LOL. Nikt sie nie wypowie w moim temacie ??

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Już wpisuję, tylko nie bij.

    1. nie
    2. nie
    3. nie
    4. zbyt pasywnie

    Jak rozpiszesz się bardziej nt. rozdań, to może i ktoś odpowie coś konkretnego. I jeszcze jedno - po co podajesz statystyki z których nie korzystałeś w trakcie rozdania? Podawaj informacje, które miałeś w momencie rogrywania ręki. Co z tego, że potem się dowiesz że np. lx4dr to Hellmuth w przebraniu.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez tapczan Zobacz posta
    Już wpisuję, tylko nie bij.

    1. nie
    2. nie
    3. nie
    4. zbyt pasywnie

    Jak rozpiszesz się bardziej nt. rozdań, to może i ktoś odpowie coś konkretnego. I jeszcze jedno - po co podajesz statystyki z których nie korzystałeś w trakcie rozdania? Podawaj informacje, które miałeś w momencie rogrywania ręki. Co z tego, że potem się dowiesz że np. lx4dr to Hellmuth w przebraniu.
    Rzuciłem okiem w niektórych przypadkach na staty, ale ich nie zapamiętałem (wtedy nie zakładałem że akurat rozdanie XXX pojawi się na forum więc musze zanotować staty gościa). Podałem staty po sesji czyli jakieś przybliżone. Inaczej dostałbym zapewne odp "to zależy od przeciwnika". Chce wiedziec co robicie w takich sytuacjach.
    Piszesz wszędzie "nie" tzn że taki sposób gry nie jest opłacalny? (choć trochę? - niekoniecznie musi być najbardziej opłacalny). Uzasadnij dlaczego?

    Co do samych rozdań.
    2. i 4. podobne (mam TP, flush draw. Dodatkowo gutshota w 2. a w 4. ratuje mnie ewentualnie As). Najpierw miało miejsce rozdanie 4 i zagrałem pasywnie; w 2. agresywnie - chciałbym wiedzieć który sposób w takich sytuacjach jest lepszy.
    1. Mam strita ale to jest słaby strit - 2 6 lub 7 komplikuje sytuację, dodatkowo jest draw do koloru, myślałem że dążenie do jak najszybszego allina w tym przypadku jest dobre. Obstawiałem gościa na draw/set/2pary. W każdym razie nie była to sytuacja w której czułbym się pewnie.
    3. Śmierdziało troche setem po tym jego allinie na turnie ale:
    -jego raise na flopie bezpiecznym dla seta troche nietypowy na tych stawkach zakładając że ma seta. Z reguły kolesie slowplayują.
    -po turnie sytuacja sie troche komplikuje dla niego zakładając że ma seta więc allin ewentualnie mógł seta oznaczać. Ale mógł też bronić np. A9 K9 TT czy JJ. Kiedyś wrzuciłem na forum rozdanie gdzie miałem KK, koleś na mój bet na flopie odwinął się allinem (były niskie karty) i porady były takie że powinienem sprawdzić. Tu sytuacja podobna. Poza tym w ten dzień mi nie szło, byłem na lekkim tilcie i biorąc to wszytko do kupy postanowiłem sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez AdamBB ; 09-03-2008 o 18:19

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Rzuciłem okiem w niektórych przypadkach na staty, ale ich nie zapamiętałem (wtedy nie zakładałem że akurat rozdanie XXX pojawi się na forum więc musze zanotować staty gościa). Podałem staty po sesji czyli jakieś przybliżone. Inaczej dostałbym zapewne odp "to zależy od przeciwnika". Chce wiedziec co robicie w takich sytuacjach.
    Chodzi mi o to, żebyś podawał informacje o graczach jakie miałeś w momencie rozgrywania. Inaczej to nie ma sensu.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Piszesz wszędzie "nie" tzn że taki sposób gry nie jest opłacalny? (choć trochę? - niekoniecznie musi być najbardziej opłacalny). Uzasadnij dlaczego?
    Napisałem tak skrótowo, żeby dać Ci do zrozumienia, że powinieneś trochę skomentować te rozdania przed wrzuceniem ich na forum. Np. tak, jak to zrobiłeś poniżej.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Co do samych rozdań.
    2. i 4. podobne (mam TP, flush draw. Dodatkowo gutshota w 2. a w 4. ratuje mnie ewentualnie As). Najpierw miało miejsce rozdanie 4 i zagrałem pasywnie; w 2. agresywnie - chciałbym wiedzieć który sposób w takich sytuacjach jest lepszy.
    Ano nie są podobne. W 2. rozdaniu zakres przeciwnika jest zdecydowanie mniejszy i grasz prawdopodobnie przeciwko made hand. Masz dobry draw, ale musiałbyś policzyć czy jesteś z przodu. Jeżeli tak, to 3bet jest jakoś uzasadniony, ale może niekoniecznie już teraz allin.

