Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65

Wątek: EV?

  1. #61
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    28
    ciekawy temat

    co do pytania Czy jeżeli 1 gracz zagrywa ev+ to zagranie drugiego automatycznie jest ev-?

    to chyba nie, bo moze byc sytacje kiedy zawodnik ktory wie ze ma najlepszy uklad nie moze bronic sie przed drawem bo ma za niski stack, np. jego all in to tylko 20% stack jest turn a na stole jest flash draw. Sprawdzenie przez przeciwnika takiego betu daje przeciwnikowi EV+ i teraz pytanie czy zagranie all-in w takiej sytuacji przez gracza ktory ma na turnie najwyzszy uklad daje EV+ ?

    policzmy:

    dla uproszczenia wyliczen zakladam ze ich staki to po 10$ przed rozdaniem
    czyli na tunie w poli jest 16 (2x po 80% stacka).

    flash draw to okolo 25% szans ze dojdzie kolor na river, a wiec statystycznie drugi zawodnik ktory drawule wygra co 4 rozdanie pole 18 i 3 na 4 razy przegra 2. Pierwszy zagral all-in a wiec w poli jest 18.

    EVdrugiego = 25%* 18 - 75%*2 = 3
    EVpierwszego (dla decyzji ze idzie all in) = 75% * 18 (bo wiemy ze drugi i tak sprawdzi a wiec w poli bedzie 20 minus 2 ktore musi wlozyc) - 25% * 2 = 13

    * nie wiem czy dobrze policzyem EVpierwszego

    Wnioski mam takie ze EV+ lub EV- zalezy od odsow i tego ile musimy dolozyc, na odsy nie mamy za bardzo wplywu, bo one zalezy od tego co dostalismy do reki oraz co pojawia sie na stole. Mozemy za to kontrolowac to ile trzeba do puli dolozyc aby EV bylo + lub -. Ale tez nie do konca, bo na to wplywa ilosc naszych zetonow, a one nie sa nieograniczone.

  2. #62
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Przecież Wolanda interesowało tylko hasło do freerolla..
    No bo Woland to taki leszcz na maksa!

  3. #63
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez saxo Zobacz posta
    ciekawy temat

    co do pytania Czy jeżeli 1 gracz zagrywa ev+ to zagranie drugiego automatycznie jest ev-?

    to chyba nie(...)
    Ale po co te wszystkie wylcizenia? Nie wystarczy sytuacja, gdzie dwóch graczy gra all-in przed flopem z AA? Przecież co jakiś czas któryś z nich przegra, a mimo to obaj grają EV+ (oczywiście nie mając pewności, że przeciwnik też ma asy).

  4. #64
    Panowie,
    Po przeczytaniu tej dłuuugiej dyskusji dochodzę do wniosku, że wśród pokerzystów-zawodowców jednak nie ma takiej znajomości matematyki, jakiej należałoby się spodziewać.
    Tych, którzy jeszcze nie do końca zapoznali się z teorią, a wyłącznie z praktyką, być może zaciekawi literatura na ten temat (można zacząć od Wikipedii -> Expected value - Wikipedia, the free encyclopedia). To pomoże zwiększyć zyski z pokera.

    Jedyny Woland, niczym "głos wołający na puszczy", samojeden walczył o Prawdę matematyczną - podziwiam wytrwałość.
    Szczerze popieram starania Wolanda o wytłumaczenie teorii EV i zgadzam się w całej rozciągłości.
    EV dotyczy pojedynczej decyzji, koniec, kropka.

    Była uwaga - "Jak można nie podejmować decyzji EV- pre-flop?".
    No cóż, akurat decyzje pre-flop należą do najprostszych. Większość z Was podejmuje prawie wyłącznie decyzje EV+ pre-flop (np. raise z AA).

  5. #65
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    Cytat Zamieszczone przez easygracz Zobacz posta
    Mam pytanko do was.Czy jeżeli 1 gracz zagrywa ev+ to zagranie drugiego automatycznie jest ev-?
    Pula 1 zł staki gracz A 4 zł gracz B 4 zł i dochodzi do all in.
    szanse 52-48.
    gracz A-0,52x5-0,48x4=0,68
    gracz B-0,48x5-0,52x4=0,30
    Dobrze mi się wydaje,że obaj zagrywają ev+?
    nie wiem co to za obliczenie, ale naturalnie jak natkniesz sie qq na ak, i oba gracze raizuja i dochodzi do allinow, to oba zagrania sa standardowe i EV+.