Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    15
    Witam...

    mozna powiedziec ze jestem poczatkujacym pokerzysta i chcialbym prosic o kilka porad...

    zaczne moze wpierw od mojego doswiadczenia...
    no wiec okolo roku (ale tak z przerwami) grywalem w pokera na wp... to dlatego ze widzialem jakis stary turniej co w kolko leci na travel&living czy jakos tak... wkrecilem sie no i tak rozpoczela sie moja przygoda...
    niestety pokera na wp raczej nie ma co zaliczac do grania na serio bo tam graja tak jak graja... nie ma to nic wspolnego z gra o kase...
    od miesiaca gram m.in. poker.com, full tilt poker, itp... a od wczoraj mam konto na PP no i staram sie ugrac tych 700 RH zeby miec dodatkowe 25$ (aktualnie zostalo mi jeszcze 333RH a kasy mam 60$ - czyli 10$ do przodu...)

    no a teraz do rzeczy...
    mysle ze nie gram najgorzej ale boje sie grac na duzych blindach i nie wiem czy slusznie... poki co grywam przy stawkah 0.1/0.25 NL na stolach 6 osobowych (zauwazylem ze na nich lepiej mi idzie niz na 10)
    jesli chodzi o moja gre to zwykle wygrywam ale czasem zdazy sie ze potrafie przegrac 15$ z rzedu... na szczescie wtedy odchodze od kompa czy cos zeby troche ze tak powiem odetchnac...
    moja gra wyglada tak (zapomnialem dodac a to dosc wazne) ze bojac sie by za duzo nie stracic wchodze na stol z mala pula np na 0.1/0.25 - 5$ i jak podwoje ta sume wychodze i wchodze spowrotem znowu z 5$ (a 5$ ktore wygralem mam na koncie pokerowym) nie wiem czy dobrze robie... ale jak mowie boje sie grac o naprawde duze stawki a to mi gwarantuje ze moj najwyzszy all-in moze byc za 10$ z jednej strony nie moge przegrac wszystkiego na raz z drugiej zas nie moge za duzo wygrac...

    zastanawiam sie co o tym sadzicie i na jakich stolach radzilibyscie grac (chodzi mi o stawki) zakladajac ze juz zrobilbym te wszystkie RH i mial powiedzmy 75-100$
    wiem ze to jakos zalezy od bankrolla (niestety tylko to slowo znam i rozumiem w tej tematyce zarzadzania kasa) i jakos sie to przelicza niestety nie wiem do konca jak...

    bylbym rowniez wdzieczny za wszelkie materialy do przeczytania czy cos ktore uwazacie ze moglyby mi sie przydac

    no to tyle... z gory dzieki za odpowiedz...

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    551
    http://forum.pokerzysta.pl/showthread.php?t=3251
    możeż zawsze poszukać wskazówek na niniejszym forum.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    15
    nie no jasne widzialem to i czytalem... niestety polowy slow (skrotow) tam nie rozumiem... chcialem zeby mi ktos jasno i prosto wyjasnil gdzie grac kiedy zmienic itd...

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    to napisz czego nie rozumiesz

  5. #5

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    15
    fajny artykul i troche mi pomogl... chociaz czytalem angielski w ktorym bylo napisane jak to wyliczac... chociaz moim zdaniem pewne rzeczy byly tam dziwne...

    a teraz rzeczy ktorych nie rozumiem...:
    moze bede cytowal po kawalku (bez podawania autorow postow bo to nieistotne... mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi...)

    "...moje odchylenie standartowe liczone za okres roku wynosi poniżej 1BI..."
    co to jest BI? bo rozumiem ze odchylenie standardowe dotyczy wygranej kasy (?)

