Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: KK nl10

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Seat 1 is the button
    Seat 1: ceslovelis ( $14.89 USD )
    Seat 3: HERO ( $17.73 USD )
    Seat 4: reper1 ( $12.75 USD )
    Seat 5: mahomka ( $10.26 USD )
    Seat 6: angelchooo ( $15.56 USD )
    HERO posts small blind [$0.05 USD].
    reper1 posts big blind [$0.10 USD].
    Dealt to HERO [ ]
    mahomka folds
    angelchooo folds
    ceslovelis folds
    HERO raises [$0.25 USD]
    reper1 calls [$0.20 USD]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    HERO bets [$0.45 USD]
    reper1 calls [$0.45 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    HERO checks
    reper1 checks
    ** Dealing River ** [ ]
    HERO bets [$1.10 USD]
    reper1 raises [$12.00 USD]

    staty kolesia 49/28. Gra jednak dobrze, a przynajmniej widać że stara sie mysleć.
    Ręka do oceny i co robimy na river? Wczesniej jak kradłem z BUT on odwinął sie insta all-inem z SB.
    Jak to gramy, jeśli zabetujemy turn i river i dostajemy All-ina?

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Dlaczego check na turnie?
    Na river bym zrzucił, wydaje mi się, że jedyne co mógłby tak zagrać, to jakieś overplayowane dwie pary (nie zauważył, że teraz bije go overpair albo i tp w przypadku 87), może ewentualnie slowplayowane QQ czy JJ. Przeciwko takiemu bardzo optymistycznemu range'owi masz 50%, ale bardziej prawdopodobny zakres daje 40% albo i mniej (potrzebujesz 42%).
    Bez reada, że jest w stanie blefować takim overbetem (a bardzo niewielu graczy tak robi), folduję.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    3bb pre, bet turn, fold river. Gość ma 4x.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Na turnie złapałem paranoje, ale wiem że to był bet(chociaż ...). 9 wydała mi sie grozna i nie chciałem budowac puli, bo cięzko mi wyrzucac takie układy.Jeśli on ma jakiś dziwny draw z parą, to i tak nie wyrzuci na turnie a wyrzuci na river(no chyba, że dobierze i wtedy jestem w dupie, ale jesli nie, to on river gra fold). Więc myslałem, że value i tak dostane albo na turnie, albo na river. Nie widziałem dużej opcji, że sprawdzi mnie turn i river z układem który ja bije. Jeśli udeżam turn, to wypada założyć że udeżam też river...a jeśli nie betuje i turn i river, to wolałem zagrać river, a nie turn. Ponieważ myslałem że łatwiej bedzie mu zabetować jakiś marginalny układ, niż z nim sprawdzić(np:a7). Natomiast jesli ja bym zagrał, to bardzo cięzko byłoby mi foldować do jego raisów. .. nie wiem czy to jest zrozumiałe?

    Opcji check/fold river nie brałem pod uwagę. Nie sadze, że byłbym w stanie coś takiego zagrać. Na sparowanej 4 na bank nie, jeśli to bedzie zwykły bet(nawet niech bedzie pot bet).
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 01-01-2012 o 21:54

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Jeśli on ma jakiś dziwny draw z parą, to i tak nie wyrzuci na turnie a wyrzuci na river
    No, ale to jest przecież argument za betowaniem turna.
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    JWięc myslałem, że value i tak dostane albo na turnie, albo na river.
    Skoro draw zrzuci na river, to jak chciałeś na tym riverze dostać od niego value?
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Natomiast jesli ja bym zagrał, to bardzo cięzko byłoby mi foldować do jego raisów. ..
    Eee tam ciężko. Wystarczy kliknąć ten przycisk na lewo od "call"
    Ja generalnie zakładam, że ludzie na turnie lub river nie bluffraisują, nie robią sem-bluff raisów itp., więc jeśli robię bet flop, bet turn i tutaj dostaję raise, to overpair czy top pair zazwyczaj zrzucam, wychodząc z założenia, że jeśli ktoś chciałby szarżować z drawem, zrobiłby to na flopie, a po tym jak pokazałem siłę, betując 2 streety, nie będzie raczej skory do czystych blefów, natomiast oczywiście jeśli swoją rękę uważał za zbyt słabą do raise'a na flopie, to nie ma powodu, żeby raisował turn. Tak więc pozostaje tylko opcja, że slowplayował na flopie albo coś mocniejszego złapał na turnie.
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Opcji check/fold river nie brałem pod uwagę. Nie sadze, że byłbym w stanie coś takiego zagrać. Na sparowanej 4 na bank nie, jeśli to bedzie zwykły bet(nawet niech bedzie pot bet).
    Nie mówimy o check-fold, tylko bet-fold.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 01-01-2012 o 23:42