    Natomiast w 4. rozdaniu przeciwnik może mieć drawa (przynajniej to widać na flopie - nie miał, trudno). Ja bym raisował turn.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    1. Mam strita ale to jest słaby strit - 2 6 lub 7 komplikuje sytuację, dodatkowo jest draw do koloru, myślałem że dążenie do jak najszybszego allina w tym przypadku jest dobre. Obstawiałem gościa na draw/set/2pary. W każdym razie nie była to sytuacja w której czułbym się pewnie.
    Tutaj średnio podoba mi się Twój check preflop. Masz jednego limpera i kolegę z niczym na SB. Raise jest względnie bezpieczny i daje nieco informacji. Skoro już poczekałeś, to też dążyłbym do allina na flopie, może niekoniecznie przez overbetowanie (które uważam za mało sprytne zagranie).

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    3. Śmierdziało troche setem po tym jego allinie na turnie ale:
    -jego raise na flopie bezpiecznym dla seta troche nietypowy na tych stawkach zakładając że ma seta. Z reguły kolesie slowplayują.
    No to właśnie jest slołplej. Pedalski raise ja traktuję jak slołplej.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    -po turnie sytuacja sie troche komplikuje dla niego zakładając że ma seta więc allin ewentualnie mógł seta oznaczać. Ale mógł też bronić np. A9 K9 TT czy JJ. Kiedyś wrzuciłem na forum rozdanie gdzie miałem KK, koleś na mój bet na flopie odwinął się allinem (były niskie karty) i porady były takie że powinienem sprawdzić. Tu sytuacja podobna. Poza tym w ten dzień mi nie szło, byłem na lekkim tilcie i biorąc to wszytko do kupy postanowiłem sprawdzić.
    Skoro kolega jest 27/8/0.9 to pewnie nie blefuje. Teraz się zastanów jakie karty on może mieć i które bijesz. Jak dla mnie jedynie TT-JJ, moooże QQ. Inaczej mówiąc - setem mi to śmierdzi aż za bardzo. Żeby to sprawdzić powinieneś wygrać w jakiś 40% przypadków. Mam wrażenie, że wygrasz rzadziej. Jednak to rozdanie może trochę zależeć od reada, więc sytuację nazwałbym marginalną.

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez tapczan Zobacz posta
    W 2. rozdaniu zakres przeciwnika jest zdecydowanie mniejszy i grasz prawdopodobnie przeciwko made hand. Masz dobry draw, ale musiałbyś policzyć czy jesteś z przodu.
    Jeżeli tak, to 3bet jest jakoś uzasadniony, ale może niekoniecznie już teraz allin.
    Koleś miał 7,4$ na starcie. Na flopie w sumie miał już włożone koło 3$ czyli zostało mu jakieś 4,5$. Więc jakikolwiek sensowny raise to już jest postawienie go przed allinem (czy to będzie bet do 7$ czy mój allin to już nie ma znaczenia). Bo jeśli będę raisował jego 2,1$ do powiedzmy 5$ to jemu jeśli sprawdzi, zostanie jakieś 1,5$ i wtedy już nie opłaca mi się pasować w następnych rundach.

