Strona 72 z 139 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 1387
  1. #711
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    nie pisz do żadnego supportu, kasa powinna wrócić do 24h, a jak nie, to kontaktuj się z Marcinem

  2. #712
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Ok, kasa wróciła, dzięki za odp

  3. #713
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Ostatnia aktualizacja staje się powoli historią. Nie można jej nazwać udaną więc tym bardziej cieszy mnie, że będzie następna.
    Zaplanowano ją na 9.02 (wtorek) i proszę w tym czasie nie regulować odbiorników, w sensie bądźcie czujni. Piszę to wiedziony doświadczeniem oczywiście.

    Co nas czeka?

    Java Poker Client (JPC):

    - historia rąk zapisywana na dysku

    - zmiana rozmiarów na stołach Hold'em tables

    - lista oczekujących dla Sit & Go.

    - Obracanie stołów, możliwość wyboru miejsc.


    Ponadto zmiany w wersji pulpitowej klienta pokerowego:

    - podniesienie wydajności - pożyjemy, zobaczymy

    - poprawienie wydajności spowodowanej działaniem oprogramowania tzw. stron trzecich.

    - dźwięki dopasowane do danej "skórki"

    - usunięcie zapamiętywania hasła

    - Usunięcie czatu lobby


    Ok to chyba tyle zmian widocznych dla was. Liczę, podobnie jak wcześniej, że tym razem obejdzie się bez problemów.

    I jeszcze jedno: http://forum.pokerzysta.pl/heypoker/...s-warm-up.html

  4. #714
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Cytat Zamieszczone przez MiiKeEEe Zobacz posta
    wystarczy wejsc w menadzer zadan wyłączyć ręcznie HMImport.exe i przeniesc plik z hand history (ten z nazwą -1handhistory, bo po wyłączeniu softu tworzą sie dwa) do HM Archives
    ta, przenieść, ale skąd???

    wiem, że odkopuję dawne sprawy, ale dostaję szału bo coraz częściej muszę restartować kompa z powodu niewyświetlania się HUDa

  5. #715
    Cytat Zamieszczone przez Aston1906 Zobacz posta
    ta, przenieść, ale skąd???

    wiem, że odkopuję dawne sprawy, ale dostaję szału bo coraz częściej muszę restartować kompa z powodu niewyświetlania się HUDa
    Problem byl juz poruszany kilkanascie razy na forum Holdem Managera i do dzisiaj tego nie rozwiazali, zasadniczo problem wystepuje tylko wtedy gdy wlaczysz klienta ongame zanim uruchomisz HM i import plików, w tym wypadku nie zawsze powstaje nowy plik ktory potem jest przenoszony do archiwum, sam mialem tak wiele razy i zawsze wystarczylo wylaczyc import w HM w tym czasie wylaczyc klienta HM, wlaczyc import i uruchomic klienta, zawsze dziala

  6. #716
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    ok, dzięki za info

  7. #717
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Aston skoro tak lubisz ten temat to powiem, że Wy za cierpienia na ongame błogosławionymi powinniście zostać. Męczennicy za wiarę, za wiarę, że ongame będzie niezawodne

    13-06-2009
    Ongame P5 - konkretna dyskusja

  8. #718
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    A Ty myślisz, że my mamy taką wiarę? Albo, że gramy tu dla softu? ;>

  9. #719
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    157
    Cytat Zamieszczone przez Aston1906 Zobacz posta
    ta, przenieść, ale skąd???

    wiem, że odkopuję dawne sprawy, ale dostaję szału bo coraz częściej muszę restartować kompa z powodu niewyświetlania się HUDa
    C:\Documents and Settings\"twoja nazwa"\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\P5\"klient Ongame"\handhistory

    pierw zaznacz by pokazywało ukryte pliki i foldery

    z tym włączaniem, pierw HEM potem soft Ongame, w większości to pomaga, czasem jednak plik HH z poprzedniego dnia pozostaje i trzeba go przeniesc ręcznie

  10. #720
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    aaa, rzeczywiście, zapomniałem już że to tam są te pliki

    dzięki