Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: program PokerEV

  1. #1
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    336
    Witam!


    Od niedawna używam darmowego programu PokerEV.

    Ten programik służy do analizy gry i poszczególnych rozdań; korzysta z bazy danych Poker Trackera.

    Najbardziej podstawową funkcją jest tzw. kalkulator Sklanksy bucks. Jest to miarą ile kasy wygramy średnio w długim okresie z naszego zakładu.

    Daje pojęcie o tym w jakim stopniu wynik krótkookresowy naszej gry zależał od szczęścia(pecha) a w jakim od dobrej gry.

    przykładowy wykres 'all-in showdowns':


    [edit]
    Oto legenda pod wykresem:
    czerwony wykres - Expected All In Winnings
    niewbiestki wykres - All In Winnings
    [/edit]


    Jednak prawdziwą 'siłą' tego programu są zaawansowane filtry, które pozwalają w łatwy sposób zorientować się w jakich sytuacjach tracimy dużo forsy obstawiając kiedy nie jesteśmy faworytem:



    Np. z jedną parą w pulach powyżej 30% naszego stacka.

    Jest jeszcze wiele innych funkcji, których jeszcze nie rozgryzłem. Korzystam z tego softu dopiero od 2 dni.

    Pozdrawiam,

    Macuś



    ps.
    link do wątku 2p2


    pps.

    program ten do instalacji wymaga NET framework microsoftu do ściągnięcia tu
    Ostatnio edytowane przez doodydota ; 13-08-2007 o 20:54

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Dzięki za linka. Programiku jeszcze nie używałem, ale wygląda na super sofcik.

    BTW. Kirek, u mnie na 1600x1200 ten duży obrazek wcale nie rozwalał forum.

    jdx

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    wole nie instalowac bo w koncu wyjdzie ze jestem luckbox

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    392
    wiadomo, ze nie da sie byc luckbox przez 30-40k, spojrz smierci w oczy

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez doodydota Zobacz posta
    Witam!
    Oto legenda pod wykresem:
    czerwony wykres - Expected All In Winnings
    niewbiestki wykres - All In Winnings
    [/edit]
    Macus, ale sie z Ciebie farciarz w takim razie . Rozumiem, ze czerwony to sklansky bucks.
    Swoja droga ciezko jest uzyskac taki wykres jak Twoj, przewaznie gramy dobrze i expected allin winnings jest nizej , bo nas ktos riveruje itp. .
    Widzialem ne lp.net jeden wykres, gdzie gosc tak farcil, ze byl chyba kilkadziesiat tysiecy $ nad sklansky bucks .

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    392
    ten Macusia dotyczy tylko all in przed river, o wiele bardziej imho przydaje sie ten drugi wykres, Game Analysis Graphs, ktory bierze pod uwage drawowanie przeciw oddsom, czy wykorzystujemy swoje implied odds zeby wyjsc na +EV etc, dodajac do tego dane z tego all-in wykresu oraz wszelkie rozdania gdzie nie bylo showdownu, fajna sprawa, naprawde niezly sofcik
    Ostatnio edytowane przez Hedge ; 30-10-2007 o 11:16

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    trust me, da sie

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    392
    zalezy pewnie co definiujemy jako bycie luckbox (przekroczenie all-in equity, ilosc lapanych setow, to zalezy), ale masz racje, ze wszystko ma swoje prawdopodobienstwo, innymi slowy jesli o statystyki chodzi, prawie nic nie jest niemozliwe

    a co do EV, Soprano wydaje mi sie ze taki wykresik po 20-30k rozdan bylby ciekawym dodatkiem do bloga i potwierdzeniem klasy (mam na mysli kazdego gracza ;]), tak wiec swiec wzorem i przykladem!

    edit: doczytalem sie na 2+2, ze bierze tez pod uwage zmuckowane karty przeciwnikow na showdown liczac SB, filtry tez sa genialne (moje OESD expected winning po 60 probach to okolo 20BB widac cos jest nie tak )
    Ostatnio edytowane przez Hedge ; 30-10-2007 o 11:52

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    ta na bossie napewno sprawdzi zmuckowane karty

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    217
    AFAIK korzystanie z tego lub podobnego oprogramowania przez grajacych w sieci ongame jest niemozliwe. W historiach zapisywanych na dysku nie ma zmuckowanych kart.

    Jestem w bledzie?