Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Check/raise

  1. #1
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    379
    Zadam to pytanie tutaj:
    Odnośnie check/raise - o ile raisujecie?
    Czy nie lepiej od razu zabetować? Jeżeli zagramy ch/r przeciwnik wie, że mamy monstera i na turnie może zrzucić kartę po naszym becie. Jeżeli zaś zabetujemy jako pierwsi i będziemy kontynuować agresję do końca (showdown) przeciwnik nie odczyta nas tak łatwo i może uda nam się wyciągnąć od niego więcej cukierków. Co o tym sądzicie?

    I jeszcze jedno pytanie, które korci mnie od baaardzo dawna - Czy w cashgames callowanie allin preflop z AK w raisowaną pulę jest dobrym zagraniem?
    Ostatnio edytowane przez LubieCukierki ; 23-04-2007 o 00:34

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    430
    dziwne to drugie pytanie, czyli myslaisz nad graniem raise/all in z AK, wiesz jest jeszcze kilka opcji na rozegranie tej reki

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    379
    Źle to sformułowałem pytanie. Chodziło mi raczej o callowanie allin.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    157
    Cytat Zamieszczone przez LubieCukierki Zobacz posta
    Czy w cashgames callowanie allin preflop z AK w raisowaną pulę jest dobrym zagraniem?
    IMO kamikazowe to z deka - jesteś w plecy tak w stosunku do AA jak i KK. Statystycznie zresztą oberwiesz też od QQ-TT więc nie wiem czego oczekują ludzie callujący preflopowego allina z AK.

    Ale ja tam się nie znam w sumie.
    No i nowy jestem w sumie.
    I zaraz sebkrol przyjdzie i nakrzyczy że jeszcze dwóch postów nawet nie napisałem a już mądralę zgrywam.

    No to pozdro

    BTW. - Negreanu on big slick -> http://fullcontactpoker.com/daniel/s...t_from=&ucat=&

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    Z tym check/raise wszystko zalezy od przeciwnika, od ilosci przeciwnikow w pocie (im wiece fishek tym lepiej) i od Twojego reada, czy sprawdzi Twoj check/raise. Ogolnie staram sie grac mocno, ale czasami stosuje te metode.
    Ile raisujemy, tak zeby wszedl czyli nie za wysoko i nie za nisko hehe Wale w granicach aktualnej puli.

    Call all ina z AK, jedynie jak gram ze slabym shortem.

  6. #6
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    only wawa
    Posty
    124
    Cytat Zamieszczone przez LubieCukierki Zobacz posta
    Zadam to pytanie tutaj:
    Odnośnie check/raise - o ile raisujecie?
    Czy nie lepiej od razu zabetować? Jeżeli zagramy ch/r przeciwnik wie, że mamy monstera i na turnie może zrzucić kartę po naszym becie.
    no wiesz... czasami nie mamy monstera i chcemy żeby od razu zrzucil

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Jeśli all-in poleciał od shorta (1/3 BI lub mniej), to easy call. Z fullstackiem bym się nie odważył bez naprawdę dobrego reada.

  8. #8
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Co do ch/r, to czasami dobrze jest tak zagrać, gdy przeciwnik pokaże słabość jakimś minibetem. I wtedy oczywiście wcale nie musimy mieć karty.

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    Cytat Zamieszczone przez LubieCukierki Zobacz posta
    I jeszcze jedno pytanie, które korci mnie od baaardzo dawna - Czy w cashgames callowanie allin preflop z AK w raisowaną pulę jest dobrym zagraniem?
    Ale zaraz zaraz, co to za uogólnianie ?

    Diabeł tkwi w szczególach. Najważniesza kwestia czy dostajemy all-inem od shorta czy fullstacka ? Również ma znaczenie czy fullring, czy SH.

    Jest naprawdę wiele różnych sytuacji odnośnie tego.
    NP.

    1. Jesteśmy full stackiem, dostajemy AK, UTG FR, podbijamy 4xBB, koles nastepny re-raise 15xBB, jakis tam dalej re-re-raise 40xBB. A jeszcze następny all-in 100xBB. Co robimy ? Pytanie retoryczne.

    2. Jesteśmy na buttonie SH, do nas foldy, podbijamy 3xBB, SB fold, BB shortstack all-in za 15xBB. Co robimy ? Znów pytanie retoryczne

    3. Teraz my jesteśmy na BB SH, ale gramy shortem mamy tylko 15xBB, foldy do SB full stacka, ktory wchodzi all-inem. Co robimy ?

    Takie przykłady można mnożyć ...

  10. #10
    Te 'drugie' pytanie juz sharker wyjasnij, a ja tylko dodam, ze to ja wole byc agresorem, bo gdy Ty grasz check, koles podbija i Ty dajesz call i tak po flopie/turnie to nie odczytasz go w 100%. Gosciu moze tak samo blefowac jak miec monstera