Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    witam, ogólnie jak zaczynam pisać każdego posta to wydaje mi sie że bedzie krótki, a zawsze wychodzi długi, więc teraz pewnie będzie rzeźnia bo już teraz wydaje mi się że bedzie długi...także tego...

    zacząlem grać z pt3 i hud mi się wyświetla i widzę dużo cyferek i fajno jest ale nie do końca

    na początek wybrałem sobie ilość rąk,vpip,pfr,taf,cbflop i foldcbflop

    ilość rąk wiadomo,vpip i pfr w miarę ogarniam i wykorzystuje w grze ale taf to już nie wiem jak to wykorzystać...od ilu rozegranych rąk można już się tym kierować i jak?czy jeśli ktoś ma więcej niż np. 3, to znaczy ze zawsze gra cb,często blefuje i gra semiblefy?

    te dwie ostatni statystyki to chyba nalęzy mieć min. 1000 rąk żeby coś wyczytać,prawda?

    z chęcią umieściłbym inne statystyki ale nie wiem czy są takie
    interesowało by mnie stosunek sprawdzeń pf reisów innych graczy do rereisów tych reisówmam nadzieje że jest to zrozumiałe...jest coś takiego, a jeśli tak to jak się nazywa?

    a może są inne statystyki których dużo ludzi używa a nie ma ich w artykule górala?


    gram na nl10(fr) i moje staty to 10/4/2,7 (135k hands)
    co wy na to?żle?idealnie?coś zmienić?

    miałem pisać więcej ale na razie starczy,może jak ktoś mi odpowie to napisze coś więcej

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z PT to zestaw startowy wydaje się być w porządku, chociaż dodałbym do tego jeszcze Att To Steal Blinds i Fold to Att to Steal Blinds (nazwy mogą być trochę inne), czyli wskaźniki jak często ktoś kradnie blindy i jak często pozwala ukraść sobie blinda. Warto uczyć się tego od samego początku, jako że sporo się na tym zarabia. Jak już będzie dobrze ogarniał te wskaźniki możesz zacząć dodawać kolejne, ale najlepiej nie wszystko na raz, bo cyferki stają się nieczytelne.

    AF powyżej 3 oznacza agresywnego gracza, który 3 razy częściej betuje i raisuje niż calluje. Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić czy z tego względu często gra cbety (od tego masz oddzielny wskaźnik), semi bluffy lub zwykłe bluffy. Chociaż w większości przypadków tacy graczy będą agresywnie rozgrywali swoje drawy...

    Jeżeli chodzi o "reraisy raisów" (wystarczy jak użyjesz słowa reraise, z definicji wcześniej musiał być jakiś raise) to wskaźnik, który pokazuje % reraisowanych rąk to 3bet%, analogicznie procent foldowanych rąk do reraisu to Fold to 3bet.

    Z innych ciekawych wskaźników, które mogą Ci się przydać to:
    W$WSF - czyli ile razy gracz wygrał coś po obejrzeniu flopu (w %)
    WSD - w ilu % rąk gracz doszedł do showdownu
    W$SD - ile % showdownów gracz wygrał

    Jeżeli chodzi o Twoje statystyki, jeżeli jesteś do przodu na grze to znaczy, że nie są złe, idealne też pewnie nie, ale takich nie ma. Grasz tight PF, AF masz dość wysoki, takze podejrzewam, że jesteś agresywny po flopie, a to już dobrze. Na NL10 gra TAGiem prostego ABC pokera jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Błąd, który ja popełniałem na początku to nie zwracałem uwagi na kradzież blindów i to był spory leak w mojej grze. Sprawdź u siebie czy kradniesz odpowiednio często. Coś więcej ciężko jest mi powiedzieć.
    No chyba tyle, wszystkie nazwy wskaźników pisałem z głowy i mogłem coś pomylić. Jakbyś miał inne pytania, to chętnie odpowiem.
    Pozdrawiam
    Nihil

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Fajnie się murujesz

    TAF trzeba odnosić bezpośrednio do VPIP i PR moim zdaniem. Jak ktoś ma typowo loose staty VPIP/PR i do tego wysokie TAF to wiadomo, że często gra c-bety, semiblefy i takie takie tam.
    Natomiast powiedzmy staty 10/6/3,5 oznacza, że gracz poprostu chce maksymalizować sobie zyski z premium hands granych po flopie, oczywiście stosuje też c-bety.

