Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 92
  1. #71
    Cytat Zamieszczone przez Wojtek_112 Zobacz posta
    To chyba nie bardzo sie orientujecie jak to jest z tymi sportowcami. 60% procent koszykarzy NBA, czyli najbogatszej ligi świata bankrutuje po zakończeniu kariery. Ogłądałem film o Dejnie i koleś poprostu nic nie potrafił. Kariera sie kończy, wszystko sie kończy.
    i tak samo jest z tymi co kiedyś trafili szóstke w totka (nawet gdzieś jakiś program o tym był) - większość, tak jak ci sportowcy klepią bide

    a dlaczego?
    a no dlatego, że pewnie ludzie albo nie zostali nauczeni albo nigdy nie pojęli, że życie to nie tylko tu i teraz (mówię tu o ludziach którzy mieli szeroko pojęty strzał gotówki w życiu - byli sportowcami, trafili szóstkę w totka, obłowili się na hossie na giełdzie - to są wszystko zazwyczaj kilkuletnie przypływy. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby ludzie zdawali sobie z tego sprawę i wykorzystując to zabezpieczali się na przyszłość.
    A tak?
    Konsumpcja i bezmózgowie.

    Spójrzcie np. na Pudzianowskiego - lubię gościa za to co osiągnął swoją ciężką pracą i za jego osobowść - wie na co go stać, ale nie obnosi się z tym jak jakiś cwaniak.
    Ale do czego zmierzam - wszyscy wiemy, że jego sport jest wysoko kontuzjogenny, organizm dostaje mocno po dupie itd. i Pudzianowski wie o tym, a że jest mądry to inwestuje w hotele, ma swoją szkołę ochroniarską, robi 2 kierunki studiów itd - koniec końców ma łeb na karku.

    I do tego właśnie zmierzam - jeśli poker daje Wam Panowie możliwości trzepania dobrych pieniędzy to moim zdaniem należy tak robić - ale należy wyciągnąć wnioski ucząc się na cudzych błędach - mieć coś na przyszłość - wyuczony zawód, nieruchomość, jakąś ziemię - cokolwiek.

    Jeszcze taka jedna ciekawostka ale związana z tematem.
    Ogląda ktoś czasami domy na sprzedaż na allegro?
    Ja czasem oglądam i widzę jedną bardzo wyraźną tendencję - ogromna ilość tych domów jest pobudowana dla szpanu zupełnie jak z mody na sukces - baseny, korty, huje muje. Wielki chaty po kilkaset metrów. Większość podbudowana w ciągu ostatnich 5 lat.
    I co? I teraz wszystkie na sprzedaż (pomijam fakt, że ceny z dupy, niektóre chaty już po KILKASET TYSIĘCY zł tańsze niż jeszcze kilka miesięcy temu).

    Jak to się dzieje, że ktoś buduje dom za X milionów złotych po czym sprzedaje go po 5 latach?
    Wnioski są oczywiste - budują je ludzie, którzy mieli strzały gotówki ale zamiast część tych pieniędzy mądrze ulokować wszystko wywalili na chatę jak z serialu, nie pomyśleli, z czego ją utrzymają kiedy przyjdą chudsze czasy a pieniędzy na utrzymanie takiej chawiry zabraknie.
    Oczywiście, teraz myślą, że sprzedadzą, za X milionów zł w ciągu kilutygodni

    Jak to Fred kiedyś powiedział w" Chłopaki nie płaczą":
    "Tym się właśnie różnimy, to co dla Ciebie jest sufitem dla mnie jest podłogą...."

    Trzeba kombinować tak jak w pokerze - żeby wygrywać długoterminowo (czyt. zapewnić sobie godziwy żywot do końca życia, a nie na najbliższe x lat).

    Takie moje luźne przemyślenia.
    Ostatnio edytowane przez Chakalaka_MamDużegoPtaka ; 30-10-2009 o 01:40

  2. #72
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    @Oskarek - kumpel pracuje w Wawie w dużej fimie jako informatyk i dostaje 2000zł na rękę, więc nawet u was nie wszędzie jest tak super jak podałeś.
    To dupa a nie firma. Lub kolega dupa i jest informatykiem co myszkę podłącza pani Zosi i Worda instaluje.

    Na praktykach studenckich (jak się załapiesz potwierdzając swoją sporą wiedzę) zarabiasz znacznie więcej.

  3. #73
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    To dupa a nie firma. Lub kolega dupa i jest informatykiem co myszkę podłącza pani Zosi i Worda instaluje.

    Na praktykach studenckich (jak się załapiesz potwierdzając swoją sporą wiedzę) zarabiasz znacznie więcej.
    Co prawda starocia odgrzałeś, ale wcześniej tego nie widziałem. +1 PeriMCS. Informatyk pewnie właśnie z cyklu "myszka mi nie działa". Niedawno miałem ofertę pracy jako programista w Wawie za 10k na rękę. Ta była powiedzmy wyróżniająca się wynagrodzeniem, ale takie po 8k to norma.

  4. #74
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    na reke? woteva

  5. #75
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    na reke? woteva
    Na rękę.

  6. #76
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Troszkę pierdolicie ale dobra:
    - kolega tak jak ja świeżo po studiach, więc takiej dużej kwoty nie dostanie. I robi coś z bazami danych.
    - ja mówiąc o zarobkach mówię ogólnie a nie tylko o zarobkach dla 5-10% najlepszych informatyków z paroletnim dośw. i super wiedzą. Tak samo dla mnie Polska i polskie zarobki to NIE TYLKO Warszawa + Kraków + Wrocław + Trójmiasto.


