Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 92
  1. #81
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Hehe. Ale wydaje mi się, że zdarzają się wyroki typu: 200 lat itp. Nie znam się na prawie, ale chodzi pewnie o to, że np. będzie mógł wyjść za dobre sprawowanie 10 lat później niż normalnie.

  2. #82
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    akurat tu, bez kitu, bezsensownie to brzmi, ale zasadzanie w stanach np 300 lat wiezienia jest moim zdaniem lepsze niz polskie dozywocie [z mozliwoscia wyjscia po 25 latach]... ziomus, co dostanie 300 lat tez moze sie ubiegac o zwolnienie po odsiedzeniu polowy wyroku ...

  3. #83
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    oj matt..a model usa czy kapitalizmu to twor naturalny i ekonomiczny?
    jak dlugo jeszcze ten caly "wspanialy model" bedzie wartosciowany przez "papierki" ,ktore nie maja zadnej wartosci? usa mialo w 1999 roku 5 bln dlugu,2009 10bln,a dobrzy experci oczekuje ,ze juz w 2014 bedzie to ponad 20bln!!!
    patrzac w droga strone "komunistyczna china" posiada aktualnie ponad 5bln$ na ksiazeczce

    hmm mowiac o nicolaus copernicus ,jak to mowia niemcy lub mikolaju koperniku jak go nazywaja polacy albo poprostu niclasie koppernigk,jak jest zadokumentowany w wielu historycznych ksiegach.prawda jest taka ,ze w historycznych dokumentach przewaznie niclas jako pruski matematyk i astronom wpisany jest.rzadziej mowi sie o nim jako o Germanus.dopiero w 18w polscy i niemiecy historycy zaczeli wojne ,kim on byl.
    matka byla niemieckiego pochodzenia,ojciec slazakiem.od malego rozmawial po niemiecku.w tym czasie w torunie niemcy mieli duza przewage narodosciowa w tym miescie.wszystkie jego publikacje i listy sa w jezyku niemieckim lub latein.nie ma zadnego dowodu,ze umial polski,poza jednym manuskryptem,ktore jednak prawdopodobnie nie jest od niego.

    za polska wersja jest,ze torun byl polskim miastem.byl bardzo loyalnym chlopcem krola poskiego.w wojnie z deutsche orden byl po stronie polski.
    reszte kazdy powinien przymyslec dla siebie...

    co do tego fanatycznego patriotyzmu,to on mnie po prostu brzydzi i to obojetnie z jakiego kierunku on pochodzi.te cale prezentowane bohaterstwa i nie wiadome jakie czyny sa nie potrzebne,imo..nie powinno sie zapomniec,co sie stalo ale sztucznie nadmuchiwanie do niczego dobrego polske nie doprowadzi.
    Ostatnio edytowane przez ucio ; 26-08-2009 o 20:25

  4. #84
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    296
    @ucio
    Taka drobna uwaga... Przeczytaj to, co napisales i powiedz czy da sie te wypociny czytac. Oczywiscie czesci merytorycznej sie nie czepiam.

  5. #85
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    ucio: porównaj standard życia amerykanów i chińczyków i wtedy odpowiedz sobie na pytanie który system jest lepszy.

  6. #86
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    capodi czesto bywasz w usa i w chinach?

  7. #87
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Byłem w USA a moja koleżanka była w Chinach, ale w dzisiejszych czasach obieg informacji jest globalny więc nie trzeba gdzieś "bywać" żeby mieć pojęcie jak tam jest (tak samo nie byłem na księżycu ale wiem że tam nie ma wody). Zresztą nie napisałem że w USA jest wyższy standard życia, tylko żebyś porównał a potem wyciągał wnioski co do systemu gospodarczego.

  8. #88
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    moim zdaniem bardzo sie mylisz o tym z tym obiegiem informacyjnym,szczegolnie jezeli chodzi o chiny.
    a czy ja napisalem,ktory jest lepszy system? jeden,amerykanski,jedynie trzyma sie jakos na nogach,bo wierzyciele pozwalaja mu,zeby istnial..drugi,chinski,staje sie coraz potezniejszy i to na kosztach wlasnych mieszkancach i natury.a co do standartu zycia to nie ma zadnego sensu porywnywac takowe

  9. #89
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    EDIT: doszedlem do wniosku, ze tym postem daje upust swojej polskiej mentalnosci, na dodatek grubo offtopujac takze zostawiam tylko linka.
    źródło: Prospecting for Lunar Water
    Ostatnio edytowane przez gandalfini ; 27-08-2009 o 19:51

  10. #90
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    dobra ale mcdonaldsa nie ma na księżycu