Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    349
    No coś dla miłośników Omahy też trzeba.

    Zasady ( dotyczą forumowych trolli ) :
    1. Każdy ma prawo komentować zagranie
    2. Komentarze mają dotyczyć zagrania, a nie sporów z innymi komentatorami rozdania
    3. Jeżeli uważasz czyjś komentarz za stek bzdur napisz: "IHMO komentarz XXX jest niewłaściwy , należałoby to rozegrać w następujący sposób:"
    4. Osoba nagrodzona komentarzem z pkt. 3 lub innym ( ze złośliwymi włącznie ) ma uszanować odmienność zdania innych osób i nie udowadniać swoich racji następnymi postami
    5. Należy wypowiadać się na temat, a nie zaśmiecać wątek.
    6. Temat dotyczy moich zagrań on line ( play money of course) na stołach 5 osobowych.

    No cóż mam powiedzieć. W Omahę grywam rzadko, ze względu na duże wahania bankroll'a i brak mózgu " fizyka jądrowego". Nie mniej zdarza się . Nie czuję się wprawdzie na siłach pisać zbyć wiele o tej odmianie pokera, ale mam nadzieję, że może zmotywuje to którąś z osób grających w Omahę ( Kirek, Clliper, Warsaw, Ziutus, Jani....) do jakże ciekawych analiz z tej odmiany :wink:

    Rozdanie:

    Boss Media , stół 5 osobowy, 50 PL, stack'i zawodników:
    EP - 25 $
    MP ( Hero ) - 57$
    Button - 168$
    SB - 45$
    BB - 18$

    Charakterystyka stołu:

    Nie potrafię charakteryzowac graczy Omaha w inny sposób niż rozumie zasady / nie rozumie zasad. Tak więc:
    EP - rozumie zasady
    Button - rozumie zasady
    SB - trudno powiedzieć
    BB - nie rozumie na pewno zasad

    Akcja:

    Hero jest na MP i patrzy na:

    EP calls 0,50$
    Hero raise 1,5$
    Button calls 1,5$
    SB calls to 1,5$
    BB calls to 1,5$
    EP calls to 1,5$
    Pot - 7,5$

    Flop:


    EP checks
    MP bets 5$
    Button calls 5$
    SB folds
    BB folds
    EP folds
    Pot - 17,5$

    Turn:

    Hero bets 14$
    Button calls 14$
    Pot - 45,5$

    River:

    Hero bets 10$
    Button raise 20$
    Hero calls to 20$
    Pot - 85,5$

    Button shows:
    x x

    i zgarnia pulę wyższym fullem

    Komentarz do zagrania:

    Wiadomo, że Omaha to gra nuts'ów i nut's draw'ów. Coż jednak na pięcio osobowym stole trzeba trochę walczyć, blefować, grać na second best hands ( a może wcale nie ?). Podbicie pre flop - robię zazwyczaj jak mam na ręku AA, ale ... Flop middle set to daję bet, żeby oczyścić przedpole. Turn daje mi aktualnie nuts, wieć kolejny bet ( już się nie boję jego set'a dam ). River daje mi under fulla, czyli second best hand. Ponieważ to Omaha zwalniam tempo. Dostaję raise i co zrobić? Wywalić under full'a? Jakoś przerasta to moją wyobraźnię

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    ogólnie zagranie ok inaczej zbytnio nie dalo sie tego zagrac ew probowac na turnie check raise wtedy mialby slabsze oddsy na sprawdzenie choc i tak watpie czy na shorcie by to spasowal
    jakie mial 2 pozostale karty? moze trefle lub redraw do strita?

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Jestem raczej średni w Omahę, więc moja strategia byłaby bardzo prosta. Na flopie bet o pot - mam mocną rękę, a przy okazji będzie to jakieś rozpoznanie terenu. Na turnie także bet o pot - w tym momencie mam najmocniejszy układ, ale w powietrzu można wyczuć dobieranie. A po riverze, no cóż, albo taki bet jak zrobiłeś, albo troszkę mocniejszy. Reraise z pewnością sprawdzę, gdyż nie sądze aby przeciwnik miał QQ (brak akcji z jego strony na flopie). Praktycznie QJ to jedyna karta z którą przegrywamy.