    Teraz kilka przykładów z Wawy:
    - progr. PHP - 2500-3500 Brutto
    - progr PHP - 3500-10000
    - koder HTML/CSS/JS - 2000-5000
    - młodszy progr. PHP - 2500-4000 netto
    - progr. PHP - 3000-7000

    Piszę o progr PHP - bo ten zawód mnie głownie interesuje. W przypadku każdego z tych ogłoszeń, trzeba mieć sporo umiejętności a PHP znać bardzo dobrze / doskonale. Więc raczej oferty nieosiągalne dla początkującego.

    Lecimy dalej - Znalazłem Blog na którym koleś pisze o zarobkach progr. php w wawie. Poniżej kilka cytatów:
    "Początkujący – doświadczenie(0,2 rok) – zarobki (1 500- 3 000) netto"
    "Średnio-zaawansowany – doświadczenie (2 rok,4 lata) – zarobki (3 000, 5 000)"
    "Zaawansowany – doświadczenie od 4 – zarobki do 8 000"

    Szukałem jeszcze jakichś ogłoszeń dla prog. C++ ale nie było podanych pensji.

    I jeśli nie mam racji to pokaż mi Woland czy ktoś inny ogłoszenie gdzie początkujący progr. PHP bez 2-lub więcej letniego dośw i super znajomości różnych zagadnień, których często nawet na studiach nie było, moze dostać pracę za więcej niż 2-2.5k netto,

  7. #77
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Troszkę pierdolicie ale dobra:
    - kolega tak jak ja świeżo po studiach, więc takiej dużej kwoty nie dostanie. I robi coś z bazami danych.
    - ja mówiąc o zarobkach mówię ogólnie a nie tylko o zarobkach dla 5-10% najlepszych informatyków z paroletnim dośw. i super wiedzą. Tak samo dla mnie Polska i polskie zarobki to NIE TYLKO Warszawa + Kraków + Wrocław + Trójmiasto.
    1. Dlaczego zaczynasz post od szczeniactwa? Pierdolimy w czym mianowicie? W tym, że miałem taką ofertę w ręku, patrzyłem na jej wszystkie szczegóły?
    2. Jestem 4 lata po studiach, więc nie świeżo, ale też nie mam dużego doświadczenia komercyjnego.
    3. Pytanie bardzo istotne - po jakich studiach? Pracodawcy dawno nauczyli się odróżniać magistra od magistra.
    4. Z całą pewnością jest mi zajebiście daleko do 10% najlepszych informatyków w Polsce. Nawet nie byłem w najlepszych 10% ludzi na moim roku na studiach.
    5. Mówiliśmy o zarobkach w Warszawie, więc wypowiedziałem się o zarobkach w Warszawie. 8k które określiłem jako "norma" to oczywiście tylko w dużych miastach. Generalnie w tych, które wymieniłeś. Nie wypowiadam się na temat płac w mniejszych.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Teraz kilka przykładów z Wawy:
    - progr PHP - 3500-10000
    - progr. PHP - 3000-7000
    (...)
    "Zaawansowany – doświadczenie od 4 – zarobki do 8 000"
    Czyli jednak?

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Piszę o progr PHP - bo ten zawód mnie głownie interesuje.
    Być może tu tkwi przyczyna nieporozumienia. PHP jest owszem niezwykle popularne, ale ma bardzo wąskie zastosowanie. Świat programistów naprawdę nie sprowadza się do przeglądarki internetowej.

  8. #78
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    No nie wiem czy takie wąskie ma zastosowanie bo jednak stron internetowych jest dużo wiecej niż np programów. A gdzieś też czytałem że np pracując jak progr. ASP.NET są podobne zarobki z tym że górna granica jest wyższa.

    Takie zarobki o których mówisz oczywiście są możliwe ale tylko dla niewielkiej grupy dośw. osób. Jeśli mówisz o ogólnych zarobkach informatyków w Wawie to wypadałoby podać cały przekrój dla wszyskich informatyków.

    Tak samo jak ktoś pyta o zarobki piłkarzy w Realu to wypadałoby podać jakiś przekrój a nie wziąść CR, dorzucić do tego Kakę + jeszcze 1-2 gwiazdorów, wyliczyć średnią czy medianę i podać.

    No i widzisz, nie podałeś konkretnych przykładów czy argumentów broniących tego, co powiedziałeś o moim koledze, a co uważam za nieprawdę i udowodniłem przykładami.

  9. #79
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    No nie wiem czy takie wąskie ma zastosowanie bo jednak stron internetowych jest dużo wiecej niż np programów.
    1. A co za tym idzie jest dużo więcej osób znających dobrze PHP niż dobrze C++ czy Javę. Mam na myśli dobrzez przez naprawdę duże D.
    2. Jaką największą stronę internetową widziałeś, licząc linie kodu? Skomplikowanie projektu na ogół jest wprost proporcjonalne do zarobków w nim. Pracuję w międzynarodowej korporacji, jednej z wiodących na świecie jeśli chodzi o telekomunikację i mam do czynienia z projektami gdzie liczbę linii kodu mierzy się w setkach tysięcy gdy produkt jest młody i w milionach chwilę później. Naprawdę chcesz do tego porównać stronę w PHP? To miałem na myśli mówiąc o wąskim zastosowaniu - nie liczbę wystąpień w świecie, tylko możliwość zastosowań. PHP służy wyłącznie do robienia stron. Języki programowania służą do produkcji wszelkiego oprogramowania (stron także).

  10. #80
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    to ciekawy jestem ile zarabia te 20% woland ,do ktorych nie nalezysz(naprawde no offence).patrzac na zarobki na ukr czy rosji to wrecz obledne pensje i nie wiem dlaczego takie sa placone patrzac na srednia krajowa.,ktora jest ok 1600zl.tylko kilka moich centow.oczywiscie zycze kazdemu jak najlepszych zarobkow