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    No niby sie zgadza. Powinien być bet, bet...ale jakoś już tak jestem zesrany, że myśle tylko o tym, żeby mnie nie wydonkowali.

    Wklejam rozdanie z dzisiaj. Nie chodzi o to, że koleś trafił. Chodzi o to, że nie masz zielonego pojęcia co on ma i co on może zrobić. Staty 40/0 50 rąk... widać że koleś zupełnie nie wie co sie dzieje. Ja tez zupelnie nie wiem o co chodzi. Niby gra dobra...ale prawie za każdym razem kolesie pokazują jednak coś mocniejszego, albo coś dobrali. Grudzień byłem 19 BI poniżej EV, do tego własnie takie sytuacje i jakos tak straciłem pewnośc siebie. Koleś nawet, że nie musiał to pochwalił sie, że miał t6 s. Jednak nawet wtedy, czy nie był to jednak bet na river? Mozna sobie powiedziec, że mógłby miec pełno rąk które sprawdzą, jeśli gra tylko swoimi kartami.

    Seat 4 is the button
    Seat 1: kalabama ( $12.22 USD )
    Seat 2: M4RK12 ( $9.93 USD )
    Seat 3: kernowman ( $10.10 USD )
    Seat 4: firefox1978 ( $3.41 USD )
    Seat 5: HERO ( $21.77 USD )
    Seat 6: cnlcy1984 ( $6.26 USD )
    HERO posts small blind [$0.05 USD].
    cnlcy1984 posts big blind [$0.10 USD].
    Dealt to HERO [ ]
    kalabama calls [$0.10 USD]
    M4RK12 calls [$0.10 USD]
    kernowman folds
    firefox1978 folds
    HERO raises [$0.60 USD]
    cnlcy1984 folds
    kalabama calls [$0.55 USD]
    M4RK12 calls [$0.55 USD]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    HERO bets [$1.55 USD]
    kalabama calls [$1.55 USD]
    M4RK12 folds
    ** Dealing Turn ** [ ]
    HERO bets [$3.85 USD]
    kalabama calls [$3.85 USD]
    ** Dealing River ** [ ]
    HERO checks
    kalabama bets [$6.17 USD]
    HERO folds
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 02-01-2012 o 15:03

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    W oryginalnym nawet więcej niż 3BB pre - myślę, że na NL10 można i 4. Bet turn oczywiście, a na river ja nie zrzucam. Ale ja jestem fishem.

    W tym drugim oczywiście fold river, ale może nie check/fold, a block bet/fold.

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    ch/f river. reszta ok

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Jest check fold . Blobk bet chyba nie ma racji bytu, bo niczego nie blokuje. Jak juz zo value bet, ale kazdy flush oczywiscie bedzie raise, kazdy str8 pewnie to samo
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 02-01-2012 o 16:38

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Blobk bet chyba nie ma racji bytu, bo niczego nie blokuje. Jak juz zo value bet, ale kazdy flush oczywiscie bedzie raise, kazdy str8 pewnie to samo
    Nie wiem, czy niczego nie blokuje. A nie może tam villain mieć pocket 7s, 9s, Ts z jednym pikiem?