Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    349
    Zasady ( dotyczą forumowych trolli ) :
    1. Każdy ma prawo komentować zagranie
    2. Komentarze mają dotyczyć zagrania, a nie sporów z innymi komentatorami rozdania
    3. Jeżeli uważasz czyjś komentarz za stek bzdur napisz: "IHMO komentarz XXX jest niewłaściwy , należałoby to rozegrać w następujący sposób:"
    4. Osoba nagrodzona komentarzem z pkt. 3 lub innym ( ze złośliwymi włącznie ) ma uszanować odmienność zdania innych osób i nie udowadniać swoich racji następnymi postami
    5. Należy wypowiadać się na temat, a nie zaśmiecać wątek.
    6. Temat dotyczy moich zagrań on line ( play money of course) na stołach 5 osobowych.

    Rozdanie:

    Boss Media , stół 5 osobowy , 100 NL, stack'i zawodników:
    EP - 38$
    MP Hero - 106$
    Button - 104$
    SB - 59$
    BB - 131$

    Charakterystyka stołu:

    niewiele wiem o graczach. Jest to piąte rozdanie na tym stole. Nie mam notatek o graczach ( znaczy aktualnie nie wiszą mi kasy za poprzednie rozgrywki :wink: )

    średni pot - 11,5$
    players pre flop - 78%

    Akcja:
    Hero jest na MP i patrzy na:
    4 4
    EP folds
    Hero calls 1$
    Button calls 1$
    SB folds
    BB checks
    Pot - 3,5$

    Flop:
    4 5 K
    BB checks
    Hero checks
    Button bets 1,5$
    BB folds
    Hero raise to 4,5$
    Button calls to 4,5$
    Pot - 12,5$

    Turn:
    6
    Hero checks
    Button checks

    River:
    K
    Hero ?????

    No własnie co powinien zrobić Hero?
    Czy można było to rozegrać lepiej na Turn'ie ( :wink: )?

    Tak fajnie odpowiadacie , że nie moge sie powstrzymać :lol:

    Carlos

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Cytat Zamieszczone przez Karlos
    Czy można było to rozegrać lepiej na Turn'ie
    Moim zdaniem pytanie powinno brzmiec ... czy mozna bylo to rozegrac gorzej na turnie?

    Ale do rzeczy, po pierwsze przed flopem podbijam? Jak trafie to super, jak nie to i tak robie bet na flopie, obojetnie co przyjdzie.

    Flop mysle ze zagrales ok.
    Turn, pojawila sie karta do strita i druga do koloru, rozumiem ze to idealny moment zeby dac przeciwnikowi za darmo obejrzec river, a nuz mu dojdzie, niech chlopak ma cos od zycia. Oczywiscie robisz tu bet, na oko cos kolo 6-8$. Jezeli nie sprawdzi to trudno, jak sprawdzi to poprawiasz na riverze, pewnie cos kolo 15$.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    1. No open-limp
    2. Turn Bet o 2/3 pota. Masz seta i chcesz zbudowac duzego pota.
    3. River jezeli callnal Turn'a to 1/2 Pot Bet.

    Edit: Doli jak zwykle minimalnie szybciej ;(

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    ano ano
    push push push
    bet bet bet
    turn 3/4 pota
    riv min pol puli
    ze niby cos ma? a moze jakies kq to nie zrzuci bossmediowy troll

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    w 100% zgadzam sie z Dolim- flop bezpieczny Ty robisz raise mowiac ze masz dobra akrte, turn daje mase drawow a Ty czekasz ??
    ja na flopie daje call na turnie raisuje

    na riverze 1/2 PSB

  6. #6
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa / Częstochowa
    Posty
    1,114
    Karlos a jak to się stało że po flopie i turnie to Ty pierwszy miałeś głos w licytacji?

    Pomijając te dziwności to w opisanym przypadku ja bym jednak zagrał coś (powiedzmy 1/2 pota) po turnie. Reakcja przeciwnika na takie zagranie powinna dać nam więcej wskazówek.
    Natomiast jeżeli sytuacja potoczyła się jak to opisałeś to po riverze zagrywam o 1/2 pota z nadzieją że skusi się sprawdzić z dwoma parami. A może pokusi się o raise wtedy stawiam go na allinie. Boję się tylko wyższego fulla ale jakoś nie chce mi się wierzyć aby z dwoma parami robił check po turnie, prędzej był to wciągający check z kupionym stritem. No chyba że miał na ręce 55 i podobnie jak Ty nie bardzo wiedział co turn przyniósł przeciwnikowi. Jeżeli tak to trochę w tym rozdaniu bym stracił :|.

