Strona 29 z 31 PierwszyPierwszy ... 192728293031 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 303
  1. #281
    Czy korzystanie z karty MB jest "bezpieczniejsze", niż robienie przelewu z MB na konto w polskim banku?

  2. #282
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez orlos2001 Zobacz posta
    Czy korzystanie z karty MB jest "bezpieczniejsze", niż robienie przelewu z MB na konto w polskim banku?
    Tez jestem ciekaw co na ten temat sadza inni. Moim zdaniem jest bezpieczniejsze jesli korzystasz za granica (wyplacasz kupujesz etc). Jesli u nas to zdaje mi sie ze bez roznicy bo bank dostaje te same informacje o tobie co przy przelewie z konta mb

  3. #283
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez fixdgchd Zobacz posta
    Tez jestem ciekaw co na ten temat sadza inni. Moim zdaniem jest bezpieczniejsze jesli korzystasz za granica (wyplacasz kupujesz etc). Jesli u nas to zdaje mi sie ze bez roznicy bo bank dostaje te same informacje o tobie co przy przelewie z konta mb
    Jaki bank?

  4. #284
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Jaki bank?
    Wydaje mi się, że chodzi tu o bank z bankomatu którego wybierasz hajs.

  5. #285
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez orlos2001 Zobacz posta
    Wydaje mi się, że chodzi tu o bank z bankomatu którego wybierasz hajs.
    dokladnie

  6. #286
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez orlos2001 Zobacz posta
    Wydaje mi się, że chodzi tu o bank z bankomatu którego wybierasz hajs.
    a) są bankomaty, których operatorem nie jest żaden bank
    b) nie jestem pewien, więc nie będę się upierał, ale nie sądzę by operator bankomatu miał wgląd w dane właściciela karty; moim zdaniem zna numer karty oraz jej operatora; i to do tego operatora musiałby się zwrócić organ ścigania żeby otrzymać dane posiadacza

  7. #287
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    a) są bankomaty, których operatorem nie jest żaden bank
    b) nie jestem pewien, więc nie będę się upierał, ale nie sądzę by operator bankomatu miał wgląd w dane właściciela karty; moim zdaniem zna numer karty oraz jej operatora; i to do tego operatora musiałby się zwrócić organ ścigania żeby otrzymać dane posiadacza

    ad a) mozliwe ale pieniadze i tak ida przez polski system bankowy
    ad b) jesli jest tak jak mowisz to jest tak jak napisalem w pierwszym poscie czyli nie ma roznicy pomiedzy karta/bez bo i tak i tak dostaja informacje o MB, ktore udostepni badz nie twoje dane

  8. #288
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez fixdgchd Zobacz posta
    ad b) jesli jest tak jak mowisz to jest tak jak napisalem w pierwszym poscie czyli nie ma roznicy pomiedzy karta/bez bo i tak i tak dostaja informacje o MB, ktore udostepni badz nie twoje dane
    Jeśli jest tak jak mówię, to właśnie jest różnica. Jeśli bankomat, a co za tym idzie organ ścigania, zna tylko nr karty oraz nazwę operatora, to organ ścigania musi się zwrócić do operatora karty z prośbą o dane posiadacza. A czy operator zarejestrowany w innym kraju te dane udostępni to nie jest takie pewne.

    W przypadku wypłaty na konto organ ścigania automatycznie zna dane wypłacającego.

    Szukam w necie informacji o tym, co wie o nas bankomat gdy wypłacamy, ale nie mogę nic znaleźć.

  9. #289
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    a) są bankomaty, których operatorem nie jest żaden bank
    Specem w tym temacie nie jestem ale nie wierzę, żeby takie bankomaty nie podlegały jakimś regulacją.
    b) nie jestem pewien, więc nie będę się upierał, ale nie sądzę by operator bankomatu miał wgląd w dane właściciela karty; moim zdaniem zna numer karty oraz jej operatora; i to do tego operatora musiałby się zwrócić organ ścigania żeby otrzymać dane posiadacza
    Ok czyli na postawie tego, można stwierdzić, że korzystanie z karty MB jest bezpieczniejsze?

    W sumie to może ktoś się orientował jak to wszystko wygląda w świetle wchodzącej właśnie w życie ustawy?

  10. #290
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Założyłem nowy wątek w kwestii tego, ile wie o nas bankomat, może ktoś będzie miał pewne informacje.

    http://forum.pokerzysta.pl/platnosci...-bankomat.html