  4. #4
    no wlasnie nie sadzilem ze jestem az takim murkiem

    a co do kradziezy...to moj najwiekszy blad o ktorym dowiedzialem sie dopiero jak zainstalowalem pt

    najwieksze wygrane mam na buttonie,jedyne czerwone pozycje to wlasnie sb i bb ale co mnie uderzylo najbardziej-wartosc bezwgledna przegranych na sb i bb jest wieksza niz wygranych na buttonie!
    to tlumaczy statystyki....
    at to steal-6,5
    fold sbo to steal-93
    fold bb to steal-91



    gdy nie mialem pt to wiedzialem ze u mnie jest z tym slabo ale nie wiedzialem ze az tak zle.nie chcialem tracic czasu na jakies przepychanki na blindach,wolalem ten czas spozytkowac na 2 dodatkowe stoly.ale teraz widze ze trzeba bedzie cos z tym zrobic.ale najpierw chce sie przyzwyczaic do wykorzystywania tych podstawowych statystyk a ztym na razie poczekam

    z tymi rereisami troche juz czaje

    jesli chodzi o te 3 przez ciebie podane to mam odpowiednio 25,23,59,moglbys to skomentowac i okreslic mniejwiecej jakie przedzialy w tych 3 statystykach co oznaczaja?to znaczy co znaczjaa to wiem bo napisales ale gdzie jest mniejwiecej granica miedzy cs a dobrym graczem dla tych statystyk


    i jeszcze 2 pytania
    od jakiej ilosci rak mozna obiektywnie korzystac ze statystyk zwiazanych z kradzieza i obrona blindow?tak chociaz mniejwiecej....100?1000?

    i jakiego pfr nalezy sie spodziewac u gracza ktory tylko reisuje pf aa,kk,qq,ak plus jj i aq aj z poznej pozycji?to bedzie cos ok 2%?

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Cytat Zamieszczone przez dzafa Zobacz posta
    at to steal-6,5
    fold sbo to steal-93
    fold bb to steal-91

    jesli chodzi o te 3 przez ciebie podane to mam odpowiednio 25,23,59,moglbys to skomentowac i okreslic mniejwiecej jakie przedzialy w tych 3 statystykach co oznaczaja?to znaczy co znaczjaa to wiem bo napisales ale gdzie jest mniejwiecej granica miedzy cs a dobrym graczem dla tych statystyk

    i jeszcze 2 pytania
    od jakiej ilosci rak mozna obiektywnie korzystac ze statystyk zwiazanych z kradzieza i obrona blindow?tak chociaz mniejwiecej....100?1000?

    i jakiego pfr nalezy sie spodziewac u gracza ktory tylko reisuje pf aa,kk,qq,ak plus jj i aq aj z poznej pozycji?to bedzie cos ok 2%?
    Att to Steal - 6,5 - zdecydowanie za mało, powinno być powyżej 30, musisz otwierać zdecydowanie szerzej, większość A, większość K itd.
    Fold to Stead - ja tutaj mam trochę powyżej 80, ale nie wiem jaka jest optymalna liczba, zależy też jak się czujesz po flopie, czy na tyle dobrze, żeby często grać z przeciętną kartą bez pozycji....