    Cytat Zamieszczone przez tapczan Zobacz posta
    Tutaj średnio podoba mi się Twój check preflop. Masz jednego limpera i kolegę z niczym na SB. Raise jest względnie bezpieczny i daje nieco informacji. Skoro już poczekałeś, to też dążyłbym do allina na flopie, może niekoniecznie przez overbetowanie (które uważam za mało sprytne zagranie).
    Raise pre-flop z A2 bez pozycji?? To chyba nie jest dobry pomysł. Często będę dominowany. A co do strita to nie była to sytuacja w której czułbym sie pewnie z powodów opisanych wcześniej i raczej nie zależało mi żeby to sprawdził. Gdybym miał np 26 to wtedy 2 czy 7 w późniejszych fazach nie jest dla mnie zbyt groźne, jedynie 6 i sytuacja jest lepsza. Wtedy mogę od niego powoli wyciągać kase.

    Co do tego AA to tu chyba nie rzuciłem okiem na staty. Gram dużo stołów, mam PT od w sumie niedawna i może to dziwnie zabrzmi ale czasem mając do podjęcia trudną decyzję i niewiele czasu - zapominam rzucić okiem na staty. Tak samo jak np mając mało czasu czasami mam problem z policzeniem oddsów bo sie denerwuję że zaraz mi karty spasują Patrząc na staty chyba powinienem spasować - mój błąd.
    Ostatnio edytowane przez AdamBB ; 10-03-2008 o 09:14

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    W trzecim przypadku, jak rozumiem, ze statystyk wynika, że koleś gra tight. Ale imho bardziej się liczy to, czy jest dobrym graczem, bo może grać tight, a nadal być leszczem - zwłaszcza z uwagi na stawki. W pierwszym przypadku raczej ma seta, w drugim - równie dobrze mógł podbijać pre flop z TT+, zobaczyć bezpiecznego flopa i stwierdzić, że jego overpara to wystarczający monster, żeby się allinować, bo często bywa i tak...

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    127
    Sorry, ale wg mnie przejmowanie sie statystykami na tych stawkach to komplikowanie życia samemu sobie. Jakie przewidywanie rąk przeciwnika ??? Tam kolesie grają ze wszystkim, a złapany draw to już powód do allina. Sam pamiętam jak swego czasu krew mnie zalewała gdy moje podbicie z AA sprawdzał gracz z 52, który następnie wrzucał wszystko do puli bo na stół spadła piątka, a potem na river oczywiście druga. Gra na NL10 jest prosta jak budowa cepa. Masz kartę to grasz i w większości przypadków jesteś do przodu. Nie ma co zakładać i bać się, że przeciwnikowi bez przerwy dochodzi bo matematyka mówi, że mu nie dochodzi. Nawet jak czasem się natniesz to w zdecydowanej większości przypadków na tych stawkach wygrasz rozdania jakie tu zaprezentowałeś.

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Zgadzam się w 100%. Do takiej gry potrzebne są dwie rzeczy: ABC i tzw. "dusza frajera". To bardzo przydatne na mikro, zarówno na cashu jak i sng.
    Ta dusza frajera to umiejętność nie tyle "oceny zakresu kart przeciwnika na podstawie jego licytacji i statystyk", ile raczej na podstawie prezentowanych umiejętności.
    Bez tego ani rusz.

    Wczoraj grałem rozdanko w SnG (18 osób) 3+0,4 usd na PS dobrze obrazujące.
    Na SB miałem KQo, czterech gości zlimpowało. Ja oczywiście TEŻ LIMPUJĘ. Flop: K 10 2 tęcza. Zaczekałem, UTG pot raise, reszta wypadła - ja call. Turn - 8. Check - pot raise - ja call. River - 7. Ja - raise o pota. Zwariowałem?? Ależ absolutnie. Byłem całkowicie i w 100% pewien, że to moja pula. Sprawdził i pokazał KJ. Proste.
    Dlaczego byłem pewien wygranej? Bo nie zagrał AI na turnie. Gdyby miał choćby TPTK zagrałby tak na pewno.

    BTW: szkoda, qrna, że na wyższych stawkach nie jest już tak sympatycznie...

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    @AdamBB:

    W 2. Nie zauważyłem, że betujesz sporo ponad stack przeciwnika. W takim razie jak dla mnie jest okej.

    Co do raise'a A2 to przewagę pozycji nad tobą będzie miał jedynie kolega z MP, bo cała reszta się zrzuciła. A po Twoim raise pewnie wygrasz już teraz. Jeżeli nie to prawdopodobnie po cbecie na flopie. Obydwaj pokazują słabość preflop i szkoda tego nie wykorzystać.