Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    witam pytanko do zaawansowanych,

    9graczy
    stawki 0.02/0.05
    mój stack 11$
    średni 7$
    pozycja przed cutoff
    ręka AcAs

    Obrałem taktykę slowplay bo gość na BB bardzo agresywny, do mnie same foldy, ja limpuje, SB limp i gość oczywiście z BB raise do 0.15, call z SB i gramy w 3, a że dealer fold jestem zamykającym.

    Flop: [ 5h 3s 7h ]
    SB check, BB raise 0.15, ja call, SB call

    Turn: [ 5h 3s 7h ] [8h]
    SB check, BB raise 0.20, ja call, SB call

    River: [ 5h 3s 7h ] [8h] [Ah]
    Karta, która mnie w tym momencie zdołowała bo przy tych przeciwnikach wiedziałem, że do river mam najlepszą kartę i troszkę flushem zajechało...

    SB check, BB 2$ pula 3.50$ , ja po krótkim namyśle bo to wielki blefiasz call, SB fold i okazało się, że gość miał KsQs...wygrałem to rozdanie ale wydaje mi się, że mimo taktyki slowplaya powinienem dużo wcześniej zareagować?!


    Jeszcze jedno pytanko jak zamykacie rozdanie i macie middle pair a do was same check to często robicie jakiś raise i mniej wiecęj w jakiej wielkości, żeby np sprawdzić czy ten ktoś ma top pair? Wiem, że wiele zależy od przeciwników i ich poznania, ale jakieś wskazówki w tej kwestii z góry dzięki...
    Ostatnio edytowane przez matek101 ; 10-01-2009 o 15:22

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Myślę, że lepszy byłby reraise pre flop, żeby zostać sam na sam z agresorem. Choć zależy jeszcze jaki to typ maniaka. Niektórzy lubią podbijać, ale po kontragresji się wycofują, inni zawsze chcą, żeby "ich było na wierzchu" i jak dostają raise, to się odwijają jeszcze bluff-reraisem. Jeśli to ten drugi typ - 3betujemy i załatwiamy sprawę przed flopem.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 10-01-2009 o 23:49

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Genialne rozegranie AA : call-call-call-call-call
    A ten open limp - call z poznej pozycji to juz mistrzostwo swiata...

    Na powaznie: open raise obowiazkowo. Jesli gosc jest taki agresywny jak piszesz, to czesto bedzie bronic blinda 3betem i wtedy mozesz sie troche pobawic w fancy play. Jezeli juz zdecydowales sie limpowac, to grasz obowiazkowo 3bet.
    Raise flop konieczny. Turn i river po takim rozegraniu to juz zgaduj-zgadula. Na river przewaznie ktorys z dwoch przeciwnikow bedzie miec tego kiera i ten call jest bardzo crying.

    btw. to nie jest turniej, zeby podawac sredni stack
    i przed nazwa kart dopisz ":" - lepiej sie wtedy czyta
    Ostatnio edytowane przez Gratek ; 10-01-2009 o 20:32

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Zapamiętaj bardzo przydatną pokerową prawdę - slow play, you pay...

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    152
    Nie baw się w slowplayowanie asów, setów itd. szczególnie na tak niskich stawkach. Ja już się z tego skutecznie wyleczyłem, bo nie ma nic gorszego jak dać kolesiowi dobrać na river jakiegoś backdoora. Zresztą za drawowanie często potrafią zapłacić przyzwoitą cenę a przy rozegraniu slawplay będziesz miał akcję ale z reguły przeciw monsterowi. Wyjątkiem jest gra z shortami- często bedą się allinować z byle badziewiem jak wyczują słabość.

  6. #6
    dzięki za przydatne na pewno rady...ale głównie ten slowplay wziął się z tego choćby pre-flop, że kilka rozdań wcześniej podbiłem 4BB z KK i AA i nikt mi nie wszedł i byłem blindy czyli 0.07 do przodu...fakt w tym przypadku to nie turniej, więc nawet małe wygrane rozdania powinny cieszyć w myśl ziarnko do ziarnka, no ale jednak... pozdrawiam

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    Zaawansowany to nie jestem,... ale po pojawieniu się 2xh na flopie chyba raczej starałbym się nie dać ods'ów na dobieranie do koloru...czyli zagranie za min 1/2 puli

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez matek101 Zobacz posta
    ale głównie ten slowplay wziął się z tego choćby pre-flop, że kilka rozdań wcześniej podbiłem 4BB z KK i AA i nikt mi nie wszedł i byłem blindy czyli 0.07 do przodu...
    Takie myślenie jak najszybciej wyrzuć ze swojej głowy. Każdy początkujący przechodzi ten etap, że próbuje za dużo kombinować. A na NL5 kombinować naprawdę nie trzeba. Raisuj dobre ręce startowe z pozycji, z AA, KK graj bardzo mocno, a prędzej czy później wyjdziesz na swoje.

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    Cytat Zamieszczone przez kuken Zobacz posta
    AA, KK graj bardzo mocno, a prędzej czy później wyjdziesz na swoje.


    tak najlepiej zamknij oczy i bet bet bet

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    152
    Nie ma to jak wyrwać parę słów z kontekstu i się dopierdalać...