    Koniec końców, moim zdaniem dobrze rozegrane, ale karty nie pozwalały wygrać w tym rozdaniu.

    Sting

  4. #4
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    StingnWo powiedzial jak to zagrac... Zle to zagrales ... Wiem, ze chciales z niego wyciagnac jak najwiecej ale bez nutsa w omahe bawic sie nie mozna... BetPot za kazdym razem i niech placi... Gdybys poszedl bet pot po flopie to na turnie by zrzucil.

    Pozatym omaha na boss medii to nie gra nutsow, to gra idiotow i ludzi potrafiajacych grac... Rownie dobrze mogl miec QT22 albvo QT75

    I tez by Cie wydymal...

  5. #5
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Na turnie MOZE byc zrzucil zapomnialem dodac

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    349
    Cytat Zamieszczone przez Macia
    Wiem, ze chciales z niego wyciagnac jak najwiecej ale bez nutsa w omahe bawic sie nie mozna... BetPot za kazdym razem i niech placi... Gdybys poszedl bet pot po flopie to na turnie by zrzucil.
    Ja tam widzę u mnie nuts na turnie

    Naprawdę wierzysz, że jak gość decyduje się sprawdzić bet'a za 3/4 pota , to zrzuciłby się jakby dostał pot bet?

    Carlos

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    kosmiczny batalion w galaktyce zła
    Posty
    575
    Cytat Zamieszczone przez Karlos
    Cytat Zamieszczone przez Macia
    Wiem, ze chciales z niego wyciagnac jak najwiecej ale bez nutsa w omahe bawic sie nie mozna... BetPot za kazdym razem i niech placi... Gdybys poszedl bet pot po flopie to na turnie by zrzucil.
    Ja tam widzę u mnie nuts na turnie

    Naprawdę wierzysz, że jak gość decyduje się sprawdzić bet'a za 3/4 pota , to zrzuciłby się jakby dostał pot bet?

    Carlos
    moze nie zzuci... ale jesli ma draw i sprawdzi za 3/4 pota to i sprawdzi cie za pota, dlaczego nie dac mu gorszych oddsow

    River daje mi under fulla, czyli second best hand
    no niestety nie masz racji :wink:

    ... jeszcze cos napisze ale narazie musze zmykac

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Ja bym to zagral tak:
    bet pot na flopie(podbiłeś przed,wykorzystaj to, masz seta ale nie jest bezpiecznie,jest sporo kart psujących ci sytuacje,AKQ,to karty kturych zdecydowanie nie chcemy)
    turn(ja bez wachcania wale tu o pota,choć wiem że jesteśmy w sytuacji że wydaje nam się że już ten pot jest nasz,wątpie żeby przeciwnik sie teraz zrzucil,ale napewno wyciągamy więcej pieniędzy i im bardziej myślący przeciwnik tym większa szanasa że zgarniamy pule już teraz,chyba że on mial AKQJ ),bezpieczne układy w omaha to kareta i stright flush więc na river jesteśmy w sytuacji gdzie juz możemy być w z tyłu wiec ja robie check/call,wzasadzie podobnie,ale moim zdaniem kluczowy byl bet pot na flopie

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Karlos
    to daję bet, żeby oczyścić przedpole
    Cytat Zamieszczone przez Karlos
    Hero raise 1,5$
    Button calls 1,5$
    SB calls to 1,5$
    BB calls to 1,5$
    EP calls to 1,5$
    Ładnia ładnie :wink:

    Karta fakt ładna ale na early nikogo nigdy nie wykopiesz a teraz jak ktos ma na sb lub bb AAXX to moze jzu ladnego raise zrobic :wink:

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Będzie krótko, bo za chwilkę idę...

    Flop: Bet Pot - second nuts
    Turn: Bet Pot - nuts
    River: pewnie by dociągnąl więc check/call

    Dave