Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 90
  1. #51
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    No dobra, mam dzisiaj dobry dzień więc wrzucam te zasady :

    PLO Max Short

    Dokładnie takie same zasady jak w Pot Limit Omaha, ale są 2 różnice :
    - nie ma pre flop'u
    - każdy bet/raise ma obowiązkowo najwyższą możliwą wartość (zgodnie z pot limit)

  2. #52
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Wszystkie pomysły są jak bańki mydlane - na początku ładnie się kręcą i mienią kolorami, a potem pękają. Pytanie brzmi, czego dodać do roztworu, żeby bańka nie pękła ? Nie wiem, czy mogłoby to być coś zupełnie nowego, czy może jakaś forma podrasowania istniejącej odmiany ... Próbuję wszystkiego. Ostatnio mam po kilka pomysłów dziennie, w większości kiepskie, ale może na coś mnie naprowadzą. Musi się dać to wymyślić, wierzę w to (pewnie jako jedyny na świecie).

    Przyszło mi do głowy ostatnio, że skoro jest 5 card i 6 card Omaha, to powinien być też 5 card i 6 card Irish. Zastanawiam się też czasem jak mógł wyglądać moment wymyślenia Texas Hold'em, w końcu gra sama się nie wymyśliła. Słucham ostatnio dużo dark ambientu, bardzo mnie ten gatunek muzyczny inspiruje. Pytanie czy warto poświęcać tak dużo czasu na coś co ma tak małe szanse. Poświęciłem go już bardzo wiele i teraz już nie ma odwrotu, za głęboko w tym siedzę. Nawet jak gram w pokera to nie przestaję nad tym pracować. Wystarczy jedno większe pechowo przegrane rozdanie i już siedzę i projektuję Jestem nie do zatrzymania i nawet wasze milczenie mnie nie powstrzyma od dalszej pracy - tak, pracy, bo jak to inaczej nazwać ? Chciałbym zaprojektować takiego pokera, który na wstępie - przy pierwszym kontakcie urywałby jaja, a potem do leżących na ziemi jaj dołączałaby szczęka czytającego zasady. W końcu poker to męska gra.

    Dzisiejszy dzień spędziłem głównie na rozważaniach nad limitami i tym, czy przypadkiem nie da się wymyślić czegoś nowego w tej materii. Niestety wygląda na to, że fixed, pot i no limit to wszystko co może nam ten temat zaoferować. Przeszedł mi przez głowę pomysł połączenia pot limit i no limit (all in jako wyjątek od pot limit), ale raczej na nic się to nie zda.
    Ostatnio edytowane przez martino ; 17-04-2014 o 11:25

  3. #53
    Oho, widzę martino, że wypuścili Twojego dilera.

  4. #54
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Cytat Zamieszczone przez SzczepanSzczur Zobacz posta
    Oho, widzę martino, że wypuścili Twojego dilera.
    Owszem, nawet wrzucił filmik :


  5. #55
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    A to jest moja wersja układu zwanego ROYAL FLUSH, który w pierwotnej wersji jest niczym innym jak zwykłym straight flush'em (jaki żal ...). Nie wiem tylko jakie miejsce mój układ zajmowałby w hierarchii układów pokerowych - gdyby ktoś to mógł policzyć byłoby cudownie.









    Ostatnio edytowane przez martino ; 17-04-2014 o 19:21

  6. #56
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez SzczepanSzczur Zobacz posta
    Oho, widzę martino, że wypuścili Twojego dilera.
    Nieeeeee rób tego Jak zaczniemy mu odpisywać, to będzie pisał częściej

  7. #57
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Nieeeeee rób tego Jak zaczniemy mu odpisywać, to będzie pisał częściej
    Tu się tworzy historia pokera Woland. Na razie nie będę pisać, bo zakończyłem pewien etap prac poprzez wymyślenie nowego Royal Flush'a (2 posty wyżej). Teoretycznie mógłby mieć nową nazwę, ale chodzi też o to, żeby wyp.......ć z hierarchii układów starego Royala - poprzez zastąpienie go nowym.

  8. #58
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez martino Zobacz posta
    Tu się tworzy historia pokera Woland.
    Nie

  9. #59
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Postanowiłem nie zakładać nowego wątku, poruszę ten temat tutaj. Jest to temat poniekąd związany z projektowaniem nowego pokera, więc nie będzie jakiegoś wielkiego off-topicu :

    Nurtuje mnie następujące pytanie - czy talia 52 kart to bardziej wierność tradycji czy może raczej wierność matematyce ? Powstała kilka wieków wstecz i w dzisiejszych czasach jest powszechnym na całym świecie standardem. Wszystkie popularne odmiany pokera oparte są na talii 52, stoją za tym statystyki, wartości procentowe i rozbudowane strategie. Kilka wieków temu nie wnikano tak głęboko w matematykę, więc jak to się stało, że taki standard został ustanowiony ? Czy ja jako ktoś kto próbuje wymyślić zasady nowego pokera jestem zmuszony kurczowo trzymać się talii 52 kart ? A może to idzie pół na pół, 50 % matematyka, 50 % tradycja ? Jak sądzicie ?

    Acha, tak przy okazji Wesołych Świąt
    Ostatnio edytowane przez martino ; 19-04-2014 o 18:20

  10. #60
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728


    Kozacki jest ten nowy Royal Flush. Podoba mi się sposób w jaki nawiązuje do wykładania board'u przez dealera w Texas Hold'em lub Omaha. Stosunkowo łatwo też czytać board pod kątem "czy przeciwnik go może mieć ?" No i oczywiście wykorzystanie czerwieni i czerni też jest super. Gorzej natomiast wygląda kwestia podsumowania moich prac nad nowym pokerem. Czy tak banalnej i prostej rzeczy szukałem przez prawie 7 lat ? Co do siły układu to wydaje mi się, że w hierarchii pokerowej będzie gdzieś pomiędzy fulem, a karetą. This is a brand new and ass kicking Royal Flush baby !

    Acha, no i oczywiście nie bez konsekwencji pozostają wartości procentowe w odds calculator. Rośnie wartość czerwonej / czarnej pary i nieznacznie rośnie też wartość suited connectors. Pozostałe wartości procentowe też dostają lekki retusz. Także zmiany są widoczne i znaczące - to znaczy byłyby, gdyby je wprowadzono Ktoś mógłby powiedzieć, że na zmiany jest już za późno i wdrożenie tego układu w życie jest niemożliwe. Ja bym jednak zbyt szybko nie wydawał osądów, na zmiany nigdy nie jest za późno. Wierzę, że za nowym Royalem pójdę nie tylko ja, ale też inni użytkownicy (używkownicy ) tego forum. Będzie to nowy i świeży nurt, który stopniowo z czasem będzie rósł w siłę. Oto nasz program, tak na świeżo, jeszcze nie potwierdzony obliczeniami :

    High Card

    One Pair

    Two Pair

    Three of a Kind

    Straight

    Flush

    Full House

    Royal Flush (new !!!)

    Four of a Kind

    Straight Flush


    Nazwa "Royal Flush" świetnie spełnia swoją funkcję, ale chodzi mi po głowie jeszcze inna nazwa, a mianowicie "Tilt".
    Ostatnio edytowane przez martino ; 19-04-2014 o 22:06