    "...zaczynam z ok 10buyinów na room..."
    wydawalo mi sie ze buy in to to co sie placi na wejscie do turnieju... ale chyba zle mi sie wydawalo... o co chodzi? o BB?

    co to jest tilt?

    czy np 25NL znaczy NL o BB 25$?:/ bo jesli tak to jestescie niezlymi wyjadaczami:P bytam bo ktos napisal o wplacie 50$ na stol 25NL a to by bylo dosc dziwne:/ czyzby to znaczylo 0.25$?

    wyjasnijcie mi co znacza te okreslenia na styl gry... znam tylko passive (ja chyba tak gram) ale sa chyba jeszcze minimum 3 - tight loose i jeszcze cos...

    "...No i jeżeli np stolik się zrobi z FR mega SH(spadnie do 4osób) to też kończę..."
    co to jest FR i SH?


    to tyle jesli chodzi o pierwsze 20 postow... dalej nie bede poki co czytal zeby tego posta nie czytalo sie 3 godziny... jak zrozumiem to co tu napisalem to bede czytal dalej...

    z gory dzieki...

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Siedlce
    Posty
    296
    Cytat Zamieszczone przez tesg Zobacz posta
    "...moje odchylenie standartowe liczone za okres roku wynosi poniżej 1BI..."
    co to jest BI? bo rozumiem ze odchylenie standardowe dotyczy wygranej kasy (?)

    "...zaczynam z ok 10buyinów na room..."
    wydawalo mi sie ze buy in to to co sie placi na wejscie do turnieju... ale chyba zle mi sie wydawalo... o co chodzi? o BB?

    co to jest tilt?

    czy np 25NL znaczy NL o BB 25$?:/ bo jesli tak to jestescie niezlymi wyjadaczami:P bytam bo ktos napisal o wplacie 50$ na stol 25NL a to by bylo dosc dziwne:/ czyzby to znaczylo 0.25$?

    wyjasnijcie mi co znacza te okreslenia na styl gry... znam tylko passive (ja chyba tak gram) ale sa chyba jeszcze minimum 3 - tight loose i jeszcze cos...

    "...No i jeżeli np stolik się zrobi z FR mega SH(spadnie do 4osób) to też kończę..."
    co to jest FR i SH?
    Witam.

    A wiec od poczatku. BI to skrot ok Buy-In, dla tych co graja turnieje to jest to wartosc wpisowego do turnieju, w przypadku gry na stolikach (tzw ring games) BI to maksymalna ilosc zetonow z jaka mozna zaczac gre.
    I tu nastepne twoje pytanie NL25 to stolik z BI 25$. Przewaznie Buy-in wynosi 100 razy BB (big blind), czyli NL25 to stol o BB 0.25$.

    Tight i loose okreslaja z jakimi kartami wchodzisz do gry. Tight grasz malo ukladow typu AA,KK,AK i tym podobne, gracze loose maja wiekszy repertuar kart z ktorymi wchodza do gry (56,79 itp). Agresive i passive jak mozna sie domyslic to czy grasz agresywnie czy pasywnie (meczysz przeciwnikow swoimi betami czy potulnie sprawdzasz i nie robisz im problemow).

    FR-full ring, komplet graczy przy stole. SH-short hand nie ma kompletu graczy.

    Tilt to postrach pokerzystow. Generalnie jezeli grasz w pokera i masz ochote rzucic myszka o sciane ze zdenerwowania to jestes na tilcie.

    Akurat sie nudze wiec wymeczylem tego posta. Wszystko to mozesz znalezc uzywajac naszego najlepszego przyjaciela, czyli funkcji szukaj.

    Pozdrawiam.

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Cytat Zamieszczone przez El Capitan Zobacz posta


    FR-full ring, komplet graczy przy stole. SH-short hand nie ma kompletu graczy.

    mi sie zawsze wydawalo ze full ring-stoly dlugie 7-10 osobowe, short-krotkie 2-6 osobowe.

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Mi tez, ale czlowiek uczy sie cale zycie

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Siedlce
    Posty
    296
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    mi sie zawsze wydawalo ze full ring-stoly dlugie 7-10 osobowe, short-krotkie 2-6 osobowe.
    Rzeczywiscie moze byc i tak. Nie bede sie upieral przy tym co napisalem bo specem nie jestem. Moze tyczy sie to tych dwoch sytuacji?