Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    224
    Witam. Jest pare watkow na forum dot. tego tematu ale ja zapytam wprost... posiadajac karte netellera i dokonujac wyplat w polskich bankomtach regularnie ( przykladowo 3,000 PLN ) w miesiacu w 3 ratach 3x1,000 PLN czy omijamy w ten sposob US ?? Konto Netellera jest w UK przeciez a 3k PLN to nie jest tak duzo. ( Np. jak wplacalem jednorazowo 5k PLN po wakacyjnej pracy w Hiszpani bylo wszystko okej).

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Wypłacając kartą jesteś całkowicie anonimowy. Jedyne co wie bankomat, to że dokonano wypłaty kartą z numerem 'takim a takim'. Możesz sobie wypłacać codziennie 3k złotych przez okrągły rok i nikt nic nie będzie wiedział.

    P.S. Mam nadzieję, że mam rację .

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    no wlasnie Kapol

    bo teraz to jest teoretycznie prawie jak zwykla karta kredytowa

    Wiec to jest pewnie identyczna sytuacja jak gdy obcokrajowiec wyplaca u nas kase w bankomacie

    A nie wiem czy w takim przypadku ktos jest zupelnie anonimowy

    Ale nie wiem czy np jesli US zechce przeswietlic kogos konkretnego i zwroca sie do bankow o info nas to czy nie bedzie jakis sladow w systemie ze wyplacalismy tyle i tyle

    No ale nie wiem jak to dokladnie jest wiec tak samo jak kapol mam nadzieje ze kaol ma racje

  4. #4
    no właśnie zupełnie anonimowym to na pewno się nie jest, prędzej powiedział bym że:

    bankomat wie -> bank wie -> US może się dowiedzieć

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    224
    przykladowa scenka: wyplacam kase z Netellera, US zaczyna sie tym interesowac, dokonuje wgladu w moje konto w Neteller ( ma takie prawo bo UE), widzi ze kasa jest z nieznanego zrodla ( poker ) rozpoczyna dochodzenie... ale w UK jest to zalegalizowane wiec... ? [ czekam az ktos dokonczy, ewentualnie poprawi mnie w tym co napisalem... i tez dokonczy story ]

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Cytat Zamieszczone przez szum Zobacz posta
    no właśnie zupełnie anonimowym to na pewno się nie jest, prędzej powiedział bym że:

    bankomat wie -> bank wie -> US może się dowiedzieć
    bankmat wie, ale tylko karta z jakim numerem byla kasa wyplacana ->
    bank nie wie, bo niby co ma wiedziec? wie tylko karta z jakim numerem kasa byla wyplacana, nie wie kto jest jej posiadaczem ani nawet prawdopodobnie nie wie przez z jakiej instytucji karta byla wydana, zreszta instytucja zgodnie z prawem o ochronie danych osobowych takich informacji na pewno nie moze udzielac bankom, zreszta banku to w ogole nie obchodzi, poki cala transakcja jest odpowiednio uregulowana, czyli po prostu karta nie jest lewa
    ->
    czego wiec moze dowiedziec sie US? w zasadzie niczego, po samym numerze karty nie za bardzo, nie moze sie nawet dowiedziec, kto jest posiadaczem karty o danym numerze wydanej za granica, bo po pierwsze nie wie przez jaka instytucje karta zostala wydana, po drugie instytucje zagraniczne nie maja obowiazku udzielania takich informacji, nie wiem jak jest z NT, byc moze faktycznie jest on ulokowany w UK, ale firma zarejestrowana jest prawdopodobnie w raju podatkowym, bo kto chcialby sie z wlasnej woli rozliczac z dochodow, jak moze po prostu zarestrowac sie w raju podatkowym, zreszta tak robi chyba 99% internetowych instytucji.
    Kolejna rzecz to to, ze wydawca karty jest przez osobna instytucje, z ktora po prostu NT ma umowe, wiec i ta instytucja musialaby byc zarejestrowana w Unii.

    To tylko moja opinia, nie wiem jak jest naprawde. Ale wydaje mi sie, ze wyplacanie kasy karta jest totalnie bezpieczne i mozna to robic bez obaw.

