Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Starting game 4284750989.

    galmax is at seat 0 with $6.21.
    yvan1 is at seat 1 with $4.49.
    GunmanPL is at seat 2 with $16.18.
    Zhou_Runfa is at seat 3 with $3.05.
    matanza_pl is at seat 4 with $5.05.
    crizie_criz is at seat 5 with $5.77.
    ersoy01 is at seat 7 with $5.80.
    azzurino21 is at seat 8 with $10.69.
    Nlikli13 is at seat 9 with $1.90.

    The dealer is seat 8.

    Nlikli13 posts a blind of $.05.
    galmax posts a blind of $.10.

    (GunmanPL is dealt .)

    Pre-flop:
    yvan1 folds.
    GunmanPL calls for $.10.
    Zhou_Runfa calls for $.10.
    matanza_pl folds.
    crizie_criz folds.
    ersoy01 folds.
    azzurino21 raises $.45.
    Nlikli13 folds.
    galmax calls for $.45.
    GunmanPL calls for $.45.
    Zhou_Runfa folds.

    The flop comes
    .

    galmax checks.
    GunmanPL checks.
    azzurino21 bets $1.80. 32/24/3.67
    galmax folds.
    GunmanPL raises $2.40. (do 4.20$)
    azzurino21 calls for $2.40.

    The turn comes .

    GunmanPL bets $4.
    azzurino21 goes all-in for $5.94.
    GunmanPL calls for $1.94.

    Showdown:

    GunmanPL shows:

    azzurino21 shows:

    The river comes .

    azzurino21 wins pot ($20.98).

    Interesuje mnie komentarz do flopa i turna. Jak byście to rozegrali. Czułem że może mieć tego A, ale jeśli bym zaczekał to mógł zabetować w sumie byle co, że by mnie wywalić. No niestety jak próbuję zagrać ostatnio ostro ze srednią ręką to albo przeciwnik coś ma albo coś mu dochodzi :/
    Ostatnio edytowane przez AdamBB ; 11-02-2009 o 21:44

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Jak dla mnie flop ok, ale turn przegiąłeś. Trzeba jednak czasem foldnąć w pokerze... A jeśli już taki block bet, to mniejszy.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    1. Open limp? fold pf
    2. Jak dla mnie raise na flopie ma sens tylko w momencie, gdy ktos myslacy odnotuje, ze w ten sposob rozgrywamy niskie pockety na takich flopach i sie przez to czesciej zestackuje do seta. To jest NL10 wiec nie liczylbym na refleksje.
    3. Zyski ze zrzucenia go z Ax sa imo za niskie w porownaniu do utopienia BI jezeli ma lepiej. Wlozyles w to rozdanie juz 40% stacka, wiec po callu albo check/fold, co mozna latwo wykorzystac, albo stackujesz sie z szajsem gdzie jest duza szansa, ze jestes w plecy. /albo masz ~70%/
    3. Ja gram na flopie call, rzadko fold i ewentualna decyzje podejmuje na turnie w zaleznosci od karty i przeciwnika

    Mozna tez spojrzec tak:
    Jest 16 kombinacji Ax na 6 kazdego pocketa o wysokosci x + dodatkowe 6x AA. Jezeli zalozymy ze x>/T, mamy 64 opcje na Ax i 30 na pocketa co daje ~2:1.

    Teraz:
    a) jezeli foldujemy na flopie :
    Tracimy 0,45c w kazdym przypadku, ale mozna podeprzec sie implied odds po seta.
    b) jezeli raisujemy na flopie i skladamy sie na push:
    i 1) ma Ax : Wygrywamy 1$pf + 1,50$ followbet (ciezko o overbeta tbh)
    2) ma pocketa : Tracimy 4,95$ (przyjmujac, ze raise x3)

    1/3 * (-4,95) + 2/3 (2,5$) = -1,65 + 1,66 = 0,01$

    Ale, jezeli pushuje a my callujemy :

    2/3* 70% + 1/3* 10% = 0,462 + 0,033 = 0,495 < 50%

    Takie wydaje mi sie zbyt ogolnie gdybanie nie uwzgledniajace wielu sytuacji, ale to wlasnie do gracza nalezy ocena zakresu kart przeciwnika. Jezeli dodac to jego zakresu SC to sytuacja wyglada troche lepiej, chociaz nie myslalem o 99-88, a i niedaj boze A4s 54s czy 34s. I tak mi sie raise nie podoba ^^
    Ostatnio edytowane przez krolewicz ; 12-02-2009 o 00:09

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    198
    zagrał bym większy check-raise na flopie(do 5-5,5$) jeśli wybrałeś już tą opcję.

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    Open limp? fold pf
    Nie zgadzam się. Nie widzę nic złego w limpowaniu par na takim poziomie. Łatwo zrzucić bez seta na flopie. Sprawdzenie podbicia też moim zdaniem ok. Jest spora szansa, że agresor się zestackuje do naszego seta.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Jak dla mnie flop ok, ale turn przegiąłeś. (...)
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    (...) Łatwo zrzucić bez seta na flopie. (...)
    Sorry Woland ale sam sobie przeczysz i mieszasz w głowach czytelnikom.

