Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Radom/Kraków
    Posty
    114
    No właśnie co robicie w takiej sytuacji? Call or raise pot?
    Może nie jest to jakas wielka trudna sytuacja, ale widze ze dział stoi to postanowiłem cos wrzucic, a w dodatku ciekaw jestem róznych opcji rozegrania takiej ręki..
    Hmm..player raisuje preflop, a potem betuje ~1/2 puli..
    Nie wiem nic o graczu....

    Full Tilt Pot-Limit Omaha, $0.50 BB (6 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop

    SB ($55.40)
    Hero (BB) ($41.40)
    UTG ($16.55)
    MP ($23.45)
    CO ($28.55)
    Button ($49.25)

    Preflop: Hero is BB with , , ,
    1 fold, MP calls $0.50, CO calls $0.50, Button bets $2.75, 1 fold, Hero calls $2.25, 1 fold, CO calls $2.25

    Flop: ($9) , , (3 players)
    Hero checks, CO checks, Button bets $4.50

    Hero?
    Ostatnio edytowane przez kerek ; 19-03-2009 o 03:23

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    137
    BP BP BP
    tylko tak ewentualne trafienie- przy nie sparowaniu boardu- oplacone bedzie, lub pot twoj, gdy sie zrzuci wczesniej.

    LUB - poniewaz jestes off position - raise.
    Da call-> trafiasz ->jedziesz, nie trafiasz-> czekasz, zwykle masz riv za darmo

  3. #3
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Dokladnie tylko bet pot, a jak koles pozwoli to dwa razy bet pot :P

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Dokładnie, graj to agresywnie bo bijesz nawet top seta. BP/BP/BP jest ok

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Radom/Kraków
    Posty
    114
    noooo chyba nie do konca bije top seta,..



    ale rozumiem ze w takiej sytuacji tak czy siak wrzucamy stacka, tak?

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Racja, z top setem masz prawie coinflipa - swoją drogą zawsze wydawało mi się, że z takim wrapem vs. top set jest coinflip, ale na minikorzyść wrapa. Widocznie źle mi się wydawało

    pzdr

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Radom/Kraków
    Posty
    114
    Zacząłem nowy wątek bo po prostu dopadło mnie pytanie czy akurat tak sie powinno grac taką ręke, bo przegralem dokladnie taka sytuacje dosłownie 10x z rzedu na rainbow niesparowanych flopach.. Mój wrap vs two pairs, bottom set, middle set, top set..
    Za kazdym razem przeciwnicy trzymajac gołe two pairs, badz bottom set nie mogli sie jednak zrzucic po check-raisie na flopie i dochodziło do allinow na flopie.. W dodatku po kilku 2-3 takich sytuacjach w jednym roomie zmieniałem sieć.. I tak przeszedlem przez PS, FTP, sieć merge i party gaming (EmpirePoker). Niestety wszedzie skutek był ten sam, stąd tez sie wziął nowy temat.. Ta sytuacja skonczyla sie nie inaczej, choc na turnie juz bylo 75% dla mnie ;-|

    Full Tilt Pot-Limit Omaha, $0.50 BB (6 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    SB ($55.40)
    Hero (BB) ($41.40)
    UTG ($16.55)
    MP ($23.45)
    CO ($28.55)
    Button ($49.25)

    Preflop: Hero is BB with , , ,
    1 fold, MP calls $0.50, CO calls $0.50, Button bets $2.75, 1 fold, Hero calls $2.25, 1 fold, CO calls $2.25

    Flop: ($9) , , (3 players)
    Hero checks, CO checks, Button bets $4.50, Hero raises to $22.50, 1 fold, Button raises to $46.50 (All-In), Hero calls $16.15 (All-In)

    Turn: ($86.30) (2 players, 2 all-in)

    River: ($86.30) (2 players, 2 all-in)

    Total pot: $86.30 | Rake: $3

    Results:
    Button had A, Q, 7, 8 (flush, Ace high).
    Hero had 4, 9, 8, 6 (flush, Queen high).
    Outcome: Button won $83.30


    WNIOSEK? OMAHA BREAK, bo to chyba po prostu badluck

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kerek ; 20-03-2009 o 01:31

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    nikt nie złoży tu top seta, ale czasem ktoś złoży midell, nie mówiąc już o bottom ,bądź top two, dodatkowo od czasu do czasu spotkasz się tylko z callem od innego drawa i na sparowanym turnie będzie on się musiał złożyćTo tylko procenty więc to że akurat się tak układało a nie inaczej nie zmienia faktu ze dobrze to zagrałeś.

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    nikt nie złoży tu top seta, ale czasem ktoś złoży midell, nie mówiąc już o bottom ,bądź top two, dodatkowo od czasu do czasu spotkasz się tylko z callem od innego drawa i na sparowanym turnie będzie on się musiał złożyć
    Nie mówiąc już o tym, że bet przeciwnika na flopie może być zwykłym cbetem z over/top parą lub air. Chociaż ja zamiast C/R wolę linię bet-reraise jeśli przeciwnik przebije na flopie mojego donkbeta lub bet flop, bet turn i bet river (wliczając w to też nietrafione drawy - taki blef na river dosyć często działa ponieważ wielu graczy na pozycji flat calluje flopa i turna z drawem, a jak ja nie trafiłem, to i on pewnie też nie trafił )

    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Racja, z top setem masz prawie coinflipa - swoją drogą zawsze wydawało mi się, że z takim wrapem vs. top set jest coinflip, ale na minikorzyść wrapa. Widocznie źle mi się wydawało
    Generalnie to tylko 20-outowy goły SD jest delikatnym faworytem przeciwko gołemu top setowi. Jeśli set ma dodatkowo np. backdoor SD lub FD to wychodzi prawie dokładnie 50:50.

    jdx