Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 72
  1. #61
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Taka zmiana treści wystarczy.

  2. #62
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Kajam się straszliwie!

    Pomyślałem sobie o tym jeszcze raz po drodze z pracy i zdałem sobie sprawę z tego, że nie dość, źle się zabrałem do zadania to jeszcze namieszałem. W tramwaju doszedłem do prawidłowego rozwiązania drogą:

    Całkowite prawd. wylosowania RB i położenia jej czerwonym do góry P(RB^RNaGórze) = 1/6 -- P(A). Jedyne, co wiemy to to, że nie jest to karta BB ani RB położone czarnym do góry P(BB^RB^BNaGórze) = 1/2 -- P(B).

    A więc prawd. warunkowe to P(A\B) = (1/6) / (1/2) = 1/3

    PS: Sorry kleopl za reakcję, ale przyznasz, że na wstępie dziwnie to wytłumaczyłeś...
    Ostatnio edytowane przez wooysiah ; 01-08-2007 o 19:22

  3. #63
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    n - liczba osob
    k - liczba kolorow

    n-k+1 srednio uratowanych osob ?

    dla ustalonej liczby kolorow , wraz ze wzrostem ilosci wiezniow dazymy do 100% uratowanych

  4. #64
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez electer Zobacz posta
    n - liczba osob
    k - liczba kolorow

    n-k+1 srednio uratowanych osob ?

    dla ustalonej liczby kolorow , wraz ze wzrostem ilosci wiezniow dazymy do 100% uratowanych
    Mylisz się. Zwiększanie liczby kolorów wbrew pozorom nie zmniejsza liczby uratowanych
    Więcej nie powiem, bo ułatwiłbym rozwiązanie dla dwóch kolorów.

  5. #65
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    to moze sformuluj dokladnie to zadanie (jaka wartosc optymalizujemy)

    moja odpowiedz np przy 1000 wiezniow i 20 kolorach ratuje 981 osob

  6. #66
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Uratujemy tyle samo ile uratowalibyśmy przy 1000 więźniów i dwóch kolorach. Nie napiszę ile, bo chyba wiesz.

  7. #67
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Ostatni więzień ma 50% szans a resztę da się uratować?

    pzdr

  8. #68
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Ja mam pytanie doprecyzowujące: w momencie jak ktoś powie poprawnie kolor swojego kapelusza, to uniewinnieni są wszyscy pozostali przy życiu, tak? Czy tylko on?

    Bo jeśli tak, to znam podobną zagadkę chyba - będę mógł ją podać potem, jeśli chcecie.

  9. #69
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    tylko dana osoba

  10. #70
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Radom
    Posty
    210
    Cytat Zamieszczone przez electer Zobacz posta
    argumentacje za 1/2 sprowadzaja sie wlasciwie do blednego rozumowania typu "szansa na wykulniecie 6tki kostka to 1/2, poniewaz albo bedzie szostka albo nie bedzie szostki", owszem sa 2 mozliwe zdarzenia, ale niejednakowo prawdopodobne, tak w naszym przypadku sa 2 zdarzenia "czarny spod" i "czerwony spod" ale nie sa jednakowo prawdopodobne
    No cos Ty, oczywiscie ze nie o to chodzi. Po prostu skoro juz wiem ze lezy karta z czerwonym wierzchem, to uwazam ze sam sposob wyboru (wylosowania tej karty) nie ma zadnego wplywu na to co bedzie pozniej z ta karta wykonywane - a wiec nie ma znaczenia czy np. kart czarno-czarnych bylo 1, czy 100. Takze to juz raczej rozumowanie typu "mam w d... to ze przy all-inach preflop AA vs AK przeciwnik mial tylko 6% szans na wygrana skoro wlasnie umoczylem buy-ina"

    Gdyby w tresci bylo "nastepnie my wchodzimy do pokoju i jesli gorna strona karty jest czerwona, jaka jest szansa ze pod spodem mamy czarna strone" to wtedy juz wiadomo ze trzeba wczesniejsze losowanie uwzglednic.