Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 68

Wątek: Turnieje rebuy

  1. #41
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Ok, jeszcze raz.

    Zamiast robic rebuy, wole zagrac od nowa w takim samym turnieju, bo przeciwnicy maja mniejsze stacki i blindy sa mniejsze. Wskazcie blad w tym rozumowaniu.

  2. #42
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    To czemu grasz rebuye a nie freezeouty w takim razie?

    Podałbym ci powody ale wolałbym ktoś bardziej obeznany się wypowie.

    Poza tym jak masz rebuya z dobrą pulą np 3r 50k$ gtd i odpadniesz po 5 minutach to gl z czekaniem 24 godziny żeby zagrać kolejnego 3r z tą pulą.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 18-10-2009 o 23:25

  3. #43
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    To czemu grasz rebuye a nie freezeouty w takim razie?
    Dla dobra dyskusji powiedzmy ze grywam w picipolo.

    Poza tym jak masz rebuya z dobrą pulą np 3r 50k$ gtd i odpadniesz po 5 minutach to gl z czekaniem 24 godziny żeby zagrać kolejnego 3r z tą pulą.
    Moge czekac i 100 lat. Czy to wplywa na EV jakiejs decyzji?

  4. #44
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Zeby nie rozmywac problemu zalozmy, ze moge zagrac w identycznym turnieju od zaraz.

  5. #45
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Ja pierd... popłakałem się ze śmiechu.

    Jeśli koledze w ogóle da się coś wytłumaczyć, to pozostaje powtórzyć za Anoxem - po cholerę grasz rebuye, skoro nie zamierzasz z nich korzystać?

    Jest pewne potencjalne wyjasnienie - bo przeciwnicy grają bardziej loose. Tylko że granie rebuya strategią z freezouta na ogół ma taki scenariusz, że albo odpadniemy, bo nasze AA zostanie sprawdzone przez 4 chętnych, którzy nie żydzą na rebuy, a jeśli będziemy mieli szczęście to dojdziemy do końća fazy rebuy, add-ona oczywiście nie weźmiemy i w efekcie tego będziemy mieli powiedzmy 150% stacka początkowego podczas gdy średni to będzie już powiedzmy te 350-400%. Good luck!

  6. #46
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Ja pierd... popłakałem się ze śmiechu.

    Jeśli koledze w ogóle da się coś wytłumaczyć, to pozostaje powtórzyć za Anoxem - po cholerę grasz rebuye, skoro nie zamierzasz z nich korzystać?
    Juz napisalem, ze gram w picipolo. Pytanie nie jest o to kto robi rebuye, a kto nie robi, tylko czy rebuy ma mniejsze EV niz zagranie od nowa. Jakby w jakims turnieju byla opcja 'zbankrutuj', to tez bys spytal, czemu gram ten turniej jak nie korzystam z tej opcji?

    Jest pewne potencjalne wyjasnienie - bo przeciwnicy grają bardziej loose. Tylko że granie rebuya strategią z freezouta na ogół ma taki scenariusz, że albo odpadniemy, bo nasze AA zostanie sprawdzone przez 4 chętnych, którzy nie żydzą na rebuy, a jeśli będziemy mieli szczęście to dojdziemy do końća fazy rebuy, add-ona oczywiście nie weźmiemy i w efekcie tego będziemy mieli powiedzmy 150% stacka początkowego podczas gdy średni to będzie już powiedzmy te 350-400%. Good luck!
    Ciekawy przyklad podales. Moje AA sprawdza 4-ech gosci ze smieciami i jesli mam szczescie to dochodze do konca fazy rebuy i mam 150% stacka pocztkowaego.

  7. #47
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez rusolis Zobacz posta
    Juz napisalem, ze gram w picipolo.
    Myślałem, że w temacie o turniejach rebuy dyskutujemy o turniejach rebuy.

    Cytat Zamieszczone przez rusolis Zobacz posta
    Ciekawy przyklad podales. Moje AA sprawdza 4-ech gosci ze smieciami i jesli mam szczescie to dochodze do konca fazy rebuy i mam 150% stacka pocztkowaego.
    Rzeczywiście, nieprecyzyjnie napisałem, to powinny być dwa osobne zdania. Czyli: od czasu do czasu nasze AA sprawdzone przez 4 łosi wygra i się poczworzymy. Niestety częściej przegra i wylecimy z turnieju.

    [Koniec wątku o AA]

    A jeśli będziemy mieli szczęście, no powiedzmy nie będziemy mieli pecha, to dociągniemy do końca fazy rebuy z 150% stacka początkowego. A po przerwie będziemy wojować przeciwko stackom ponad dwukrotnie wyższym niż nasz... Niezła taktyka.

  8. #48
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Turnieje R nie są po to, żeby mniej stracić w fazie rebuy.

    Podam przykład z życia. Dawno dawno temu był taki turniej na PS - R 1$ tylko dla Polaków. Jako wygrana były 2 tickety do Sundey Warm Up (215$).

    Zagrałem go kiedyś dla funu. W fazie rebuy zrobiłem pewnie ze 20 rebuyów narażając się na wyzwiska ze strony połowy stołu. Celował w tym zwłaszcza jeden gracz, nazwijmy go Pan A, który się na mnie bodajże podwoił.
    Gdy nazbierałem już ok 10 x stack początkowy przeniesiono mnie do innego stołu.
    Moje następne spotkanie z Panem A miało miejsce na final table. Pan A posiadał stack ok 20 000 (M pewnie gdzieś koło 1-2, nie pamiętam dokładnie), ja byłem CL ze stackiem ok 300 000.

    Spytałem go czy nie zmienił zdania na temat mojego idiotyzmu. Zachował się ładnie, powiedział: Przepraszam, źle Cie oceniłem.
    Ale zaraz potem zadał symtomatyczne dla pewnego typu graczy (frerolowca?)pytanie:
    - A ile zainwestowałeś w ten turniej?
    Odpowiedziałem, że jakieś kilkanaście $.
    - No widziesz, a ja tylko 1 $ - stwierdził z dumą.

    Za chwilę odpadł a ja bez problemu wygrałem ticketa.

    Nie wyciągam wniosków ogólnych ale ten mały obrazek mniej więcej pokazuje co miałem na myśli w pierwszym zdaniu tego posta.

  9. #49
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    - No widziesz, a ja tylko 1 $ - stwierdził z dumą.
    No właśnie - często spotykany argument.

    Świadczy wyłącznie o tym, że jego autor gra turniej, na który go nie stać. O niczym więcej.

  10. #50
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Moje następne spotkanie z Panem A miało miejsce na final table. Pan A posiadał stack ok 20 000 (M pewnie gdzieś koło 1-2, nie pamiętam dokładnie), ja byłem CL ze stackiem ok 300 000.
    Nie wiem jak to się ma do szans na wygraną i $EV całego turnieju, ale miałeś 15 razy większy stack, a zapłaciłeś za niego 20 razy więcej...
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 19-10-2009 o 09:30