Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 236
  1. #1
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    659
    Witam
    Dzis chcialem wyplacic pieniadze i :

    Wymagana jest weryfikacja tożsamości!

    Niestety nie możemy zweryfikować danych tego profilu z niezależnym źródlem informacji. W świetle brytyjskich przepisów przeciwdziałajacym praniu brudnych pieniędzy jesteśmy zobowiązani do zażadania dodatkowego dowodu tożsamości przed przystąpieniem do realizacji Państwa pierwszej wypłaty.

    Mial ktos kiedys cos takiego ???

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    może jakieś dane z profilu nie zgadzają, się z danymi z banku, który tam podałeś?

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    551
    Ja weryfikowałem przez konto bankowe i żadnych problemów z wypłatami nie mam .

    Rzeczywiście może jakieś dane są rozbieżne.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    156
    Ja k.... tez tak mam napisałem im wiadomość dość siarczystą jestem klientem dwa lata wiele razy wypłacałem na mbank który miałem zweryfikowany , najlepsze jest to ze adresu tez nie moge zweryfikowac bo ponoć wysłali mi już kod weryfikacyjny w marcu oczywiście go nie dostałem a wogóle to na ich stronie dzis coś sie je...ie

    No pewnie niezłe joby dzis zbieraja

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    156
    Dla informacji to od dzisiaj tak bodajże jest.....

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    551
    Czyli jeszcze raz trzeba wszytsko zweryfikować ?/

  7. #7
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    659
    Cytat Zamieszczone przez Mody26 Zobacz posta
    może jakieś dane z profilu nie zgadzają, się z danymi z banku, który tam podałeś?
    No co Ty, ja juz korzystam z tego okolo 3 lat Nie wiem co im odbilo :/

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    551
    Joker jaby coś to napisz co i jak dlaczego po co ??? I czy będzie to dotyczyło wszystkich klientów . Z góry podziękował .

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    156
    Cytat Zamieszczone przez Joker86 Zobacz posta
    No co Ty, ja juz korzystam z tego okolo 3 lat Nie wiem co im odbilo :/

    Ja też korzystam 2 lata i co .... pewnie sprawa sie skonczy na wyslaniu skanu dowodu i tyle i cos mi sie wydaje ze dotyczyc to bedzie wszystkich , neteller tez jakos latem zbiorczo weryfikowal konta. Ale tak bez uprzedzenia to zupełne świństwo jest - i to przed samymi swietami gdzie sporo ludzi przelewa kase , za taki marketingowy numer to pomysłodowca powinien poleciec na zielona trawkę z hukiem

    W dupie maja klientów a coś mi się wydaje że mogą mieć jakies drobne problemy z płynnościa związane z masowymi wypłatami przed końcem roku - nie wiem bez paniki ale dwa tygodnie temu przelew zrobiony w poniedziałek był w mbanku w czwartek , tydzień temu od poniedziałku do piątku szedł , śmieszne to zwykle - nie wiecej niż 24 godziny to zajmowało a w listopadzie to nawet i 6-7 godzin czego sam doświadczyłem

    Szczerze mówiąc wkurwia mnie takie podejście jakby to nie można było wcześniej powiedomić że w ciągu np 2 tygodni nelezy przesłać to i tamto....welcame to epassporte i tyle...

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    156
    TA WIADOMOŚĆ EMAIL ZOSTAŁA WYSŁANA Z DZIAŁU OBSŁUGI KLIENTA MONEYBOOKERS.

    ABY ODPOWIEDZIEĆ, NALEŻY ZALOGOWAĆ SIĘ NA SWOJE KONTO MONEYBOOKERS I WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ, KORZYSTAJĄC Z ZAKŁADKI KONTO/BEZPIECZEŃSTWO NA STRONIE CENTRUM WIADOMOŚCI.
    ************************************************** ******************************

    Szanowny Panie
    Dziękujemy za skontaktowanie się z nami !

    Pragniemy poinformować iz w świetle nowych przepisów prawa brytyjskiego wprowadzonego 15 grudnia, serwis jest zobowiązany do weryfikacji adresu zamieszkania przy pierwszej wyplaty z konta.
    no i sprawa sie wyjasniła o to tresc maila jaki otrzymałem:

    Uprzejmie prosimy o nadeslanie do nas dowodu stwierdzającego Pański adres zamieszkania – rachunek za gaz, prąd, telefon za ostatni miesiąc. Dokument może Pan przeslac w sekcji konta Kontakt/Centrum Wiadomosci/Konto/ Bezpieczenstwo/ Zostałem poproszony o przesłanie informacji i/lub dokumentów lub faksem na +44-709-2042001 (prosimy o zaznaczenie ID klienta w gornym rogu faksu).
    Po otrzymaniu dokumentu zweryfikujemy konto Moneybookers i będzie Pan mógl wyplacic cala sumę z konta.

    Z poważaniem,

    Michalina
    Zespoł Moneybookers

    No chciałbym zobaczyc na własne oczy na papierze te nowe uregulowania niezły prezent na święta dla rodaków pracujących na wyspach a tak usilnie namiawianych do przesyłania kasy do Polski za pośrednictwem Moneybookers - żenada
    Ciekawe co w wypadku gdy ktoś nie ma tych rachunków bo korzysta z polecenia zapłaty w banku lub wynajmuje chate a rachunki nie są na niego albo prosta prozaiczna sytuacja gdy na przykład umowa z gazownią elektrownią czy tez operatorem telefonicznym zawarta jest na zone na przykład i rachunki przychodzą na nią.

    A głowe daje że te nowe unormowania nzywają sie masowa liczna wypłat przed swiętami zagrażająca płynnosci finansowej tej jakże szacownej instytucji.

    DZIĘKUJEMY ZA ŚWIĄTECZNY PREZENT