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    349
    Kirek,

    masz rację , sory za bład, już poprawiłem ( zamieniłem BB z Buttonem ).

    Co do gry pre flop, to nie uważam limp z MP z parą 44 za bład. Oczywiście dopuszczam raise na short table , ale w momencie gdy wiem więcej o graczach - pamiętaj doli, że ja o graczach niewiele wiem. Jak dasz rise i dostaniesz rerise to co zrobisz?

    Flop, hmm mozna się spierać czy należy dać call i raise na turnie, czy raise już na fllopie. Przy full ringu dałbym call, ale na short hand'zie zagranie o 1/2 to zazwyczaj albo top para ze słabym kickerem, albo middle para , albo blef. Myslę mimo wszystko, że raise na flopie daje możliwości budowania wiekszej puli w dalszej części rozgrywki.

    Turn, tu się nie spieram. Bet za 1/2 puli jest lepszym zagraniem. Tylko zastanówcie się na spokojnie z czym gość mógł grać na flopie?
    Ja go obstawiałem wtedy na KJ, KT, K9, Kxs , 67, 56, 45, A5s, A4s.
    No co może mieć innego? 23, 55, 66, KK, AK, KQ, 78 ? 23, KK, AK, KQ tak nie gra pre flop z pozycją. 55,66 to i tak już mamy po stackach. 78 i bet za 1.2 puli na flopie mając insight stright draw? Mało prawdopodobne. Czyli według mnie na turnie dalej jestem mocniejszy.
    A że drawuje, to prawda. Wiem. Tylko ja tez mam out'y żeby dorać do full'a. Moje zagranie było spowodowane, że byłem prawie pewien po jego call na flopie, że ma K ze średnim albo słabym kickerem.
    Ale tak jak napisałem. Nie spieram się o turn, bo w dłuższym czasie bet na turnie jest lepszym zagraniem.

    Carlos

  8. #8
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Cytat Zamieszczone przez Karlos
    pamiętaj doli, że ja o graczach niewiele wiem. Jak dasz rise i dostaniesz rerise to co zrobisz?
    Jak to co? Call.

    Cytat Zamieszczone przez Karlos
    Flop, hmm mozna się spierać czy należy dać call i raise na turnie, czy raise już na fllopie.
    Jak pisalem, po podbiciu prelfop na flopie podbilbym obojetnie co by sie pojawilo i uwazam ze na flopie jezeli podbilbym pre to musze podbic. Jezeli tylko zlimpowales, to przeczekanie flopa w sumie nie jest takie straszne, ale i tak ja bym podbil. Latwiej zbudowac duza pule niz potem robiac check-raise.

    Turn:

    Cytat Zamieszczone przez Karlos
    Czyli według mnie na turnie dalej jestem mocniejszy.
    A że drawuje, to prawda. Wiem. Tylko ja tez mam out'y żeby dorać do full'a.
    Nie rozumiem za bardzo jak to co napisales ma sie do przeczekania turna. Jak nie dobierze to nic wiecej nie wygrasz, jak dobierze to przegrasz?

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    349
    Hmm, Doli, no nie koniecznie. To zależy co ma i na czym go stawiasz. Ja w tym momencie tak jak pisałem stawiałem go na Kx. Jeżeli ma np K8 to po moim becie na turnie najprawdopodobniej się złoży ( ja bym sie złożył ). Jeżeli mam rację to chcę żeby dobrał drugą parę. Wtedy wyciągnę od niego dodatkowa kasę. Jak ma już dwie pary to raczej na 99% da bet na turnie i wtedy ujrzy mój duży raise. A jeżeli draw'uje ( no ale z czym, według mnie najmniej prawdopodobna sytuacja). Ale nawet jeżeli ma 78 to mój bet na turnie nie jest juz dobry, bo już ma strita.
    Ale ok. Zgadzam się bet na turn'ie jest dobry i bezdyskusyjnie lepszy z punktu widzenia teorii pokera niż check.

    Ale pytanie zasadnicze jest - JAK GRACIE NA RIVER W TEJ SYTUACJI W JAKIEJ SIĘ ZNALEŹLIŚCIE.

    Tu chce głównie podyskutować

    Carlos

  10. #10
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Prawdpodobnie gosc trafil tego krola, zakladajac ze tak jest mysle ze warto zrobic jakies niepewne podbicie, za mniej niz 1/2 puli z nadzieja ze gosc przebije i bedzie pot commited , po przebiciu troche sie zastanawiamy i robimy allin . No a jak ma fulla to trudno.

    A druga wersja, grube podbicie, albo nawet allin.