Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 89
  1. #41
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    A kilka dni temu doradzałeś mi flatować QQ pisząc że po flopie też jest value.
    ??
    Przecież te ręce aż tak bardzo się nie różnią.

    Poza tym flat 3beta oop z JJ to był przykład podany przez opa.

  2. #42
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    nie 3beta, tylko flatowac pre na czyjs open

    flatniesz 3beta oop, example:

    hero JJ ; flop 223

    flop (pot 23$)-> check / villain: bet 13$ / call
    turn (pot 40$)-> check / villain bet 23$ / ???? <- #%&#^&#( imo

    shove bedzie w 100% bluffem, fold przeczy callowi pre.

    jezeli ktos b. duzo 3betuje pre ale stackuje sie tylko z premium to za 4betujesz go light ile wlezie, poki nie zacznie sie dopasowywac i wtedy z Twojej perspektywy JJ nie jest wiecej warte niz 27o. Jezeli zacznie pushowac Twoje 4bety, to rozszerzasz calling range o JJ, rzadziej TT, AQ? - read dependant, w zaleznosci od tego co zaczyna wsuwac

    IP mysle mozna dywagowac , ale OOP absolutnie nie podoba mi sie flat
    Podobnie tez - oczywiscie niz nie umniejszajac ManYacowi - nie podoba mi sie myslenie - wyjdzie niski board to sie stackne. Jezeli traktujesz swoja reke jako overpair z ktorym chcesz sie stacknac to rownie dobrze mozesz to zrobic pf, nie dajac villainowi szansy do dopasowania sie z roznym Ax, lub dac sie po prostu wyrzucic jakiemus 86s na AQx albo ATy
    Ostatnio edytowane przez krolewicz ; 15-02-2010 o 11:13

  3. #43
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    A setvalue + implied odds + outplaying postflop?
    Serio zrzuciłbyś te JJ na 3bet kolesia z 3betem powiedzmy 6-8 ? Mówimy tutaj o shorthanded. 4bet/fold nie wchodzi w grę a stackować preflop się zbytnio chyba nie chcemy...

  4. #44
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    a) gość 3betuje nas z AKo, flatujemy oop z JJ, flop 223, gość cbet, my raise, gość fold

    b) gość 3betuje nas z AKo, flatujemy oop z JJ, flop 223, gość cbet, call, turn każdy inny od A/K, czekamy gość czeka (mamy na niego staty że nie 2nd barreluje jak maniak), river blank, gramy vbet koleś fold.
    Akurat w tym przykładzie opcja a) jest dla nas lepsza

  5. #45
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    To wstaw tam 99

    PS: ja nie wymyśliłem tego przykładu z flatowaniem 3beta z JJ, op pisał że ManYac miał takie rozdanie.
    Pewnie że fold preflop oszczędza nam wielu kłopotów, ale raise cbeta na flopie również stawia nas w kłopotliwej sytuacji.

    Załóżmy że luźno 3betujący z pozycji gość może tam mieć AJs+ AQo+, 77+ i "blefy" z 54s+/22-66. Czy zrzucenie tutaj JJ do 3beta nie jest dość weak?

    Powiedzmy że scallowaliśmy ten nieszczęsny 3bet, spadł flop 223, gość cbet, my raise i on tam ze swojego zasięgu zostawia imo tylko 22,33,99+ oraz 45s w przypadku gdy na flopie są 2 karty w jednym kolorze. Więc raisem prosimy się o kłopoty imo...

    1) rainbow board

    Board: 2h 2s 3d
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 62.101% 60.67% 01.43% 126138 2970.00 { 99+, 33-22 }
    Hand 1: 37.899% 36.47% 01.43% 75822 2970.00 { JJ }

    2) 23 w tym samym kolorze

    Board: 2h 2s 3s
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 59.127% 57.90% 01.22% 134139 2835.00 { 99+, 33-22, 54s }
    Hand 1: 40.873% 39.65% 01.22% 91851 2835.00 { JJ }
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 15-02-2010 o 11:26

  6. #46
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    A setvalue + implied odds + outplaying postflop?
    Serio zrzuciłbyś te JJ na 3bet kolesia z 3betem powiedzmy 6-8 ? Mówimy tutaj o shorthanded. 4bet/fold nie wchodzi w grę a stackować preflop się zbytnio chyba nie chcemy...
    setvalue i outplaying postflop to imo wyrazenia przeciwstawne

