Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74
  1. #11
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    4 rozdanie sobie sam zepsules, reraise na flopie i po sprawie, przeciez jest FD...
    5 easy allin, owszem ktos mogl trafic strita na flopie, ale jaka jest szansa na takie rozwiazanie? raczej mala, a callujac takie bety mogli miec wlasnie tylko AJ albo draw

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Kilka wnioskow, ktore nasuwaja mi sie na podstawie tego, co tutaj napisales:

    1. Stoliki, na ktorych grasz, to NL25, a nie NL200, wiec nie mozesz absolutnie byc zdziwiony przebiegiem takiej, a nie innej gry Twoich przeciwnikow. Sam osobiscie bardzo krotko zabawilem na tych stawkach, gdyz bylo to dla mnie nieporozumienie. Jesli nadal masz cierpliwosc i chcesz tam grac, musisz po wnikliwych obserwacjach zaadaptowac swoj styl gry do tego, co widzisz na stole. A zgodzisz sie ze mna, ze widzisz wiele dziwnych rzeczy... Na pocieszenie moge dodac, ze np. gra na NL1000 z moich obserwacji (czesto patrze, co tam sie dzieje) niewiele rozni sie od NL25 - tzn. nigdy nie wiesz, co ma Twoj preciwnik i z czym tak naprawde wchodzi do gry

    2. Powinienes zrobic sobie przynajmniej kilka dni odpoczynku od pokera, bo nie podejmujesz bedac na tilcie zbyt dobrych decyzji i Twoj tok rozumowania nie zawsze jest jasny i prawidlowy. Nie mozesz bac sie gry tylko z tego wzgledu, ze Ci akurat w danym momencie nie idzie. Na dluzsza mete poprawnie podejmowane decyzje powinny przyniesc Ci profit. Idz na piwo, na spacer czy gdziekolwiek i zapomnij o pokerze. Wroc do gry, jak minie Ci zlosc i jak wyrzucisz z pamieci wszystko to, co sie dzialo przez ostatnie 3 dni. Zacznij gre niejako od nowa.

    POWODZENIA!

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    1. AJo na pewno nie raise pre flop, szkoda kasy (proponowałbym nawet foldowanie, bo zbyt głęboko i kosztownie wchodzisz w rozdania w których nie powinieneś być). Na flopie Twój bet jest tylko i wyłącznie pytaniem do przeciwnika "co masz"; przeciwnik Ci jasno odpowiedział, że ma sporo, więc absolutnie nic nie powinno Ciebie trzymać jeszcze w grze. Nie masz redrawów ani silnej karty. Jeżeli przeciwnik daje limp i call do beta pre flop to najczęściej znaczy właśnie parkę. Dodatkowo tutaj nic nie biłeś, masz beznadziejnego kickera. Nie możesz na coś takiego tracić BI.

    2. Shortstack więc nie ma o czym pisać. Polecam z tej pozycji limpowanie JJ i rozgrywanie go jak niską parkę.

    3. Nigdy w życiu nie raise z UTG. Ewentualnie limp z CO/CO-3. To nie jest karta na której można sporo wygrać mając pełny stack, natomiast przegrać dość łatwo, szczególnie bez pozycji.

    4. Masz pozycje pre flop i powinieneś raczej skorzystać z uzyskanych informacji (jedynie dealer limp + SB limp). Karta w pełni grywalna, masz szanse na strita i kolor + dwie overkarty, dlatego bym podbił nawet do 6xBB. Na flopie brak Ci informacji, dlatego to, czy na flopie dalej betuje zależy od stat przeciwnika. Nie podbiłeś pre flop, nie znasz przeciwnika, nie masz żadnych informacji co może mieć a zarówno K5 i K4 jest możliwe, dlatego bardzo trudno odnieść się do gry postflop.

    5. Pre flop koniecznie mocniej, min. 2.7$, ale ponad 3$ bezpieczniej, bo nie dajesz Implied Oddsów (w przypadku, gdyby ktoś za Tobą miał dowolną parkę). Na flopie zrzucam i czekam na lepszą okazję.

    Bardziej tight i będzie dobrze

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    Chyba juz tiltujesz, ale czy przypadkiem nie grasz nie na swoich stawkach? -30$, to jeden buyin. Mi nie raz na glupie reloady leci caly buy-in.
    Akurat tez mi sie zaczal lekki downswing, wiec sobie zrobilem przerwe i probuje czegos innego: turnieje, limit, omaha, heads up.

  5. #15
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    386
    abstrahując od tych rozdań, jeżeli przez półtora roku gry w pokera grasz nl25 to znaczy że nie grasz za dobrze i Twója nauka (rozwój) idzie w złym kierunku (staneła w ogóle?).

