Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    159
    Full Tilt Poker Game #3311827528: Table Westlund (6 max) - $0.10/$0.25 - No Limit Holdem

    Seat 1: sam_sneet ($3.85)
    Seat 2: Hero ($36.80)
    Seat 3: Wizzlenator ($24.80)
    Seat 4: othermotte ($24.15)
    Seat 5: bushidobob ($24.75)
    Seat 6: IcruAI ($24.90)
    bushidobob posts the small blind of $0.10
    IcruAI posts the big blind of $0.25
    The button is in seat #4
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Hero [ ]
    sam_sneet folds
    Hero raises to $1
    Wizzlenator folds
    othermotte raises to $3
    bushidobob folds
    IcruAI folds
    Hero calls $2
    *** FLOP *** [ ]
    a4lord checks
    othermotte bets $4
    Hero ???

    O gosciu nie ma jakichkolwiek informacji bo jest to jego trzecia reka, aczkolwiek po sposobie rozegrani blind'ow wyglada na mocno rozrywkowego.

    Sytuacja wydaje sie o tyle ciekawa, ze oprocz strit drawa mamy jeszcze back door flusha i dwie overcarty ....

    ... co jesli stoimy wobec AA, KK, QQ to malo ale jesli stoimy wobec AK, AQ, JJ to juz moze byc niezle, zwlaszcza AK jest jak sie wydaje dla nas korzystne ....

    opcji jest wiele i zastanawiam sie jakie rozwiazanie moze byc w takich sytuacjach optymalne.
    Ostatnio edytowane przez lord el ; 22-08-2007 o 00:05

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    187
    Skoro juz zdecydowales sie na obejrzenie flopa z ta karta bez pozycji, to przy w sumie korzystnym flopie dajesz tu call. Masz niezle implied oddsy jezeli trafisz strita na turnie. Jesli nie to juz raczej po jego kolejnym becie fold, chyba ze zagra na tyle malo, ze bedziesz mial oddsy zeby sprawdzic.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    ja bym zrobił kontrolny raise do 10-12, moze gosc ma ak i sie zrzuci? Nie lubie pasywnie rozgrywac drawow bez pozycji...

    pozdr
    warsaw

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    tak radzisz swoim uczniom

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    po kontrolnym raise do 12$ będzie już wzasadzie musiał weiść w alla,bo załóważ że "Seat 4: othermotte ($24.15)",a nie wiem czy jest to najkożystniejsze rozwiązanie bo przeciwko AA,KK,QQ ma około 33%,ja tu tylko calluje i zobaczymy co weidzie na turnie

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    159
    ale podejmujac decyzje o takim rise, podejmujemy decyzje o call ewentualnego allin goscia, bo po jego rise allin bedziemy juz musieli zaplacic tylko 10$ za walke o 40$pot,
    .... tak samo jesli tylko da call tego rise na turnie i tak bedziemy musieli isc allin
    .... moze lepiej od razu walnac allin ???, jesli nie ma wysokiej pary powinien dac fold, pozatym troche mu agresje utemperujemy ???

    zasadnicze pytanie jak bardzo zly jest tutaj ten pasywny call ???, bo tak wlasnie to rozegralem i nie podoba mi sie to zagranie ....
    Ostatnio edytowane przez lord el ; 22-08-2007 o 01:15

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    pamiętaj jednak, że to będzie checkraise, więc bardzo mocne zagranie. Reraisem robisz dwie rzeczy, po pierwsze możesz wygrać od razu, po drugie dajesz sobei cenę na sprawdzenie allina.

    Ok, ale bardziej szczegółowo, od początku. Pierwszy raise ok, bo to SH, sprawdzenie reraise od buttona byłoby bez sensu na FR, ale na SH jest w porzadku, choc wolelibysmy miec pozycje. Brak informacji o gosciu to zle, w tym wypadku zagramy kartami. Po takim flopie, osobiscie wolalbym samemu zabetowac w raisora. Wydaje mi sie, ze jego odpowiedzi moga byc dwie. Albo tylko call, jezeli jest slaby i ma jakies ak, aq, a wtedy kupujemy karte za jeden bet i oby byl to krol, bo ta karta bardzo pasuje w jego zasieg rak. Wtedy spokojnie na turn mozemy w niego znowu betowac, liczac nawet na reraise. Drugą jego odpowiedzią może być testowy reraise jeżeli ma QQ, KK, AA i jest zdziwiony naszym betem. Zazwyczaj, u słabych graczy, takim testowym raisem będzie sucker raise (podwójny), który da nam doskonałą cenę do jego sprawdzenia i obejrzenia turna. Jeżeli trafimy naszą kartę, to możemy znowu śmiało w niego betować. Tutaj, hero zaczekal, a gosc zabetowal za 4, dlatego w tym konkretnym wypadku, zagralbym checkraise do 10-12 i byl gotowy na sprawdzenie allina (odds po reraise)

    pozdr
    warsaw

    PS. Od razu allin, to moim zdaniem słabe zagranie. Bardzo podejrzany overbet, nie świadczy najlepiej o nas, ani o naszych kartach. Robiąc check raise sugerujesz siłę, możesz wygrać od razu, albo będziesz miał dobrą cenę do sprawdzenia allina.

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    159
    dzieki warsaw
    duzo dobrych informacji, ale jak rozumiem z ta reka na tym flopie nie jest to easy fold jak mi juz sugerowano ?

    ... a teraz tak: zagralem to frajersko i tylko call ...

    turn




    co teraz gramy ???

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    187
    Nie zgodze sie ze call na flopie byl zagraniem frajerskim, byl on raczej zagraniem alternatywnym. Teraz po turnie robie check i na jego bet re-raise allin. AK, AQ i niska parka spasuje, a jak nas sprawdzi z overpara lub setem mamy 15 outow na wygranie.

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    na turnie check/raise all in ,wydaje mi się że jest większa szansa na wywalenie AA/KK/QQ z rozdania a mamy takie same szanse jak na flopie,tylko tu już naprawde reprezentujemy siłe.Jeżeli po naszym checku przeciwnik da check zobaczymy river za free.Problem pojawi się dopiero jeżeli to przeciwnik po naszym checku zasadzi alla
    Po przemyśleniu
    Na flopie betuje za 2/3 puli pula wynosi 14$ a jemu zostało niecałe 18$,więc jak zabetuje za 10$ to wzasadzie nie powinien się już zniczym złożyć,więc nie wiem czy nie leprzy będzie bet za 12-14$ otwierający na turnie i ewentualny call w jego alla.Przy bardziej glębokich stackach check/raise w takim wypadku bet 12-14$
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 22-08-2007 o 02:27