    A rozdanie spartolone raczej od początku do końca. Preflop trzy opcje: limp/call ale wtedy gramy tylko na seta. Tylko. No moze na flop typu 456 rainbow ewentualnie. Druga openfold, ale słabe imho. Trzecia openraise (na 3bet się zrzucasz). Openraise >> openlimp bo możesz potem coś reprezentować po flopie.

    Blef na flopie beznadziejny. Kompletnie niczego nie reprezentujesz. Po limp/call preflop masz tu albo słabo, albo karetę/fula. Karetę lub fula byś podbijał? Jak tak to gratuluję

    Proponuję check/fold flop. Jeśli koniecznie nie chcesz odpuszczać to możesz go sprawdzić donkbetem i zrzucić się na raise. Nie masz niczego co ważne w poksie w tym rodaniu: pozycji, karty ani inicjatywy.

    Turn po prostu konsekwencja flopa. Mała szansa że koleś cokolwiek spasuje - nagle spadł as i udajesz że masz jednego na ręce, czy ciągle udajesz fula/karetę? Powinien tu sprawdzić w zasadzie wszystko co sprawdził na flopie.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta

    Proponuję check/fold flop.

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    Sorry Woland ale sam sobie przeczysz i mieszasz w głowach czytelnikom.
    Rzeczywiście nieprecyzyjnie się wyraziłem, więc jeszcze raz:

    Popieram grę preflop i generalnie limpowanie par, bo łatwo je zrzucić na nietrafionym flopie, na którym prawdopodobnie jesteśmy gorsi. Czyli lekką ręką zrzucam moją parę gdy nie mam seta a na flopie jest overkarta, kolor lub potencjalny stit. Jeżeli nie złapałem seta, ale te warunki nie zachodzą, to chcę wygrać rozdanie w tej chwili, lub zrzucić się gdy przeciwnik pokaże wyraźną agresję. Czyli gram za 3/4 puli i zrzucam po podbiciu przeciwnika. Co chcę reprezentować? Właśnie to co mam. Czyli kartę, która nie chce zobaczyć turna. To może być niezbyt silna para albo np. sc, które złapały parę (65s). Czy to znaczy, że każde overkarty wyrzucą mnie z rozdania podbiciem? Niestety pewnie w większości wypadków tak, ale po pierwsze weźmy pod uwagę stawki i poziom przeciwników - każdy z nich wydedukuje to, co my teraz? Ponadto ja obserwuję. Dam się wyrzucić, ale jeśli to się będzie działo nagminnie, to mi też włączy się agresor.

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Czyli gram za 3/4 puli i zrzucam po podbiciu przeciwnika. Co chcę reprezentować? Właśnie to co mam. [...] Ponadto ja obserwuję. Dam się wyrzucić, ale jeśli to się będzie działo nagminnie, to mi też włączy się agresor.
    Nie chce sie wymadrzac, ale wydaje mi sie, ze to jest najlepszy sposob, zeby wygrac kilka malych potow poczym sie zestackowac do overpary

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    Openraise >> openlimp bo możesz potem coś reprezentować po flopie.

    Blef na flopie beznadziejny. Kompletnie niczego nie reprezentujesz. Po limp/call preflop masz tu albo słabo, albo karetę/fula. Karetę lub fula byś podbijał? Jak tak to gratuluję

    Proponuję check/fold flop. Jeśli koniecznie nie chcesz odpuszczać to możesz go sprawdzić donkbetem i zrzucić się na raise. Nie masz niczego co ważne w poksie w tym rodaniu: pozycji, karty ani inicjatywy.
    Uczniak co ty gadasz??
    1. Czyli jak zagram openlimp to nic nie mogę reprezentować? Sporo osób na tych stawkach limpuje pockety lub dobre (choć nie bardzo dobre) karty. Czasem sie zdarzają tacy co nawet monstery limpują. Więc jak pisał Woland mogę właśnie reprezentować np. pocketa, jakieś 56 A4s czy A5s. Dlatego uważam, że preflop było OK zwłaszcza że raise został sprawdzony przez jeszcze jednego przeciwnika, zanim callnąłem, co dało lepsze oddsy.
    2. Od kiedy overpara jest blefem?
    3. check/fold flop? Chyba zbyt ostrożne zagranie.

    Dodam jeszcze że to było na Everescie. Tu jest przycisk do miniraisu i do betpotu (nie ma przycisków do np betu za 1/2 lub 3/4 pota) więc jak można się domyślać, betpoty są tu czesto (o wiele częściej niż np na PS). To akurat był nawet troche mocniejszy bet niż za pota, ale na PS bardziej takie respektuję niż tu gdzie są częstsze. Biorąc to oraz staty tego gościa pod uwagę (32/24/3.67) obstawiałem że jest spora szansa na 2 face cards lub 1 face a druga np 8-T i dlatego sie postawiłem. Choć możliwe że lead bet byłby na flopie lepszy.

    Królewicz - nie rozumiem twojego ostatniego posta. Przecież jeśli agresor będzie tu nagminnie raisował to będzie miał o wiele większy zakres niż overpary więc jeśli się w końcu postawimy to częściej wygramy z overkartami niż przegramy z overparą