Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: 55 => Nl_100

  1. #11
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122
    nie wiem ja bym tu go po limp z utg obstawiał wiekszą część czasu na AA,22+ do JJ.W takim wypadku cb na flopie nic nie wnosi bo dostaniemy call od wyższej pary,dostaniemy raisa od setów,air lub też tych średnich par zamienionych w blef bo może się bać overcard na turn.Wzięcie darmowej karty i sprawdzenie 1 beta on turn jest imo sensowne mamy tam imlieds oddsy na na słabego gracza.Nie jestem tu za linią jak cbtniemy i spasuje to nic nie miał jak nas raisnie to zrzucamy rekę.
    Mówisz leszek że nie dojdziemy tanio do showndown ale zobacz po raisie to jest koniec ręki.Czekamy flop sprawdzamy beta na turn i jesteśmy na river.Tym samym kosztem co cb możemy możemy zobaczyć 2 streety.Fakt że dajemy free cards dziwnym układom nie ma takiego znaczenia bo rzadko tam ma Ax,czy sc.Zresztą nie będziemy tam grać mega potów jak nie traimy grubo.A po cb nawet jak nas sprawdzi to pula robi się duża i z 55 nie ma juz czego szukać.
    Ostatnio edytowane przez lolo2 ; 22-02-2010 o 10:32

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Każde 2 overkarty, a tego jest pełno w range villaina pre flop, mają ok 25% equity w puli i zamiast zgarnąć pulę w momencie, kiedy twoje equity vs jego range jest najlepsze, chcesz dawać mu darmowe karty mając tak wrażliwy układ. Kontrola puli to w określonych sytuacjach dobra sprawa, ale nie z tak marginalnymi układami, które bardzo łatwo wyoutdrawować całym range villaina. Czekanie na flopie przeciwko fiszowi (po l/call pre flop zakładam, że to fisz) w takiej sytuacji NIC nie wnosi. I nie brnij dalej...

  3. #13
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122
    Dyskutujemy o ręce co jestes taki nerwowy?
    Piszesz tak-
    Szczerze mówiąc ja skłaniałbym się ku mniejszemu cbetowi z tego względu, że villain nie ma pełnego stacka a nie chcę mieć oddsów do grania z nim jeśli mnie przebije, bo po jego c/r należy prawdopodobnie zawsze spasować -
    Potem piszesz tak-
    Tu nie chodzi o betowanie for value tylko dla protekcji - chcesz zgarnąć pulę na flopie, bo czesto masz tam najlepszą rękę.
    Nie sądzisz że nawet jak tam jesteś lepszy dużą część czasu będziesz check/raisowany z air na takim flopie?
    Ostatnio edytowane przez lolo2 ; 22-02-2010 o 12:11

  4. #14
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Jak grasz z villainem, który c/raiseuje z air to nie izoluj go pre flop taką ręką jak 55. Jednak większość limp/calling typów jest pasywna post flop i nie zasuwa szalonych c/r z niczym.

  5. #15
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122
    Dlaczego stawiasz go na szeroki range mimo wszystko jest to nl100 i jest to limp z utg jeżeli to by było z late nie albo nl10 nie ma rozmowy.

  6. #16
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Na nl100 naprawdę nie brakuje fiszy, podobnie nl200 i jeszcze dalej.

  7. #17
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122
    przekonałes mnie co do tej linii.

  8. #18
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Jak dla mnie przy tym rozegraniu fold. Wedlug mnie gosc ma wyzsza overpair (66-JJ) i jestesmy z tylu, a implied oddsy istnieja tutaj tylko jak jest mega fishem (i wyplaci jak spadnie A lub 5, w obu przypadkach obstawiajac nas na Ax zrzuci to w ciagu nanosekundy). Zarowno flat call pf jak i check-raise na takim flopie idealnie pasuja do sredniego pocketa. All-in tylko w przypadku, gdy wiemy ze gosc potrafi zrzucac i zalozymy, ze wyrzuci przynajmniej w 50% przypadkow, obstawiajac nas na wysoka pare.

    Natomiast nie rozumiem betowania pf z MP z 55 do 5BB. Byly ciagle family poty, ze musiales zwiekszyc rozmiar betow? Bo pompowanie puli z niska parka to troche gambling.

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Natomiast nie rozumiem betowania pf z MP z 55 do 5BB. Byly ciagle family poty, ze musiales zwiekszyc rozmiar betow? Bo pompowanie puli z niska parka to troche gambling.
    ? how come

    Jak dla mnie przy tym rozegraniu fold. Wedlug mnie gosc ma wyzsza overpair (66-JJ) i jestesmy z tylu
    to 3betujemy flop i sie zrzuca, zamiast foldowac ...

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Zapominacie o backdoorze do straight flusha. :O

    Ja się stackuję.