    Zrobiłeś bardzo dobry krok że wrzuciłeś tu swoje rozdania.
    Ja przynajmniej w ten sposób dużo się ucze.
    Analizuj odpowiedzi które dostałeś.

    skoro siedzisz ciągle na 25nl, może robisz też sporo błędów w niewielkich pulach, takie błędy trudniej wychycić, może poproś jakiegoś bardziej doświadczonego kolege który gra wyżej żeby popatrzył jak grasz i powiedział jakie błedy popełniasz ?
    Ostatnio edytowane przez autoexec ; 14-06-2007 o 14:13

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez autoexec Zobacz posta
    abstrahując od tych rozdań, jeżeli przez półtora roku gry w pokera grasz nl25 to znaczy że nie grasz za dobrze i Twója nauka (rozwój) idzie w złym kierunku (staneła w ogóle?).
    No napewno nie jestem i nie będe masterem pokera, ale jak się niedawno okazało gram do 10 razy mniej rozdań w ciągu miesiąca niż inni na tym forum. Także jeden ich miesiąc to 10 moich miesięcy, więc chyba nie mogę tak szybko skakać na wyższe stoły jak inni.

    Przeczytałem HoH 1 i 2, Theory Of Poker, No Limit Texas Holdem - Theory And Practice, ale chyba mało wyniosłem z tego :/

    Ale z drugiej strony to cały bankroll ok 70BI na 25NL zrobiłem z 5$ no deposit bonus na Celeb, więc nie gram chyba takiego dna?
    Ostatnio edytowane przez PeriMCS ; 14-06-2007 o 16:38

  7. #17
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez LubieCukierki Zobacz posta
    Grałem dużo na everescie na NL25 i:
    1. AJo to nie jest ręka do raise pf. Na turnie fold.
    2. Nie ma się co przejmować przegraną z szortem
    3. standard (aczkolwiek ja limpuje KQ)
    4. ze względu na flushdraw daje reraise do 8$ i później allin.
    5. Też bym to foldnął na flopie.
    Ad. 1. Hm. Ostatnio krytykowałeś mnie, kiedy wklejałem rozdanie w którym przegrałem z tą kartą, że nie RERAISEOWAŁEM. Teraz krytyka za raise?

  8. #18
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez ZbigAnch Zobacz posta
    O ja! faktycznie, nie zauważyłem, w ogóle mi to nawet przez myśl nie przeszło, że tak można. To już jest poważny TILT, długie spacery, zmiana stawek, może przejście na s&g, wygląda to faktycznie niedobrze.
    Kurcze przez 3 dni jak dostawałem raise'y na flopie to przegrywałem do setów. Przyjmując, że przeciwnicy grają rozsądnie to jak mogłem to callnąć na flopie? Przecież zreraisowałem ich poważnie wieć prawie pewne jest, że mam wysoką parę. A tymczasem oni tutaj walą we mnie na flopie. Jeszcze tego pierwszego bym chyba callnął, ale jak drugi koleś raiseuje allin przedemną dużym PF reraiserem to chyba może sugerować coś więcej niż parę JJ? A wy zagralibyście tak na ich miejscu?

  9. #19
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Nie dopuszczasz do siebie myśli, że przeciwnik może mieć silniejszą kartę od Twojej, choć możliwości takiej silniejszej karty jest sporo. Przeciwnik sprawdza Twoje raisy PF, później sam betuje i raisuje... No pewnie, że na świecie jest sporo łosi, ale nie wszyscy nimi są.
    Właśnie dlatego zrzuciłem KK 5 rozdaniu co zostało uznane za błąd.

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Pierwsze i drugie rozdanie to dla mnie easy fold. W pierwszym nawet nie potrzeba seta, wystarczą dwie pary żeby nas wymieść.
    1 rozdanie to typowy tilt. Normalnie tak nie gram.

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    W drugim można łatwo podejrzewać wysoką parę, a nawet z dowolną kombinacją Q, K, A mamy nieciekawie. Jeśli nie znasz przeciwnika i nie wiesz, czy nie blefuje w ten sposób, to moim zdaniem easy fold.
    Z kombinacjami Q,K,A jestem lepszy. Wyższych par niż JJ jest 18, a kombinacji AK, AQ, KQ jest 48 więc uznałem, że mogę callnąć. Tak jak napiasałem dodatkowo ośmielił mnie jego mały stack.

  10. #20
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Kurcze przez 3 dni jak dostawałem raise'y na flopie to przegrywałem do setów. Przyjmując, że przeciwnicy grają rozsądnie to jak mogłem to callnąć na flopie? Przecież zreraisowałem ich poważnie wieć prawie pewne jest, że mam wysoką parę. A tymczasem oni tutaj walą we mnie na flopie. Jeszcze tego pierwszego bym chyba callnął, ale jak drugi koleś raiseuje allin przedemną dużym PF reraiserem to chyba może sugerować coś więcej niż parę JJ? A wy zagralibyście tak na ich miejscu?
    On reraisował tego raisera, żeby Cię wywalić właśnie z rozdania.