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Na pasku magnetycznym starej karty Netellera było zapisane nazwisko posiadacza karty - wiem, ponieważ swego czasu zawodowo zajmowałem się oprogramowaniem terminali do kart płatniczych i sprawdzałem co jest zapisane na mojej karcie. Na 99,999% imię i nazwisko posiadacza jest również zapisane na na pasku nowej karty która jest firmowana przez Mastercarda. Nie wiem tylko jakie informacje rejestruje bankomat (musiałbym zadzwonić do znajomka ), ale całkiem możliwe że również i imię oraz nazwisko. Więc do końca człowiek nie jest taki anonimowy.

    Cytat Zamieszczone przez Igas Zobacz posta
    nie wie kto jest jej posiadaczem
    To prawdopodobnie wie.

    Cytat Zamieszczone przez Igas Zobacz posta
    ani nawet prawdopodobnie nie wie przez z jakiej instytucji karta byla wydana,
    To prawie na pewno wie, ale jeśli nawet nie wie, to jest to bardzo łatwe do ustalenia.

    jdx

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    23
    Moim zdaniem, bankomat nie rejestruje imienia i nazwiska, bo niby w jakim języku ma zapisać informacje w przypadku chińskiego turysty? (to żart, ale nie do końca)
    Na 100% zapisuje numer karty, ale ta wg. mnie nie jest przypisana do konkretnego posiadacza.
    A w przypadku rozliczenia to jest chyba tak (powtarzam: chyba), że jak wypłacasz z bankomatu kartą nie przypisaną do tego banku to płacisz standardową prowizję (bankomat wie po numerze, że nie jest to karta jego banku) a bankomat informuje dostraczyciela karty (Visa, MC, inne), że kwota została pobrana. Dopiero dostarczyciel karty rozlicza się z bankiem macierzystym, przez który karta została wydana.
    Na mój gust jest to obrót bezgotówkowy rozliczany w terminie (w zależności od banku) 7, 14 czy iluś tam dni.
    Więc wg. mnie droga US do zbadania legalności Twoich pieniędzy jest następująca:
    historia konta z Twojego banku - bank pyta Nettelera (ale wg. mnie tylko na podstawie nakazu prokuratora) o źródła pochodzenia pieniędzy (i niekoniecznie na wykazie będzie to firma hazardowa).
    I tylko na tej podstawie Twój bank wyśle wszystko do US, co nie oznacza, że jesteś przegrany. Zawsze możesz powiedzieć, że robiłeś zakupy w tej firmie i otrzymałeś zwrot za niezakupione towary (czytałem o takim przypadku gdzieś na jakimś forum, ale nie chodziło o pokera tylko bukmacherkę).
    Dla całej sprawy widzę tu inne rozwiązanie:
    na koniec roku - pokerroom, w którym grasz mógłby wystawiać umowę zlecenie (na umówioną kwotę, która stanie się legalna - np. 70% wszystkich zysków) za reprezentowanie barw firmy pokerowej (de facto chodzi o grę w serwisie, ale można to traktować jak kontrakt piłkarski) i płacić od tego podatek za gracza (a gracz zrezygnuje za to z części przysługującego mu rakebacku, czy innej promocji). Problem w tym co jest ważniejsze? Dodatkowy 1000-2000$ rocznie, z których gracz rezygnuje na rzecz umowy, czy legalne 7-8k$, o które martwić się nie trzeba, że US położy na nie rękę razem z karą i nie daj Boże wyrokiem sądowym.
    Taki głos w dyskusji. Może przyda się do stworzenia wreszcie jakiegoś lobby w tej sprawie, bo jak śpiewał Limahl (pamięta ktoś jeszcze tego blondasa) cała ta sprawa to: "neverending story".
    Ostatnio edytowane przez Pietka ; 21-12-2007 o 15:26

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    kilka lat tu wszyscy kase wyciagaja karta netellera i pewnie gdyby wystapil choc jeden przypadek, ze US sie o to przyczepil, to juz dawno bysmy chyba o tym tu przeczytali?

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Siedlce
    Posty
    296
    No dobra przypuscmy, ze wyplacajac karta jestem anonimowy. Tak na prawde to nie wiele mi to daje. Wyplacajac powiedzmy kilka tysiecy miesiecznie jako czlowiek teoretycznie bezrobotny za bardzo poszalec nie moge. Cukierkow za wszystko nie kupie a nie bede tych pieniedzy trzymal pod lozkiem. I co teraz? Wraz trzeba kombinowac albo jakos ta kase wyprac.