Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    324
    Hej wszystkim!mam czesto problem z poprawnym zagraniem na preflopie(tzn gram jak mi sie wydaje i nie wiem czy to jest poprawne granie) . Sorry za brak hand convertera. Zakladmay ze ja i wszyscy gracze maja pelny stack stawki NL100 i nizej i nie ma zadnych notek o graczach, ani statow.

    1. jestesmy na Dealerze z KQ i dajemy bet 4BB, SB fold, BB reraise do 12BB. Co robimy w tej sytuacji?fold, call , 4bet? (jesli decyzja zalezy od tego czy to jest KQo czy KQs to prosze napisac)

    2. jestesmy na BB z JJ koles z UTG+1 daje raise do 4BB , my 3bet do 12BB , a koles 4bet do 40BB. Co robimy?

    3. ktos tam z buttona raisuje do 4BB a my mamy AJo na sb. co robimy? i druga sytuacja taka sam z tym ze mamy AJs.

    4. jestesmy na poznej pozycji mamy 99 , idzie bet 4BB z naszej strony a BB 3bet do 12BB. co robimy?i tutaj zakladam ze to raczej call. Zalozmy dalej ze flopie na stol spadaja karty wszystkie nizsze od 9 i gosc daje bet za 3/4 puli. Co robimy w takiej sytuacji?

    5. taka sama sytuacja jak wyzej tyle ze mamy 44 . Beutujemy 4BB i dostajemy raise do 12BB. Wchodzimy w to w ogole?

    dzieki i pozdro

  2. #2
    1.Fold.

    2.Fold.

    3.Call/3bet.

    4.Miniraise w nadziei, że sie wkurwi w AK i zagra z nami 25/75 lub jakieś A8s scalluje
    do flopa 8xx.

    5.Call; po flopie check fold jak nie dostaniemy seta.

    Prosze i pozdro

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    1., 2., 3. - jak wyżej.
    4. Raczej call na flopie. Min-raise jest chyba trochę bez sensu, ponieważ, zgodnie z tym co pisze randomallin, jeśli gość pushuje, to callujemy w nadziei, że ma TP lub AK. Ale możemy równie dobrze trafić na wyższą parkę, więc ja bym aż tak bardzo na flopie nie szalał. Wiadomo, że na turnie możemy dostać 2-nd barrell, ale cóż... That's poker .
    5. Fold. Z 44 trzeba koniecznie setminować, a efektywne stacki nie są IMO wystarczające (dzięki Góralowi zmieniłem trochę podejście w tego typu sytuacjach; thx)

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    324
    dzieki za odpowiedzi

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Cytat Zamieszczone przez randomallin Zobacz posta
    5.Call; po flopie check fold jak nie dostaniemy seta.
    Zupełnie nie opłacalne przy założeniu, że mamy po 100BB przed rozdaniem.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Warmatius, jako że grywasz dość wysoko chciałbym usłyszeć twoją opinię na temat gry na flopie w rozdaniu nr 4., ponieważ przyznam szczerze, że nie jestem pewien co należy tutaj robić.

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Hehehehe, sorry ja nie mam zielonego pojęcia o shortach Całe życie grałem FullRingi, a tam decyzja zależy wyłącznie od tego kim jest nasz przeciwnik. Nie wierze w żadne wyuczone zagrania, czy to pre flop, czy postflop.

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    241
    Cytat Zamieszczone przez Warmatius Zobacz posta
    Hehehehe, sorry ja nie mam zielonego pojęcia o shortach Całe życie grałem FullRingi, a tam decyzja zależy wyłącznie od tego kim jest nasz przeciwnik. Nie wierze w żadne wyuczone zagrania, czy to pre flop, czy postflop.
    Gra na FR i SH bardzo się różni

    Bardzo ciekawy wątek, czyli 5 to easy fold mimo że mamy pozycję?

    A mam jeszcze jedno:

    6. Mamy 88 z utg i raisujemy 4BB, button przebija nas do 12BB, easy fold? Jak to jest z tym setmining Kapol?

    Dzięki
    Ostatnio edytowane przez SirMario ; 01-05-2008 o 19:49

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    No więc tak:

    W puli mamy 4BB + 8BB = 12BB. Aby obejrzeć flop musisz dorzucić 8BB. Szansa na flopnięcie seta to 7.5 do 1. Zakładając, że za każdym razem gdy nie trafisz flopa dajesz C/F, stracisz 7.5 x 8BB = 60BB. Tak więc gdy go w końcu trafisz musisz wyciągnąć od przeciwnika średnio jeszcze 48BB aby zagranie było neutralne pod względem EV.
    Z 88 być może pokusiłbym się o call, ponieważ możesz wygrać rozdanie nawet jeśli nie wyjdzie set. Natomiast trzymając w ręku 22-66 w zasadzie nie dostaniesz dobrego flopa jeśli nie dostaniesz seta, tak więc sprawdzanie jest IMO nieopłacalne.

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    324
    no tak ale jezeli za kazdym razem bedziesz foldowal to tez bedziesz tracil BB . 7,5 x 4BB = 30BB chyba ze cos zle rozumuje:P