    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    I tak, stackuję się, bo nie po to calluję 3bet pf aby zrzucać na rag flopie. Wyjątkiem są sytuacje kiedy mam na gościa mocne ready lub wiem że jest mega nitem.
    jak jest mega nitem to najprosciej w swiecie folduj preflop

    jw. stackowanie sie na 223 = stackowanie sie preflop

    Cytat Zamieszczone przez JaysonRR Zobacz posta
    raise dla informacji jest calkiem spoko jak sa odpowiednie stacki i oponent.
    any examples plx?
    Cytat Zamieszczone przez blind_cowboy Zobacz posta
    Jak pisałem już wcześniej, dopiero raczkuję w cashu. Ale w MTT, jeżeli przeciwnik zagra call po moim raise'ie na niskim flopie, to stackuję się z nim na turnie (o ile nie przyjdzie wyższa karta od J). I tak bym zagrał w cashu.
    na cashu masz 100bb a nie 20 i wtedy nie jest to zdecydowanie dobra gra
    Bo w jego wykonaniu call po moim przebiciu na flopie odebrałbym jako "niepewność" co do siły swojej (tzn. jego) ręki. Nomenklatura jest tym wypadku sprawą wtórną, ale jeżeli bym miał wybierać, to raczej skłaniam się do "bet for value" na flopie.
    Dobry przeciwnik imo flatuje tutaj caly swoj range, chyba ze balansuje jakos 3bet air bluffy z monsterami, ale imo c/r bluff turn lepszy
    PS. reraise raczej zrzucam, bo sprawa wydaje się jasna - QQ+ (a najczęściej KK lub AA) lub odważny blef.
    nie chcemy sie zrzucac na blef ;(

    + anoxic ; napisales - z 3betem 4% - JJ nie gra dobrze przeciwko 4% 3betowi

  7. #47
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    krolewicz: od razu wiedziałem że zły ten 3bet podałem ponieważ zapomniałem że wątek jest w dziale shorthanded :P
    Potem już zamieniłem tego gościa na 20/18/4 3bet w przedziale 6-8
    Zaraz wyedytuję tego posta.

    a z tym setvalue i outplaying to miało być "or" pomiędzy a nie "+" :P

    Acha i zgadzam się z Tobą, jesli chcecie się stackować z tym JJ na 223 to stackujcie sie preflop.

    Ja tam niekoniecznie chcę się stackować z JJ preflop bo gdy ja wykonuję 4bet shove to imo callują mnie tylko lepsze ręce + AK.
    Dobry gracz może sobie luźno 3betować ip tak jak podałem 22+, AJs+ AQ+, 54s+ ale po Twoim 4becie shove (o ile nie jesteś ultra aggro preflop) dostaniesz call z lepszą ręką i możesz powiedzieć buy-inowi papa.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 15-02-2010 o 11:37

  8. #48
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122
    kombinujecie jak koń pod górę a królewicz se z was jaja robi.

  9. #49
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez lolo2 Zobacz posta
    a królewicz se z was jaja robi.
    ?

    Poza tym co ty dokładnie chcesz wiedzieć? O co pytasz? Podałeś przykład rozdania z JJ gdzie tag na niskim boardzie 3rd barrelował. Ktoś spytał czy nie lepiej zraisować cbet na flopie więc ja i kilka innych osób napisało swoje zdanie na temat tego zagrania. O co tobie teraz chodzi?

    Krolewicz poza tym napisał ważną rzecz, nie ma sensu callować 3bet pre i stackować się na niskim boardzie, lepiej po prostu stacknąć się w tym wypadku preflop. Przynajmniej nie damy się wyblefować po flopie grając oop.

    A to czy to zagranie (4bet shove pre czy shove na flopie) będzie nam przynosiło zyski to już inna sprawa...
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 15-02-2010 o 13:49

  10. #50
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122
    Krolewicz poza tym napisał ważną rzecz, nie ma sensu callować 3bet pre i stackować się na niskim boardzie, lepiej po prostu stacknąć się w tym wypadku preflop. Przynajmniej nie damy się wyblefować po flopie grając oop.

    Chodzi mi o to że sobie to juz wyliczyłem zagrane przez manyaca jest poprawne i ev plus dla doświadczonych graczy ta linia jest oczywista ale o ni nie napiszą bo po co oświecać rybki.
    Pomysł ze staknięciem sie pre flop jest idiotyczny bez obrazy bo na 4beta wyrzuca tam wszystko gorsze i stakuje się z AK,QQ+.Post flop na niskim boardzie zestakowanie się jest jak najbardziej poprawne