    Jeżeli chodzi o te 3 statystyki to generalnie masz je dość wysokie, ale to raczej wynika z tego, że grywasz tylko dobre ręce PF i jak już widzisz flopa to często z nimi wygrywasz. W$SD tak jak napisał Gordian, standard to 50-55%, ale jak napisałem Ty swoim 59% nie powinieneś się przejmować.
    Tak ogólnie to nie trzeba rozpatrywać tych 3 wskaźników oddzielnie tylko raczej jako kombinację. Np:
    WSD = 16 i W$SD = 64 oznacza gościa, który po flopie gra tylko z bardzo dobrymi układami i jak już dochodzi do showdownu to przeważnie z najlepszą ręką, innymi słowy można go łatwo wybluffować po flopie jeżeli nic nie trafił, jeżeli nie odpuszcza to przeważnie jesteśmy z tyłu..... itd.
    Generalnie nie jestem ekspertem w kwestii tych wskaźników i chętnie przeczytam opinie innych

    Ilość rąk, wiadomo im więcej tym lepiej, ja już powyżej 100 zwracam uwagę na wskaźniki, ale jeszcze z ograniczonym zaufaniem

    A odnośnie ostatniego pytania o raisy z AA, KK itd. popieram Gordiana i również odsyłam do Poker Stove'a
    Pozdrawiam
    Nihil

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    405
    Nihil jesli chodzi o Att to steal to na FR 30 to moim zdaniem sporo za duzo...mowiac szczerze zaden regs z nl200+ tyle nie ma...max 21 po 30k rak widzialem...ja gosci w okolicach 15 mega light 3betuje z blindow(oczywiscie dobry regs sie dostosuje po jakims czasie i zaczne 4bet blufowac ale wtedy ty znowu zmniejszasz zakres z ktorym 3betujesz itd...),wiec gdybys mial 30 stalbys sie latwa ofiara(przynajmniej dla mnie)...


    pozdrawiam

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Może to będzie trochę pomocne: unipoker.pl • Zobacz wątek - Holdem Manager (HM czy PT3, jeden chuj )

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Cytat Zamieszczone przez sviestas Zobacz posta
    Nihil jesli chodzi o Att to steal to na FR 30 to moim zdaniem sporo za duzo...mowiac szczerze zaden regs z nl200+ tyle nie ma...max 21 po 30k rak widzialem...ja gosci w okolicach 15 mega light 3betuje z blindow(oczywiscie dobry regs sie dostosuje po jakims czasie i zaczne 4bet blufowac ale wtedy ty znowu zmniejszasz zakres z ktorym 3betujesz itd...),wiec gdybys mial 30 stalbys sie latwa ofiara(przynajmniej dla mnie)...

    pozdrawiam
    Ja gram w tej chwili na NL50 i Att to Steal ok. 30 jest na tym poziomie moim zdaniem dobry i na pewno dochodowy. Na NL200+ jeszcze nie miałem przyjemności grać, ale domyślam się, że jest dokładnie tak jak piszesz, czyli gracze odpowiednio się do tego dostosowują i wykorzystują to, że kradniesz często z szerokim zakresem. Podejrzewam, że na NL50 i niżej jest mnóstwo słabych graczy, którzy nie mają PT, nie zwracają uwagi na to, że ktoś często kradnie itd. Tutaj można to jeszcze wykorzystywać, później już rzeczywiście może być ciężko.
    Dzięki za sprostowanie, zanim zacznę komuś doradzać powinienem na wstępie dodać, że moje uwagi, rady i doświadzczenia pochodzą tylko z poziomu NL50 i niższych
    Pozdrawiam
    Nihil

  9. #9
    pokerstove sciiagnalem ale nie widze nigdzie opcji gdzie moglbym znalesc rozwiazanie mojego problemu

    przegladalem te wszystkie mozliwe statystyki w pt3 i zainteresowala mnie jeszcze jedna-bb/100. pomysllaem sobie ze ta statystyka najlepiej okresli nam czy gramy z kims dobrym czy slabym ale zdziwilo mnie ze nigdzie nie widzialem zeby ktos o tym wspominal. uaktywnilem ja sobie na chwile i nic nie rozumiem
    bb/100 to ilosc wygranych bib blindow w ciagu 100 rozdan razy 2 tak?

    a mi na stole zaczely pokazywac sie wartosci typu -34(5k handow),+28(3k handow)-670!(6 rak)

    wiec ta moja regulka chhyba jest zla


    i jeszcze jedno-fold to 3bet w pt3 to statystyka do preflop czy do clego rozdania?jesli do calego to czy ten wynik jest na ogol podobny do fold to 3bet pf?