Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [nl10] kk

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    PokerStars No-Limit Hold'em, $0.10 BB (9 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    Button ($17.60)
    SB ($2.30)
    BB ($10)
    UTG ($10.65)
    UTG+1 ($6.95)
    MP1 ($10)
    Hero (MP2) ($11.95)
    MP3 ($11.60)
    CO ($10)

    Preflop: Hero is MP2 with K, K
    UTG bets $0.40, 2 folds, Hero raises to $1.30, 2 folds, Button calls $1.30, 2 folds, UTG calls $0.90

    Flop: ($4.05) 4, 6, 8 (3 players)
    UTG bets $2.40, Hero calls $2.40, 1 fold

    Turn: ($8.85) 7 (2 players)
    UTG checks, Hero bets $8.25 (All-In), 1 fold

    Total pot: $8.85 | Rake: $0.40

    Results:
    Hero didn't show K, K.
    Outcome: Hero won $8.45

    UTG 9.87/5.26/1.57 Fold 3bet 50 po 152 rękach.
    O BU nie wiem nic.

    Przed flopem gram standardowego 3beta z KK, dostaje call od BU co mi trochę psuje szyki, bo to dla mnie zupełny unknown. Nie mam pojęcia co trzyma w łapie. Setmining ze średnią pocket pair? Na UTG siedzi solidny gość i wiem, że nie otwierał byle czego. Po tym jak sprawdził obstawiam go na JJ+, może AQs+.

    Flop spada niski rainbow, UTG betuje za trochę więcej niż pół puli i utwierdza mnie w przekonaniu, że ma overparę, ale trochę dziwi mnie taki lead, skoro ma za sobą jeszcze dwóch graczy. Zapala mi się czerwona lampka, bo oczywiście wiem, że P* zawsze rozdaje króle na asy i villain pewnie postanowił rozegrać je tricky

    Tylko sprawdzam. Powinienem przebić? Mam za sobą unknowna, który mógł coś trafić, ale jeśli on przebije, a UTG zrzuci to i tak się zestackuję, więc raise chyba lepszy. Z drugiej strony jeśli UTG ma damy albo walety, to może zdecyduje się na second barrel na niskim turnie, a wtedy będzie już praktycznie pot committed. Sam nie wiem, w tym momencie się pogubiłem
    Po moim sprawdzeniu BU zrzuca, na turnie 7 trefl, która kompletuje drawy do strita, ale jak już pisałem, wydaje mi się, że UTG nie ma ani 55 (chociaż to w pewnym sensie tłumaczyłoby lead flop z OESD, często widzę taką grę na NL10, ale statystyki na to wskazują) ani T9, ani nie trafił seta. Jestem do przodu, o ile nie rozgrywa tak dziwacznie asów (wiem, wiem, paranoja )
    W puli jest już prawie 9$ i każdy bet sprawia, że musimy już tu wrzucić wszystko. UTG check, ja bet pot = all in.

    I tu kolejna wątpliwość. Jeśli odrzucimy spiskowe teorie dziejów, to musimy uznać, że mamy lepszą rękę, a myślący gracz raczej nie zestackuje się z niczym gorszym. Czy nie lepiej zatem zagrać za jakieś 2-3$ i dać mu szansę na scommittowanie się albo zamienienie ręki w blef (po flopie nie pokazaliśmy przecież siły)?

    Będę wdzięczny za każdy komentarz.
    Ostatnio edytowane przez Herme$ ; 21-04-2010 o 01:59

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Raise flop, na tych stawkach lead utg nie pasuje mi na seta, większość osób w tej sytuacji oop gra c/r flop z setem.
    Poza tym po statach utg jeśli chodzi o seta to tylko 88 tam pasuje, bo 44 raczej by zrzucił na 3bet. Z 66 nie wiem co by zrobił, może by sprawdził ze względu na pot odds po callu btn.

    No i trzeba być tutaj wielkim pesymistą żeby go na AA obstawiać, w asy nie wierzę że będzie grał OOP 3way pot postflop.

    Ja się stackuję na flopie bo nie kupuję tej historyjki że ma lepiej.

    As played na turnie gram tak samo, nie ma co się bawić w bet 2/3 puli zostawiając sobie 2$ na river (:
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 21-04-2010 o 02:13

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Raise flop teraz mi też wydaje się oczywisty, chociaż nie jestem pewien czy UTG by sie zestackował.
    Ale co do turna mam cały czas wątpliwości. Wydaje się być kumaty i nie przeceniać swojej overpary w 3betowanej puli. A stawiając go na alline chyba nic nie osiągamy, bo jakby chciał wrzucić wszystko, to zrobiłby to sam. A taki mały fiszowaty bet za 3$ chyba jednak może go zachęcić

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    Raise flop teraz mi też wydaje się oczywisty, chociaż nie jestem pewien czy UTG by sie zestackował.
    Ale co do turna mam cały czas wątpliwości. Wydaje się być kumaty i nie przeceniać swojej overpary w 3betowanej puli. A stawiając go na alline chyba nic nie osiągamy, bo jakby chciał wrzucić wszystko, to zrobiłby to sam. A taki mały fiszowaty bet za 3$ chyba jednak może go zachęcić
    Spadnie A, Q, J, 10, 5 albo jakiś trefl i nie będziesz wiedział gdzie jesteś. Najlepszą opcją jest tutaj, tak jak napisał anoxic, raise na flopie.
    Nie masz monstera, zeby go wciągać w rozdanie