Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Siła rąk

  1. #1
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    3
    Mam takie pytania jak na nowicjusza przystało a mianowicie:

    Jak obliczamy siłę rąk startowych? często oglądając pokerowe rozgrywki słyszę że 1 gracz przy 2 All Innach jest faworytem 3:1 nad drugim. Jak to sobie policzyć?

    Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    google : 'PokerStove'

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    3
    Dzięki, ale bardziej chodziło mi o zasadę obliczania a nie o wynik. Ja gram live wiec program do niczego mi się nie przyda.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    W glowie raczej sobie tego nie policzysz

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Można albo ściśle wg rachunku prawdopodobieństwa albo numerycznie metodą Monte Carlo. Można liczyć samemu, można skorzystać z jakiś gotowych tabelek w sieci. Poza tym standardowe prawdopodobieństwa warto zapamiętać i tyle

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Taa, jest kilka standardowych sytuacji, ktore nalezy zapamietac, moga one odbiegac -+5% w sytuacjach gdy karty sa jednego koloru, gdy sa blisko siebie, gdy kolory kart sie pokrywaja itp. Np.

    Ak v 77 ~ AQ v 55 ~ J7 v 33 - okolo 48% v 52%
    czyli sytuacja gdy mamy dwie karty wyzsze od pary kolegi

    JJ v 66 ~ AA v QQ - okolo 80% v 20%
    czyli wyzsza para na nizsza pare

    Jeszcze warto rozpatrzec dwie wyzsze na dwie nizsze karty (KT v 64)
    Dzielone (A6 v K4), dwie w srodku (A7 v QT), para dzielaca (A7 v JJ) i cos tam pewnie jeszcze jest. Mozesz to zrobic w dowolnym poker kalkulatorze. No i tak jak wspomnialem moga byc odbiegniecia do 5%, np. A4 v K7 i A4 v JTs, JTs ma wieksze szanse o kilka % niz K7.

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    Poszukaj sobie tabelki prawdopodobienstw, gdzies na necie powinny byc opisane przypadki Iglasa. Nie ma prostego sposobu na dokladne wyliczanie tych sytuacji, to pamieciowka.