Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Ilu regów max?

  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Na PokerStars ilość regów w każdym SNG dramatycznie wzrasta. Moje pytanie przy jakiej ilości dobrych zawodników na stole gra przestaje być opłacalna?

  2. #2
    na high stakes wystarczy jeden fish , na 60$ pewnie ze 3.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Ja nie zapisuję się do turków, w których jest już przynajmniej 3 silnych graczy (>4%) i 3 niezłych (0-3%). Podejrzewam, że są jeszcze "beatable" ale to raczej granica. Weź tylko pod uwagę, że mówię w tym momencie o ROI z czystej gry, i przy rake 8%.

    pozdro,
    wooysiah

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Generalnie nie przykładam wielkiej wagi do ilości regów i gram praktycznie każdy w secie. Nie zaczynam się tylko zapisywać widząc, że jest po 4-5 regów. Nie wierzę w coś takiego, że jak jest jeden fish to SNG jest opłacalny, nie sądzę żeby ktoś tego typu turnieje celowo grywał. Nawet fish może wygrywać rozdania, a rake mimo wszystko jest pobierany.

    Natomiast dziwią mnie "regularsi" którzy bez problemu dopisują się na siódmego, ósmego a nawet na dziewiątego rega.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Tacy "regularsi" to imo gracze nieźli, ale mało rozgarnięci. Tak naprawdę, to przecież mało jest graczy z roi < -8%, a -8% to przecież gracze przeciętni (czyli breakeven bez rake), tak więc nawet jeśli jest takich 2 czy 3, to 7 regów odbiera sobie duuużo ev.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Czy ktoś z was może zetknął się z jakimiś konkretnymi wyliczeniami na temat "maksymalnej ilości regów w SNG" ?

  7. #7

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Tak na marginesie, jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy, taki trochę disclaimer:
    Mi też zdarza się zapisywać czasem do "złych" gier, ale ma to takie uzasadnienie, że jeśli i tak gram już swojego seta, a wiem że jeśli nie zapiszę się do złego sita to nie zagram wcale, bo kolejny nie ruszy do końca sesji, to zapiszę się i tak - rzadko zdarza się taki skład graczy, żebym nie uważał, że mam edge - choćby niewielki, który zrekompensuje mi rb.

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Ja nie wiem czy dobrze rozumuje, ale tak na mój chłopski rozum to liczymy średnie ROI graczy ze stolika jako zwykłą średnią arytmetyczną, powiedzmy +8%, +7%, +7% ... -23%, -31%. Wychodzi nam średnie +2%, więc jeśli nasze jest większe to mamy edga w tej grze, oczywiście trzeba wziąć poprawkę na rakeback. To tak na mojego czuja, możliwe że to jakieś bzdury . Ale Jak jest 10 regów, 5 ma roi +10%, 5 ma roi +5%, to na chłopski rozum tych z 10% mają równego edga nad tymi co mają 5%, tak samo robi różnicę czy donk ma ROI -15% czy -40%... nie sądzicie?

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2007
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    118
    Jak rozpoznać ile dobrych regów gra w sicie który jeszcze się nie rozpoczął? Po nickach?